Sveikas žmogus. Ką reikia suderinti?

sveikas

Šiais laikais apie sveiką gyvenseną kalbama labai daug ir labai išsamiai. Savo patirtimis dalijasi ne tik mokslininkai, tačiau ir žmonės, kuriems sveikos gyvensenos pagalba pavyko susitvarkyti su sudėtingomis sveikatos problemomis. Svarbiausia, kad visa tai – nekainuoja, kadangi kiekvienas, kuris save myli ir nori skirti sau laiko – gali gyventi laimingiau nei šiandien.

dietoscentras.lt gydytojai pasakoja – koks yra laimingo gyvenimo šaltinis. Ar toks egzistuoja apskritai?

Mityba pagal kūno poreikius

Pradėkime nuo sveikos mitybos, kuri dažnai įvardijama kaip vienas pagrindinių rodiklių, kuris gali užtikrinti gerą savijautą. O kas yra sveika mityba? Pirmiausia – tai, kas tinka kiekvienam žmogui. Kol vienas labai puikiai maitinasi vegetariškai ir tuo pačiu gerai jaučiasi, tuo tarpu kitam bent jau du kartus per savaitę būtina mėsa. Svarbiausia rasti kompromisą su savo kūnu. Taip pat nepamirškite, kad ne tik per didelis, tačiau ir per mažas svoris yra žalingas kūnui. Jeigu norite gerai jaustis – būtinai naudokitės gydytojų rekomendacijomis svorio atžvilgiu.

Fizinis aktyvumas

Kuomet mityba jau gera – laikas pradėti daugiau skirti fiziniam aktyvumui, kuris gali pagerinti ne tik Jūsų fizinę, tačiau ir psichologinę savijautą. Jeigu nenorite sportuoti, tačiau dirbate sėdimą darbą – tokiu atveju kasdien nueikite bent jau 8 000 žingsnių, kurie pagal PSO rekomendacijas padės Jums būti sveiku žmogumi. Juolab, jeigu sportuojate – nepamirškite, kad per daug sporto taip pat gali pakenkti žmogui, tad svarbiausia – taisyklingas pratimų atlikimas ir saikas.

Psichologinis stabilumas

Judame link to, kad svarbu pasirūpinti ne tik kūnu, tačiau ir siela. Tam reikia rasti širdžiai mielą veiklą, kuri pagerins kasdieninę savijautą. Suprantama, kad rutina labai dažnai vargina, tad kartais gyvenime trūksta dalykų, kurie mums teikia džiaugsmą ir padeda atsipalaiduoti. Vienam tai sportas, kitam  mezgimas. Svarbiausia veikti tai, kas Jums reikia džiaugsmui. Juk fizinė bei psichologinė savijauta yra neatsiejamos vienos nuo kitų.

Kuo daugiau dėmesio sau skirsite – tuo laimingesnis būsite. Svarbiausia, kad tam nereikia pinigų. Meilė sau prasideda nuo laiko sau, tad skirkite jo kuo daugiau. Esate to verti.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]