Ką vertėtų žinoti prieš pradedant verslą ir steigiant UAB?

steigimas

Šiomis dienomis mūsų visuomenė vis labiau linksta į išsilavinimą. O aktyvus jaunimas vis labiau nebijo rizikuoti ir pradėti savo veiklą. Tačiau šiek tiek kylant baimės jausmui, kad ne viskas pavyks, kartais jaunuoliai ir privengia rizikuoti per daug ir renkasi saugesnes įmonės teisines formas.

Pačių teisinių formų sąrašas yra ganėtinai painus. Kyla klausimas, kuo skiriasi UAB steigimas nuo AB steigimo? O gal rinktis MB ar kitą teisinę formą?

Tačiau, kad ir kokią veiklą nuspręsite vykdyti, pirmiausia reikia išsiaiškinti svarbiausius žingsnius ar reikalavimus.

Šiame straipsnyje sužinosite vienos populiariausių teisinių formų, kurią lietuviai renkasi dažniausiai, privalumus ir trūkumus. Tai uždaroji akcinė bendrovė. Kodėl UAB steigimas yra pats populiariausias lietuvių tarpe ir kokias svarbiausias procedūras apie tai reikėtų žinoti?

Nuo ko pradėti?

UAB steigimo procedūra gali pasirodyti labai sudėtingas procesas, tačiau labai daug kas priklausys ir nuo jūsų. Taip pat daug kas priklauso ir nuo to, kaip stipriai pasitikėti įmonėmis, kurios tai daro už jus, arba tikrais profesionalais. UAB gali būti steigiama pas notarą arba tiesiog internetu.

Patys svarbiausi įmonės steigimo proceso žingsniai:

  • Įmonės pavadinimo sukūrimas. Pirmas ir, tikriausiai, svarbiausias žingsnis, pradedant kurti įmonę. Pavadinimas turi ne tik gražiai skambėti, bet ir turi atitikti reikalavimus. Taip pat jis turi būti rezervuotas Juridinių asmenų registre. Šiuo metu, kuomet egzistuojančių įmonių skaičius ženkliai pakilo, sukurti pavadinimą savo įmonei gali būti nelengvas iššūkis, kadangi pavadinimas turi būti autentiškas ir išsiskirti iš kitų.
  • Paruošti įmonės steigimo dokumentus. Privalomų dokumentų, steigiant UAB, skaičius tikrai nemažas ir visi jie yra privalomi. Viena svarbiausių yra steigimo sutartis. Šiame dokumente nurodomos steigimo sąlygos, įmonės narių ar akcininkų protokolas, taip pat būsimos įmonės įstatai. Šis dokumentas laikomas svarbiausiu, ir jį būtina paruošti prieš registruojant įmonę Registrų centre.
  • Kapitalo suma. Koks minimalus kapitalas privalo būti prieš steigiant UAB? Ne mažiau nei 2.5 tūkst. Eurų. Pateikus jau sutvarkytus dokumentus, iškart galima kreiptis į banką ir ten atidaryti kaupiamąją sąskaitą, į kurią bus mokama ši suma.
  • Registracijos adresas. Visi atsakingi asmenys turi turėti namus. Įmonės namai – jos registracijos adresas. Jei įmonė registruojama ne steigėjo nuosavybėje, tuomet privaloma turėti savininko leidimą registruoti įmonę jam priklausančiu adresu.
  • Kodėl reikalingas notaras? Vienas iš paskutinių žingsnių steigiant UAB – dokumentų tvirtinimas pas notarą. Notaras patvirtina ir uždeda parašą, kuris leidžia keliauti toliau. Taip pat, jis patvirtina registracijos adresą ir banko išduotą pažymą, kurioje patvirtinamas kapitalo sudarymas. 
  • Įmonės įregistravimas. Visi notaro patvirtinti dokumentai ir pažymos pateikiami Registrų centrui, kuris ir įregistruoja įmonę. Tik atlikus visus šiuos žingsnius, įmonės steigimas laikomas baigtu. 

Ar lengva atsisakyti verslo?

Jei gauti verslo rezultatai nepateisino lūkesčių ar tiesiog pasikeitė planai, įmonę galima perleisti kitam asmeniui ar įmonei arba tiesiog ją parduoti. Toks būdas yra greičiausias, kadangi vieni nori verslą parduoti, kiti – įsigyti.

Tam, kuris verslą nupirko, atkrenta labai daug laiko užimančių reikalų. Kadangi perkant įmonę yra sutvarkyti visi dokumentai, turimi visi parašai. Tačiau prieš ruošiantis pirkti įmonę, visada labai svarbu pasidomėti apie įmonės reputaciją ir patirtį. Visuomet galima kreiptis į kompanijas, kurios užsiima įmonių pardavinėjimu, kadangi jos visuomet pasirūpina reikiamais dokumentais ir nukentėti bus sunkiau. Dažniausiai tuo užsiimančios kompanijos padeda ir suteikia kitas verslui būtinas paslaugas.

Kuo rizikuoja akcininkas?

Verslui veikiant neigiama linkme, akcininkas arba keli akcininkai savo asmeniniu turtu nerizikuoja. Bankrutuojant ar tiesiog nepasisekus verslui, rizikuojama tik UAB investuotomis lėšomis, taip apsaugojant save ir savo asmeninį turtą. Galbūt dėl šio fakto lietuviai dažniausiai ir renkasi UAB steigimą. 

Žinokite, kokius pasirinkimus turite

Iš šalies, visi šie žingsniai skamba paprastai. Tačiau prieš pradedant savo verslą, atsiranda įvairiausių problemų. Ir viskas priklauso tik nuo jūsų, ar pasirinksite šias problemas spręsti asmeniškai ar patikėsite jas specialistams. Nepamirškite fakto, kad jums tai gali sukelti daug neaiškumų, kai tuo tarpu specialistams verslo kūrimas yra kaip paprasčiausias 2 + 2. Kreipkitės į FinanceLT ir palikite rūpesčius profesionalams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Banko indėliai privatiems asmenims

Privačių asmenų banko indėliai – tai lėšos, kurias fiziniai asmenys įneša į savo vardu atidarytą banko sąskaitą. Šie indėliai yra esminis bankų sistemos aspektas ir teikia keletą privalumų tiek indėlininkams, tiek bankams. Toliau pateikiame keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį kalbant apie privačių asmenų bankinius indėlius: Taigi, privačių asmenų indėliai bankuose yra saugus, […]

Kaip refinansuoti paskolas

Paskolų refinansavimas gali būti protingas finansinis žingsnis paskolų gavėjams, norintiems užsitikrinti geresnes sąlygas, mažesnes palūkanų normas arba konsoliduoti skolas. Pateikiame vadovą, kaip veiksmingai refinansuoti paskolas: