Kaip atrasti perspektyviausius darbuotojus?

Surasti tinkamą personalą yra nemenkas iššūkis kiekvienam personalo atrankos specialistui. Dažnai tenka nemažai diskutuoti su darbdaviu, siekiant išsiaiškinti pagrindinę informaciją, kokie yra lūkesčiai ir keliami reikalavimai būsimam kandidatui.

Pirma dalykas, ko reiktų išsiaiškinti kokie yra keliami reikalavimai ir kokios profesinės kompetencijos, darbo patirtis ir asmeninės savybės reikalingos konkrečiai darbo pozicijai. Didžioji dalis tokios informacijos, turėtų būti aprašytos pareiginiuose nuostatuose. Ten aprašoma darbuotojo atsakomybės ir pareigos, na o patyręs personal atrankos specialistas tikrai žinos kokių savybių reikia, konkrečiu atveju.

Be to, ypač populiarūs ir tokie personalo atrankos būdai kaip “darbuotojų nuoma”. Tuomet galima iš vienos kompanijos, reikalingam laikotarpiui “išsinuomoti” reikalingos srities specialisto už kurį mokėsite nustatyto dydžio mokestį bei darbo užmokestį specialistui. Tai ypač aktualu, tuomet, kai reikalingas aukštos kompetencijos, siauro profilio specialistas, kurių rinkoje labai trūksta.

Karantino metu, ypač išaugo Vilniuje poreikis pasamdyti IT specialistų, dirbančių su kibernetinio saugumo ir duomenų apsaugos sprendimais, nes pastaruoju metu, vis didėja kibernetinių atakų ir įsilaužimų, kurių metu yra nutekinami įvairaus pobūdžio duomenys.

Kitas, ne visai etiškas būdas gauti reikalingus specialistus – vadinamas “head hunting” (liet. galvų medžioklė), kuomet viena kompanija iš kitos persivilioja reikalingus darbuotojus ar specialistus. Be to, jie yra motyvuojami ne tik didesniu darbo užmokesčiu, bet ir geresnėmis darbo sąlygomis ar tam tikromis skatinančiomis priemonėmis, suteikiančiomis pridėtinę vertę darbuotojams: papildomas sveikatos draudimas jam ir jo šeimos nariams; premijos; šventinės dovanos; abonementai į sporto klubą ar kitos poilsio ir sveikatingumo programos. Tad jau tikrai praėjo tie laikai, kai darbuotojai visais įmanomais būdais stengėsi išlaikyti savo darbo vietą, dabar jie patys renkasi kas jiems geriau, o ne darbdavys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiruoškite 2022 metams, įsigykite darbo knygą

Ar jūsų stalčiuje jau guli nauja darbo knyga 2022 metams? Jeigu ne – siūlome ją įsigyti kanceliarinių prekių parduotuvėse „Eurobiuras“. Kuo naudinga darbo knyga 2022? „Eurobiuras“ parduotuvėse siūlomos įvairaus formato darbo knygos. Kiekvienas žmogus turėtų pasirinkti tinkamo dydžio prekę. Jeigu darbe jums nereikia daug užsirašinėti, o susitikimai nevyksta itin dažnai, įsigykite mažesnio formato darbo knygą […]

Keletas naudingų įžvalgų norintiems pirmą kartą eksportuoti prekes

Sėkmingi eksportuotojai žino, kad plėtra į užsienio rinkas gali atnešti daug naudos. Jie taip pat įspėja, kad norint sukurti verslą užsienyje, reikia laiko, energijos, atsidavimo ir pinigų. Jei norite, kad jūsų eksporto verslas būtų sėkmingas, turite suprasti, kad yra daug dalykų, kuriuos turėsite apsvarstyti, jei pirmą kartą eksportuojate ir siekiate kurti tvarų eksporto verslą. Sudarėme […]