Kaip atrasti perspektyviausius darbuotojus?

Surasti tinkamą personalą yra nemenkas iššūkis kiekvienam personalo atrankos specialistui. Dažnai tenka nemažai diskutuoti su darbdaviu, siekiant išsiaiškinti pagrindinę informaciją, kokie yra lūkesčiai ir keliami reikalavimai būsimam kandidatui.

Pirma dalykas, ko reiktų išsiaiškinti kokie yra keliami reikalavimai ir kokios profesinės kompetencijos, darbo patirtis ir asmeninės savybės reikalingos konkrečiai darbo pozicijai. Didžioji dalis tokios informacijos, turėtų būti aprašytos pareiginiuose nuostatuose. Ten aprašoma darbuotojo atsakomybės ir pareigos, na o patyręs personal atrankos specialistas tikrai žinos kokių savybių reikia, konkrečiu atveju.

Be to, ypač populiarūs ir tokie personalo atrankos būdai kaip “darbuotojų nuoma”. Tuomet galima iš vienos kompanijos, reikalingam laikotarpiui “išsinuomoti” reikalingos srities specialisto už kurį mokėsite nustatyto dydžio mokestį bei darbo užmokestį specialistui. Tai ypač aktualu, tuomet, kai reikalingas aukštos kompetencijos, siauro profilio specialistas, kurių rinkoje labai trūksta.

Karantino metu, ypač išaugo Vilniuje poreikis pasamdyti IT specialistų, dirbančių su kibernetinio saugumo ir duomenų apsaugos sprendimais, nes pastaruoju metu, vis didėja kibernetinių atakų ir įsilaužimų, kurių metu yra nutekinami įvairaus pobūdžio duomenys.

Kitas, ne visai etiškas būdas gauti reikalingus specialistus – vadinamas “head hunting” (liet. galvų medžioklė), kuomet viena kompanija iš kitos persivilioja reikalingus darbuotojus ar specialistus. Be to, jie yra motyvuojami ne tik didesniu darbo užmokesčiu, bet ir geresnėmis darbo sąlygomis ar tam tikromis skatinančiomis priemonėmis, suteikiančiomis pridėtinę vertę darbuotojams: papildomas sveikatos draudimas jam ir jo šeimos nariams; premijos; šventinės dovanos; abonementai į sporto klubą ar kitos poilsio ir sveikatingumo programos. Tad jau tikrai praėjo tie laikai, kai darbuotojai visais įmanomais būdais stengėsi išlaikyti savo darbo vietą, dabar jie patys renkasi kas jiems geriau, o ne darbdavys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Komandos formavimo patarimai

Natūralu, kad visi žmonės nori dirbti tokioje komandoje, kurioje jie jaučiasi gerai. Visgi, taip yra ne visada. Vadovo tikslas yra tai pamatyti ir bandyti rasti priemones, kurios gali padėti į komandą įtraukti tuos narius, kurie ne visai gerai jaučiasi. Daugelis šiuolaikinių vadovų galvoja, kad komandos formavimas pirmiausia yra visų narių įtraukimas  į aktyvią veiklą. Visgi, […]

Kokia Google reklamos nauda?

Šiuolaikiniame pasaulyje internetas yra labai svarbi priemonė, padedanti pasiekti klientus ir dalytis su jais savo prekės ženklu. Todėl svarbu naudoti veiksmingą reklamos strategiją. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – Google reklama, tai yra puikus sprendimas bet kuriai įmonei ar smulkiam verslui, norinčiam padidinti savo matomumą. Tačiau, kokie yra šio pasirinkimo privalumai? Pirmasis ir akivaizdžiausias […]