Daugybė dėmesio vertų faktų apie juvelyriką
Daugelis žmonių be juvelyrinių dirbinių negali įsivaizduoti nei vienos savo dienos. Ir tai yra puikiai suprantama – papuošalai vaidina ypatingai svarbų vaidmenį formuojant mūsų įvaizdį. Juvelyriniai dirbiniai kiekvieno žmogaus pasirinktam stiliui gali suteikti gerokai daugiau originalumo, žavesio ir spindesio. Tai detalės, kurioms didžiulį dėmesį žmonės skyrė ištisus šimtmečius. Todėl šiandien būtų labai įdomu ir naudinga apie juvelyrinius dirbinius pateikti ne vieną įdomią detalę.
- Juvelyriniai dirbiniai yra tokie patys seni kaip ir žmonija. Tai reiškia, kad žmonės nuo senų senovės buvo linkę puoštis. Žinoma, ankstyvaisiais laikais papuošalai buvo primityvesni ir turėdavo kitokią reikšmę nei šiandien. Anuomet juvelyriniai dirbiniai pasižymėjo gerokai didesniu simbolizmu ir dažnai būdavo naudojami įvairių ritualų metu. Bėgant tūkstantmečiams situacija keitėsi ir į juvelyrinius dirbinius imta žvelgti kaip į svarbias įvaizdžio detales bei statuso simbolį.
- Deimantai kasami jau tūkstančius metų. Ar žinojote, kad pirmieji deimantai buvo iškasti dar prieš 2400 metų? Pirmą kartą jie atrasti Indijoje. Tuo tarpu šiandien didžiausia deimantų tiekėja yra Pietų Amerika.
- Pats didžiausias kada nors rastas deimantas. Tikriausiai iki šiol kiekvienas iš jūsų yra matęs ne vieną didžiulį ir įspūdingai atrodžiusį deimantą, tačiau ar žinote, kiek svėrė pats didžiausias kada nors rastas deimantas? Tai nutiko dar 1905 m. Šis deimantas gavo „Kulinano“ vardą, o jo svoris buvo net 3,106 ct. Dabar šis deimantas sveria 530,20 ct, kadangi jis buvo šlifuojamas ir briaunuojamas, kad įgautų kriaušės formą. „Kulinanas“ turi net 74 briaunas. Jis yra inkrustuotas karališkajame skeptre ir laikomas karališkuosiuose Londono rūmuose.
- Auksas ir deimantai. Kaip manote, koks taurusis metalas ir brangakmenis yra pats populiariausias, kai yra kalbama apie sužadėtuvių žiedų pasirinkimą? Skaičiuojama, kad JAV net 75 % būsimų nuotakų gauna sužadėtuvių žiedą, pagamintą iš aukso ir deimantų.
- Sužadėtuvių žiedų su deimantais tradicijos ištakos. Ar kada nors buvote susimąstę, kada gi prasidėjo sužadėtuvių žiedų su deimantais dovanojimo tradicija sužadėtuvių metu? Manoma, kad pirmasis sužadėtuvių žiedas su deimantais buvo padovanotas 1477 m. Maksimilijono I jo būsimai žmonai Burgundijos kunigaikštytei Marijai. Šiame jai padovanotame sužadėtuvių žiede deimantai buvo inkrustuoti taip, kad suformuotų „M“ raidę. Nuo to laiko tokie sužadėtuvių žiedai ėmė sparčiai populiarėti.
- Sidabro populiarumas. Šiandien pačiu populiariausiu tauriuoju metalu yra pripažįstamas auksas, tačiau nereikėtų pamiršti ir sidabro. Būtent sidabras juvelyrinių dirbinių gamyboje buvo naudojamas net daugiau nei 6000 metų. Kaip bebūtų, auksas iki šiol juvelyrinių dirbinių gamyboje yra pasitelkiamas dažniausiai, kadangi jis pasižymi ilgaamžiškumu, spindesiu ir minkštumu, kuris optimaliai tinka juvelyriniams dirbiniams gaminti.
- Svarbiausias smaragdo kokybę nusakantis veiksnys. Labiausiai vertinami smaragdai yra žalios ir melsvai žalios spalvos. Jie turi sodrias spalvas ir nėra per daug tamsių atspalvių. Tuo tarpu patys brangiausi smaragdai yra tie, kurie yra visiškai skaidrūs, o jų spalva yra tolygi ir be akiai matomo spalvų zonavimo.
- Vos vienas iš milijono. Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad vos vienas iš milijono iškasamų deimantų yra panaudojami gaminant juvelyrinius dirbinius? Žinant šį faktą, visiškai nenuostabu, kodėl juvelyriniai dirbiniai su deimantais yra taip vertinami ir branginami.
- Safyrai ir topazai. Senovėje terminu „safyras“ buvo apibūdinami visi mėlynos spalvos brangakmeniai, kai tuo tarpu visi geltonos spalvos brangakmeniai buvo vadinami „topazais“.
Daugiau informacijos rasite juvelyriniais dirbiniais prekiaujančiose el. parduotuvėse.