Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus.

Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras?

Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. Juntamas pooperacinis diskomfortas didesnis ir dėl į šnervių landas įdėtų tamponų – kvėpavimas vyksta tik per burną. Pirmoji diena ar kelios praleidžiamos plastinės chirurgijos klinikoje, gydytojų priežiūroje. Grįžus į namus, svarbu, kad dar kelias dienas kompaniją palaikytų kažkas iš draugų ar artimųjų.

1–2 savaites iš nosies gali tekėti kraujo spalvos išskyros. Kai atliekama pilna nosies plastika, 10–14 dienų po operacijos reikia nešioti įtvarą. Besilaikant gydytojo sudaryto pooperacinio plano, į darbą galima sugrįžti gana greitai. Vis dėlto, sportą, pirtis, baseinus ir kitas veiklas gali tekti nutraukti ar riboti ir iki trijų mėnesių. Priklausomai nuo to, kokio sudėtingumo nosies formos korekcija, nosis vidutiniškai sugyja per 3–4 mėnesius.

Kiek laiko jaučiamas apsunkintas kvėpavimas?

Į nosies landą po operacijos įdedami tamponai, kurie pašalinami po maždaug 24 valandų. Kai jie išimami, nosies gleivinė vis tiek dar lieka paburkusi. Tai, per kiek laiko praeina paburkimas, priklauso tiek nuo operacijos sudėtingumo, tiek nuo kiekvieno žmogaus organizmo. Normalus kvėpavimas per nosį gali sugrįžti tiek po kelių savaičių, tiek po mėnesio ar net kelių.

Kada matosi galutinis rezultatas?

Nors sakoma, kad nosis sugyja per 3–4 mėnesius, galutinis nosies formos rezultatas matomas tik po metų ar net pusantrų. Per šį laiką kartas nuo karto nosis gali minimaliai patinti, o ir kauliniam audiniui reikia laiko visiškai sugyti ir susiformuoti.

Ar įmanoma galimus rezultatus pamatyti dar prieš operaciją?

Gydytojai, naudodamiesi pažangiomis kompiuterinėmis programomis, gali sumodeliuoti numatomus nosies plastikos rezultatus dar prieš operaciją. Ekrane matant būsimą vaizdą, gydytojams paprasčiau pateikti numatomus pokyčius, o pacientams įvertinti, ar toks vaizdas tenkintų.

Ar po operacijos matosi randai?

Šiuolaikinės technologijos ir srities profesionalai leidžia pasiekti norimus rezultatus be matomų randų. Kaip ir kiekviena chirurginė intervencija, ši operacija neatsiejama nuo randų. Vis dėlto, šiuo atveju jie nėra matomi – pjūviai atliekami šnervių viduje. Jei pokyčiai gana dideli ir jiems pasiekti reikalingi atviri pjūviai, nedidelis randelis gali likti nosies dalyje, esančioje tarp šnervių. Tačiau net ir jis laikui bėgant blunka ir yra sunkiai pastebimas.

Tai tik keli dažnai plastinės chirurgijos gydytojams užduodami klausimai. Tačiau labai svarbu suprasti – nors yra tam tikros bendrinės gairės, kiekviena situacija yra unikali. Kiekvieno svarstančio apie nosies plastiką būklė visuomet vertinama individualiai. Tik po individualios konsultacijos ir sveikatos būklės vertinimo plastinės chirurgijos gydytojai gali įvertinti galimybes, numatomus operacijos rezultatus ir ko reikia, norint jų pasiekti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]