Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste.

Kas tai yra lubrikantas?

Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis intymumu be diskomforto, kurį gali sukelti išsausėjimas. Taip pat lubrikantai naudojami su sekso žaislais bei norint paįvairinti seksualinį gyvenimą.

Ar išsausėjimas atsiranda tik nepakankamai susijaudinus?

Nebūtinai. Lytinių organų sausumas gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių: tam tikras ciklo laikotarpis, hormonų disbalansas, medicininės priežastys, menopauzė, nėštumas ir daugelis kitų. Esant išsausėjusiai gleivinei, sueitis gali būti nemaloni ar net skausminga. Naudojant lubrikantus, drėgmę atstatysite ir galėsite mėgautis įsiskverbimu.

Ar lubrikantai naudojami tik esant gleivinės išsausėjimui?

Tikrai ne, lubrikantus naudoja ir tos poros, kuriose nėra nusiskundimų dėl gleivinės sausumo. Daugelis atranda, jog naudojant lubrikantą lytinis aktas yra tiesiog malonesnis abiems partneriams. Taip pat lubrikantai tinka norint paįvairinti seksualinį gyvenimą: jų būna valgomų, su skoniais, šildančių, šaldančių, stimuliuojančių bei leidžiančių patirti dar intensyvesnį malonumą.

Kaip išsirinkti tinkamiausią produktą?

Lubrikantų pagrindinės rūšys yra šios: vandens ir silikono pagrindo, taip yra lubrikantai specialiai analiniam ir oraliniam aktui. Vandens pagrindu pagaminti lubrikantai yra populiariausi: jie nedirgina, tinka net ypač jautriai ir išsausėjusiai gleivinei, yra ypač universalūs. Silikono pagrindo produktai ypač ilgai išlieka, yra itin slidūs, jų užtenka nedidelio kiekio, dažnai naudojami analinei stimuliacijai. Analiniai lubrikantai gali turėti antiseptinių, atpalaiduojančių ir ypač intensyviai drėkinančių ingredientų, yra labai slidūs. Oraliniai lubrikantai gaminami su skoniu ir kvapu (pvz. braškių, vyšnių, šokolado, vanilės ir daug kitų), gali būti ragaujami nuo kūno.

Jei vis dar kyla neaiškumų renkantis, kreipkitės į Potyris.lt, mes mielai Jus pakonsultuosime ir atsakysime į visus dominančius klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]