Vitaminai: skirtingos jų rūšys ir svarba mūsų organizmui

Skirtingi vitaminai vaidina skirtingą vaidmenį mūsų organizme. Taip pat kiekvienam žmogui gali reikėti skirtingo vitaminų kiekio, kad jis išliktų sveikas, žvalus ir tvirtas. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad kasdien savo organizmui suteiktume pakankamą būtiniausių vitaminų kiekį.

Kas yra vitaminai?

Vitaminai yra organinės medžiagos, kurios yra randamos natūraliuose maisto produktuose. Jei mūsų organizmas tam tikro vitamino gauna pernelyg mažai, išauga įvairių sveikatos problemų kilimo rizika. Tačiau lygiai taip pat vitaminų perteklius gali sukelti priešingą rezultatą, todėl svarbu pasirūpinti optimaliu vitaminų ir mineralų kiekiu, kurio reikia veiksmingam organizmo funkcionavimui.

Riebaluose ir vandenyje tirpūs vitaminai

Vitaminai yra arba tirpūs, arba netirpūs – vandenyje arba riebaluose:

Riebaluose tirpūs vitaminai

Vitaminas A, D, E ir K yra riebaluose tirpūs vitaminai. Mūsų organizmas riebaluose tirpius vitaminus laiko riebalų audiniuose ir kepenyse. Tokių vitaminų atsargos mūsų organizme gali išbūti dienų dienas, o kartais ir ištisus mėnesius. Maistiniai riebalai padeda organizmui įsisavinti riebaluose tirpius vitaminus per virškinamąjį traktą.

Vandenyje tirpūs vitaminai

Skirtingai nei riebaluose tirpūs vitaminai, vandenyje tirpūs vitaminai mūsų organizme neišlieka ilgai ir negali būti jame kaupiami. Tokie vitaminai iš organizmo yra pašalinami su šlapimu. Dėl šios priežasties žmonėms vandenyje tirpių vitaminų reikia gauti dažniau. Tarp tokių vitaminų yra vitaminas C ir visi B grupės vitaminai.

Nors visuomet yra rekomenduojama daugiausiai vitaminų ir mineralų gauti su kasdien vartojamu maistu, kai kuriais atvejais tam tikrų vitaminų žmonėms trūksta, todėl jų trūkumą galima kompensuoti vartojant maisto papildus.

Daugiau informacijos apie vitaminus skaitykite oficialiame „Sapiens“ tinklalapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]