Kokias paslaugas teikia įdarbinimo agentūros?

įdarbinimas

Įdarbinimo agentūros – tai pastovaus arba laikinojo darbo pasiūlymus teikiančios įmonės, kurios abipusiškai bendradarbiauja tiek su darbdaviais, tiek su ieškančiais darbo asmenimis. Priklausomai nuo to, kokioje srityje specializuojasi įdarbinimo agentūra, ji gali teikti įvairias įdarbinimo ir darbuotojų paieškos paslaugas.

Viešosios įdarbinimo agentūros dažniausiai priklauso valstybinėms institucijoms. Viena tokių – pati populiariausia Lietuvoje – tai Užimtumo tarnyba (anksčiau – Darbo birža). Šios viešosios, įdarbinimo agentūros labiau rūpinasi ieškančiųjų darbo interesais, t.y. ieško darbo vietos.

Privačios įdarbinimo agentūros yra praktiškai analogas viešosioms valstybinėms įstaigoms. Skirtumas tas, kad jos neieško darbo vietos, o ieško darbuotojų. Tai reiškia, kad jų interesas – darbdavys, o darbo vietą siūlo nebūtinai mūsų šalyje. Labai dažnai privačios įdarbinimo agentūros siūlo darbą užsienyje.

Šios agentūros teikia personalo atrankų, laikinojo įdarbinimo paslaugas ar specializuojasi būtent vadovų atrankos srityje. Šias paslaugas kai kurios agentūros siūlo atskirai, kitos – kompleksiškai. Kalbant apie personalo atrankų teikiamas paslaugas, įdarbinimo agentūros suinteresuotos surasti darbdaviui reikalingus darbuotojus. Tai dažnai aukšto lygio kvalifikacijos reikalaujančios darbuotojų bei vadovų pozicijos.

Laikinojo įdarbinimo paslauga – tai galima sakyti, agentūros turimų darbuotojų „nuoma“ įmonėms. Šiuo atveju darbdavio įsipareigojimai priklauso įdarbinimo agentūrai, kuri atsakinga už visas socialines garantijas. O darbdavys, laikinai įdarbinantis darbuotoją, atsakingas už darbo vietos saugumą. Ši paslauga itin pasiteisina tais atvejais, kuomet reikalinga darbo jėga sezono metu ar nuolatiniam darbuotojui patyrus traumą, išėjus vaiko priežiūros atostogų.

Kai kurios įdarbinimo agentūros siūlo ir specializuotą – būtent vadovų paieškos bei atrankos paslaugą. Ši paslauga išskirtinė tuo, kad įdarbinimo agentūros, pasitelkdamos tam tikrus šiuolaikinius, pavyzdžiui, socialinių tinklų kanalus, suranda potencialiai tinkamus kandidatus. Šiuo atveju asmuo nebūtinai pats ieško darbo, agentūros konsultantai susisiekia su juo ir pasiūlo karjeros pokyčių galimybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Komandos formavimo patarimai

Natūralu, kad visi žmonės nori dirbti tokioje komandoje, kurioje jie jaučiasi gerai. Visgi, taip yra ne visada. Vadovo tikslas yra tai pamatyti ir bandyti rasti priemones, kurios gali padėti į komandą įtraukti tuos narius, kurie ne visai gerai jaučiasi. Daugelis šiuolaikinių vadovų galvoja, kad komandos formavimas pirmiausia yra visų narių įtraukimas  į aktyvią veiklą. Visgi, […]

Kokia Google reklamos nauda?

Šiuolaikiniame pasaulyje internetas yra labai svarbi priemonė, padedanti pasiekti klientus ir dalytis su jais savo prekės ženklu. Todėl svarbu naudoti veiksmingą reklamos strategiją. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – Google reklama, tai yra puikus sprendimas bet kuriai įmonei ar smulkiam verslui, norinčiam padidinti savo matomumą. Tačiau, kokie yra šio pasirinkimo privalumai? Pirmasis ir akivaizdžiausias […]