Kokias paslaugas teikia įdarbinimo agentūros?

įdarbinimas

Įdarbinimo agentūros – tai pastovaus arba laikinojo darbo pasiūlymus teikiančios įmonės, kurios abipusiškai bendradarbiauja tiek su darbdaviais, tiek su ieškančiais darbo asmenimis. Priklausomai nuo to, kokioje srityje specializuojasi įdarbinimo agentūra, ji gali teikti įvairias įdarbinimo ir darbuotojų paieškos paslaugas.

Viešosios įdarbinimo agentūros dažniausiai priklauso valstybinėms institucijoms. Viena tokių – pati populiariausia Lietuvoje – tai Užimtumo tarnyba (anksčiau – Darbo birža). Šios viešosios, įdarbinimo agentūros labiau rūpinasi ieškančiųjų darbo interesais, t.y. ieško darbo vietos.

Privačios įdarbinimo agentūros yra praktiškai analogas viešosioms valstybinėms įstaigoms. Skirtumas tas, kad jos neieško darbo vietos, o ieško darbuotojų. Tai reiškia, kad jų interesas – darbdavys, o darbo vietą siūlo nebūtinai mūsų šalyje. Labai dažnai privačios įdarbinimo agentūros siūlo darbą užsienyje.

Šios agentūros teikia personalo atrankų, laikinojo įdarbinimo paslaugas ar specializuojasi būtent vadovų atrankos srityje. Šias paslaugas kai kurios agentūros siūlo atskirai, kitos – kompleksiškai. Kalbant apie personalo atrankų teikiamas paslaugas, įdarbinimo agentūros suinteresuotos surasti darbdaviui reikalingus darbuotojus. Tai dažnai aukšto lygio kvalifikacijos reikalaujančios darbuotojų bei vadovų pozicijos.

Laikinojo įdarbinimo paslauga – tai galima sakyti, agentūros turimų darbuotojų „nuoma“ įmonėms. Šiuo atveju darbdavio įsipareigojimai priklauso įdarbinimo agentūrai, kuri atsakinga už visas socialines garantijas. O darbdavys, laikinai įdarbinantis darbuotoją, atsakingas už darbo vietos saugumą. Ši paslauga itin pasiteisina tais atvejais, kuomet reikalinga darbo jėga sezono metu ar nuolatiniam darbuotojui patyrus traumą, išėjus vaiko priežiūros atostogų.

Kai kurios įdarbinimo agentūros siūlo ir specializuotą – būtent vadovų paieškos bei atrankos paslaugą. Ši paslauga išskirtinė tuo, kad įdarbinimo agentūros, pasitelkdamos tam tikrus šiuolaikinius, pavyzdžiui, socialinių tinklų kanalus, suranda potencialiai tinkamus kandidatus. Šiuo atveju asmuo nebūtinai pats ieško darbo, agentūros konsultantai susisiekia su juo ir pasiūlo karjeros pokyčių galimybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Banko indėliai privatiems asmenims

Privačių asmenų banko indėliai – tai lėšos, kurias fiziniai asmenys įneša į savo vardu atidarytą banko sąskaitą. Šie indėliai yra esminis bankų sistemos aspektas ir teikia keletą privalumų tiek indėlininkams, tiek bankams. Toliau pateikiame keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį kalbant apie privačių asmenų bankinius indėlius: Taigi, privačių asmenų indėliai bankuose yra saugus, […]

Kaip refinansuoti paskolas

Paskolų refinansavimas gali būti protingas finansinis žingsnis paskolų gavėjams, norintiems užsitikrinti geresnes sąlygas, mažesnes palūkanų normas arba konsoliduoti skolas. Pateikiame vadovą, kaip veiksmingai refinansuoti paskolas: