Kam reikalingos POS sistemos?

pos

posAr kada nors teko girdėti apie POS sistemas? Nors terminas ir iš pirmo žvilgsnio atrodo mažai girdėtas, su šiomis sistemomis mums tenka susidurti kiekvieną dieną. POS sistemos – tai pažangūs, naujos kartos kasos aparatai, kurie smarkiai palengvina kasdienius darbo procesus. Pagrindinis POS sistemos privalumas yra tas, kad joje suderinama įprasto kasos aparato ir kompiuterio veikla, todėl įdiegus tokį sprendimą, klientai gali atsiskaityti ir grynaisiais, ir banko kortele, o visus pinigus ir informaciją apie pinigines operacijas perduoti į vieną sąskaitą ir nustatytą buhalterinės apskaitos programą.

POS sistemų naudojimas užtikrina aukštą aptarnavimo kokybę, lankstumą ir patogumą tiek verslui, tiek klientams. Tai leidžia prisitaikyti prie individualių pirkėjų poreikių ir visiškai neapsunkina darbo tvarkant bendrovės apskaitą. POS sistemos ir kasos aparatai yra sukurti darbui skirtingo dydžio prekybos vietose, o stilingas ir kompaktiškas sistemos dizainas gali būti naudojamas net ir labai nedidelėse parduotuvėse.

Kokiems verslams geriausia naudoti POS sistemas?

Mažmeninė prekyba

Pagrindinė sritis, kur naudojamos POS sistemos ir tokio tipo kasos aparatai – mažmeninė prekyba. Tokią sistemą dažniausiai sudaro kompiuteris (jis gali būti įprastas stacionarus arba specialus POS kompiuteris), fiskalinis blokas, ekranai, gryniesiems pinigams skirta talpykla, kvitų spausdintuvas, brūkšninių kodų skaitytuvas ir banko kortelių terminalas. Kiekviena POS sistema gali būti komplektuojama skirtingai, su papildomomis funkcijomis arba atvirkščiai – pasirinkus pagrindines. Viskas priklauso nuo verslo veiklos pobūdžio ir esamų poreikių. Pavyzdžiui, kartais reikia papildomų nuolaidos sistemų ir funkcijų, kurios leidžia klientams naudotis lojalumo, nuolaidų kortelėmis, dovanų kuponais, galimybės rodyti reklamas, spausdinti kuponus ir pan.

Restoranų ir kavinių veikla

Restoranams, kavinėms ir barams skirtos POS sistemos turi kiek kitokį dizainą. Jose integruotas liečiamas ekranas, kuriuo naudotis kur kas patogiau, darbui pagreitinti naudojami nešiojami kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai, bevieliai delninukai. Standartinės POS sistemos restoranams leidžia spausdinti sąskaitas, užsakymus virtuvei ar barui, pritaikyti lojalumo korteles, nuolaidų kuponus, rinkti ataskaitas. Šios POS programinės įrangos turi lietimui jautrų ekraną, o kompiuteris ir kasininko ekranas yra sujungti į vieną modulį. Tai padeda sutaupyti darbo vietos plotą.

Parašykite komentarą