Kaip mankštinis po kelio sąnario operacijos?

kelias

kelias

Žmonės turintys problemų dėl antsvorio anksčiau ar vėliau susiduria su sąnarių skausmai, kaulo kremzlė dyla tol kol jos išvis nelieka ir vaikščiojimas tampas toks skausmingas kad nepadeda nei vaistai. Vienintelis kelias kelio ar klubo sąnario operaciją kuris sugražina gyvenimo kokybę. Gijimas ir reabilitaciją trunka mėnesius tačiau atlikdami pratimus namie grįžimą į gyvenimą be ramentų galime sugrąžinti greičiau. Kokius pratimus rekomenduoja reabilitologai?

Neribokite judėjimo

Daugumas žmonių iki šiol yra klaidingai įsitikinę kad po tokios operacijos vaikščioti reikia tik keliasdešimt minučių per dieną. Su šiuolaikiniais dirbtiniais sąnariais ligoniai raginami intensyviai judėti jau kitą dieną po operacijos. Žinoma tai neeiškia, kad išeisite į lauką bet judėti palatoje tiek kiek jums įprastai tikrai būtina. Be to iškart prasideda reabilitacijos programa ir savarankiška mankšta lovoje ir palatoje.

Kelio lankstymas

Nors pirmomis dienomis skausmas dar ir jaučiamas tai nereiškia kad turime nejudinti išoperuotos kojos. Kelio sąnarys neturi tokios didelės lankstymo amplitudės kaip klubo sąnarys todėl užtenka atlikti 90 laipsnių kampo kojos lenkimo pratimus stovint arba atsisėdus ant lovos. 10-15 kartų – vienas pratimas. Jei sunku sėdėti ar dar negalite vaikščioti tą patį pratimą galima daryti ir atsigulus. Paimkite ilgą rankšluostį ir permetus per pėdą laikykite suteikdami pasipriešinimą. Dar vienas vertingas pratimas kurį galite atlikti atsigulus ant žemės ar lovoje. Kelkite koją aukštyn ir palaikykite kelias sekundes, kartokite ratimą iki 20 kartų. Tokiu būdu dirba ne tik pats sąnarys bet ir šlaunies bei blauzdos raumenys. Po 2 savaičių intensyvios reabilitacijos bandykite vaikščioti kiek galima daugiau be ramentų. Ei gali užsisakykite masažo paslaugą ir papildomas elektro stimuliacijos procedūras.

Grįžus namo mankštą reikia tęsti. Jei gyvenate ne nuosavame namo o daugiaubutyje tai daryti sunkiau todėl jūsų rajone yra sveikatingumo centras būtinai užsiregistruokite ir pradėkite lankyti.

 

 

 

Parašykite komentarą