Kas yra laminatės?

laminatėsNeabejojame kad dauguma žmonių, ypač vyresnio amžiaus nėra girdėję žodžio laminatės. Greičiausiai jiems tai asocijuojasi su grindų danga, tačiau išties tai labai panašu. Laminatės yra naujos kartos dantų danga. Šis sprendimas tinka ne tik vyresniems bet ir jauniems žmonėms turintiems problemų dėl dantų pvz. nuskilęs dantis, didelis tarpas tarp priekinių dantų, negražios formos dantys, pageltę dantys, nusidėvėję dantų kraštai.

Laminatė tai standartizuotos taisyklingos gražios formos danties uždengimas panašus į ploną žvyną kurį priklijavus ant danties išorės pagerėja estetinė žmogaus išvaizda. Tai vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų pagerinti dantų išvaizdą be operacijos, dantys su laminatėmis atrodo natūraliai. Laminatės yra gaminamo iš porceliano arba specialaus kompozito mišinio. Jos gaminamos skirtingų dydžių ir formų ir pritaikomos kiekvienam pacientui individualiai.

Kiekvienas dantis yra skirtingas todėl ir laminatės gamykloje šlifuojamos ir pritaikomos atskirai pagal kiekvieno paciento fiziologinius poreikius. Jas reikia užsakyti iš anksto atėjus pas gydytoją pirminei apžiūrai. Prieš laminatės pritvirtinimą nuo danties priekio ir kraštų reikia pašalinti dalį emalės. Kiekvienam dančiui reikia padaryti pavyzdį, be to būtina parinkti tinkamą dantų spalvą kad dantis atrodytų kaip tikras. Porceliano laminatės tarnauja ilgiau nei kitų medžiagų analogai todėl jų kaina yra didesnė.

Žmonėms, kurie turi blogą įprotį griežti dantimis naktį, laminatės netinka nes galima jas nuskelti arba pažeisti taip kad jos nukris nuo danties. Tokiais atvejais jus gali išgelbėti guminis ar plastikinio burnos įdėklas – laminatės apsauga. Jei planuojate uždėti ant dantų laminates nusiteikite pas stomatologą apsilankyti 2-4 kartus nes šios procedūros negalima atlikti vieno apsilankymo metu. Blogiausia kas atsitinka uždėjus laminates yra tai, kad nušlifuoto danties emalio sluoksnio nebeįmanoma atstatyti, todėl jei laminatės nepasiteisina reikia ieškoti kito tinkamesnio dantų protezavimo būdo.

Plačiau apie dantų laminates galite perskaityti čia:

https://www.gostautoklinika.lt/dantu-laminates/

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Skubios pagalbos vaistinėlė Jūsų augintiniui

Niekam nebekyla klausimų, kam automobilyje yra reikalinga skubios pagalbos vaistinėlė. Džiugu, jeigu jos niekada ir neprireikė, bet niekada negalima žinoti, kada ir kur gali prireikti ten esančių vaistų, tvarsčių ar pleistrų. Nelaimės tūno ir už artimiausio kampo. Kartais net nebūtina ir toli keliauti, kad paslystume, užsigautume ar patirtume tam tikrą traumą. Visada gerai namuose turėti […]

Veido tonikai: jų didelė nauda odai ir įtraukimas į kasdienę odos priežiūrą

Veido tonikai, kurių pagrindinė paskirtis yra švelniai atgaivinti odą, neatimant iš jos natūralios drėgmės, yra skystos vandens pagrindo odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje paprastai būna ir odą raminančių ingredientų, pvz., alavijo, eukaliptų ar kt. Veido tonikas gali būti naudingas absoliučiai visų tipų odai – nuo riebios iki sausos odos. Šiuolaikiniai veido tonikai gali padėti sudrėkinti, […]