Ar verta pirkti universalias padangas?

padangos

Renkantis naujas padangas, dažnas vairuotojas susiduria su amžinu klausimu – sezoninės ar universalios? Ar verta pirkti du atskirus komplektus, kiekvienam metų laikui ar galima be problemų apsieiti ir vienu? Juk taip patogu, kad artėjant šaltajam metų laikui nereikia galvoti apie padangų keitimą į žiemines, o pavasarį, sukti galva dėl grįžimo prie vasarinio varianto. Taip iš tiesų universalios apdangos turi savo privalumų, ir laiko, pastangų bei pinigų taupymas yra neabejotinai vienas pagrindinių. Tačiau prieš renkantis visasezones padangas, reikia gerai suprasti kuo gi jos skiriasi nuo sezoninių ir kada jų pasirinkimas nėra toks jau ir blogas sprendimas.

Bet kuris padangų specialistas pasakys, kad kokios būtų universalios padangos, jos niekada neatstos sezoninių. Tai ypač aktualu šalyse su aiškiai matomais sezoniniais skirtumais, kas liečia tiek oro temperatūrą, tiek ir kritulius bei jų kiekį. Kuriant universalias padangas, gamintojai stengiasi, kad jos turėtų mišrių savybių, ir tiktų važiuoti tiek šiltu, tiek ir šaltesniu oru. Visgi naudoti jas ekstremaliomis sąlygomis, kai oras, o su juo ir kelio danga labai smarkiai įšyla arba atšąla – nerekomenduojama, nes jos nebegali užtikrinti saugiam važiavimui reikalingų savybių. Nors kai kuriais atvejais jos gali pasirodyti net geriau nei sezoninės, visgi vertinant visumą, jos tikrai bus prastesniu pasirinkimu.

Universalias padangas galima rinkti tuo atveju, kai važinėti tenka ganėtinai nedaug, o esant išskirtinėms vairavimo sąlygoms, yra galimybė palikti automobilį namie. Tai ypač taikoma kai keliai yra padengti sniegu, arba yra susiformavęs plikledis ir vairuoti apskritai tampa gan sudėtinga, o jei automobilio padangos nesugeba užtikrinti geresnio sukibimo su keliu, tai geriau jau tokiomis dienomis juo nesinaudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *