Ko reikia, norint įsirengti dujinį katilą namuose?

katilas

Iš esmės, pagrindinė sąlyga, kad galėtumėte namuose įsirengti dujinį katilą – į namą turi būti atvestas dujų įvadas. Taip pat, dujiniam katilui eksploatuoti turi būti įrengtas atitinkamas kaminas. Kamino techninės savybės ir įrengimas priklauso nuo to, kurioje patalpoje, gyvenamojoje ar ne, įrengiamas katilas. Yra galimi keli skirtingi kamino įrengimo būdai. Kitų išskirtinių reikalavimų ir specialių sąlygų dujinių katilų įrengimui atitikti nereikia.

Jeigu namas statomas naujam kvartale ar gyvenvietėje, dar prieš numatant namuose įrengti dujinio šildymo sistemą, reikėtų įsitikinti, ar arti yra dujų įvadas. Dujų įvedimą į sklypą ir į namą organizuoja ir vykdo bendrovė ESO, kuriai reikalinga pateikti prašymą. Dujų įvedimas vykdomas etapais, todėl procesas neretai užtrunka keletą mėnesių. Rekomenduojama prašymą ir visus reikalingus dokumentus pateikti dar žiemą. Tokiu atveju pavasarį jau bus atliekami darbai ir nereikės ilgai laukti.

Jeigu dujų įvadas name jau yra, tuomet reikia tinkamai pasirinkti dujinio katilo galingumą. Geriausiai apie tai pakonsultuos šia įranga prekiaujantys atstovai. Tačiau renkantis katilą svarbu tai, koks yra namo plotas, kokie bus namo šilumos poreikiai. Ne mažiau svarbu yra numatyti ir karšto vandens poreikį, o tai sąlygoja ne tik gyventojų skaičius, bet ir karšto vandens naudojimo taškų skaičius.

Dujinių katilų montavimas savo darbą išmanančiam specialistui yra gana paprastas procesas. Dujiniam katilui sumontuoti nėra būtina specialiai skirta patalpa – katilinė. Jis gali būti kabinamas arba pastatomas ir gyvenamojoje patalpoje (virtuvėje ar koridoriuje), kur yra langas. Dujinis katilas gali būti sumontuotas per vieną dieną, priklausomai nuo to, kaip sistema paruošta katilo prijungimui. Tačiau dujų paleidimą į sistemą ir į dujinius įrenginius vykdo bendrovė ESO, todėl sumontavus katilą, jo paleisti iškart nepavyks.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Oro kondicionieriai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Oro kondicionieriai yra neatskiriama gyvenamojo ar komercinio pastato dalis, kuri padeda palaikyti optimalią temperatūrą ir oro kokybę. Renkantis tinkamą oro kondicionierių svarbu žinoti kelis patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius, biudžetą ir patalpą. Oro kondicionierių tipai: kokie yra populiariausi? Yra ne vienas oro kondicionierių tipas, dėl to renkantis tinkamiausią Jums, gali būti […]

Nauji butai Vilniuje prie Vingio parko: ar jie verti dėmesio? 

Vilnius, Lietuvos sostinė, tampa vis daugiau žmonių pritraukiančia vieta, o nauji butai prie Vingio parko skatina juos įsigyti ne tik dėl puikios vietos, bet ir dėl modernių statybinių sprendimų. Ši šiuolaikinė gyvenamoji zona suteikia unikalią galimybę žmonėms, ieškantiems komfortiško ir stilingo gyvenamojo būsto, tačiau norintiems būti šalia gamtos ir miesto širdies. Kodėl verta pasidomėti naujais […]