Ko reikia, norint įsirengti dujinį katilą namuose?

katilas

Iš esmės, pagrindinė sąlyga, kad galėtumėte namuose įsirengti dujinį katilą – į namą turi būti atvestas dujų įvadas. Taip pat, dujiniam katilui eksploatuoti turi būti įrengtas atitinkamas kaminas. Kamino techninės savybės ir įrengimas priklauso nuo to, kurioje patalpoje, gyvenamojoje ar ne, įrengiamas katilas. Yra galimi keli skirtingi kamino įrengimo būdai. Kitų išskirtinių reikalavimų ir specialių sąlygų dujinių katilų įrengimui atitikti nereikia.

Jeigu namas statomas naujam kvartale ar gyvenvietėje, dar prieš numatant namuose įrengti dujinio šildymo sistemą, reikėtų įsitikinti, ar arti yra dujų įvadas. Dujų įvedimą į sklypą ir į namą organizuoja ir vykdo bendrovė ESO, kuriai reikalinga pateikti prašymą. Dujų įvedimas vykdomas etapais, todėl procesas neretai užtrunka keletą mėnesių. Rekomenduojama prašymą ir visus reikalingus dokumentus pateikti dar žiemą. Tokiu atveju pavasarį jau bus atliekami darbai ir nereikės ilgai laukti.

Jeigu dujų įvadas name jau yra, tuomet reikia tinkamai pasirinkti dujinio katilo galingumą. Geriausiai apie tai pakonsultuos šia įranga prekiaujantys atstovai. Tačiau renkantis katilą svarbu tai, koks yra namo plotas, kokie bus namo šilumos poreikiai. Ne mažiau svarbu yra numatyti ir karšto vandens poreikį, o tai sąlygoja ne tik gyventojų skaičius, bet ir karšto vandens naudojimo taškų skaičius.

Dujinių katilų montavimas savo darbą išmanančiam specialistui yra gana paprastas procesas. Dujiniam katilui sumontuoti nėra būtina specialiai skirta patalpa – katilinė. Jis gali būti kabinamas arba pastatomas ir gyvenamojoje patalpoje (virtuvėje ar koridoriuje), kur yra langas. Dujinis katilas gali būti sumontuotas per vieną dieną, priklausomai nuo to, kaip sistema paruošta katilo prijungimui. Tačiau dujų paleidimą į sistemą ir į dujinius įrenginius vykdo bendrovė ESO, todėl sumontavus katilą, jo paleisti iškart nepavyks.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]