Ko reikia, norint įsirengti dujinį katilą namuose?

katilas

Iš esmės, pagrindinė sąlyga, kad galėtumėte namuose įsirengti dujinį katilą – į namą turi būti atvestas dujų įvadas. Taip pat, dujiniam katilui eksploatuoti turi būti įrengtas atitinkamas kaminas. Kamino techninės savybės ir įrengimas priklauso nuo to, kurioje patalpoje, gyvenamojoje ar ne, įrengiamas katilas. Yra galimi keli skirtingi kamino įrengimo būdai. Kitų išskirtinių reikalavimų ir specialių sąlygų dujinių katilų įrengimui atitikti nereikia.

Jeigu namas statomas naujam kvartale ar gyvenvietėje, dar prieš numatant namuose įrengti dujinio šildymo sistemą, reikėtų įsitikinti, ar arti yra dujų įvadas. Dujų įvedimą į sklypą ir į namą organizuoja ir vykdo bendrovė ESO, kuriai reikalinga pateikti prašymą. Dujų įvedimas vykdomas etapais, todėl procesas neretai užtrunka keletą mėnesių. Rekomenduojama prašymą ir visus reikalingus dokumentus pateikti dar žiemą. Tokiu atveju pavasarį jau bus atliekami darbai ir nereikės ilgai laukti.

Jeigu dujų įvadas name jau yra, tuomet reikia tinkamai pasirinkti dujinio katilo galingumą. Geriausiai apie tai pakonsultuos šia įranga prekiaujantys atstovai. Tačiau renkantis katilą svarbu tai, koks yra namo plotas, kokie bus namo šilumos poreikiai. Ne mažiau svarbu yra numatyti ir karšto vandens poreikį, o tai sąlygoja ne tik gyventojų skaičius, bet ir karšto vandens naudojimo taškų skaičius.

Dujinių katilų montavimas savo darbą išmanančiam specialistui yra gana paprastas procesas. Dujiniam katilui sumontuoti nėra būtina specialiai skirta patalpa – katilinė. Jis gali būti kabinamas arba pastatomas ir gyvenamojoje patalpoje (virtuvėje ar koridoriuje), kur yra langas. Dujinis katilas gali būti sumontuotas per vieną dieną, priklausomai nuo to, kaip sistema paruošta katilo prijungimui. Tačiau dujų paleidimą į sistemą ir į dujinius įrenginius vykdo bendrovė ESO, todėl sumontavus katilą, jo paleisti iškart nepavyks.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Šildymo sprendimai – oras-oras

Lietuvoje kiekvienas namas turi turėti šildymo sistemą. Žiemos pas mus yra šaltos ir dažnai su minusine temperatūra, todėl tam, kad namas tinkamai funkcionuotų, jame būtų jauku ir tiesiog nesušaltume – turime pasidomėti, kokie šildymo sprendimai galimi ir išsirinkti patį tinkamiausią. Pastaruoju metu daugelis Rimgauda klientų renkasi oras-oras šildymo sistemą. Tad tikrai pasidarė įdomu, kodėl ir […]

Kaip išsirinkti tinkamiausią vonios praustuvą?

Sunku būtų įsivaizduoti vonios kambarį be praustuvo, nes jo prireikia kasdien ir labai dažnai. Kad praustuvas nenuviltų, prieš perkant jį, reikia labai atidžiai įvertinti, kiek jis jums bus praktiškas ir atitiks estetinius standartus. Iš kokių medžiagų būna gaminami praustuvai? Įprastiniai praustuvai būna arba porcelianiniai, arba nerūdijančio plieno. Pastarieji yra atsparūs bakterijoms, tačiau yra linkę kaupti […]