Rekuperatoriaus priežiūra ir priežiūros priemonės

Dauguma žmonių menkai išmano ventiliacijos įrengimo pagrindus butuose ar nuosavuose namuose. Daugumai vėdinimas yra tik grotelės ant sienos po lubomis virtuvėje ir vonios kambaryje. Nuo ventiliacijos trūkumo jaučiame nuovargį, galvos skausmą, galime susirgti apsinuodiję kenksmingomis medžiagomis arba nuo ore esančių virusų ir bakterijų. Dažnai nuo drėgmės pertekliaus ant įvairių paviršių išsivysto pelėsiai, todėl oro mainų klausimas patalpose, kuriose gyvename yra labai svarbus.

Oro vėdinimui yra skirtas specialus įrenginys – oro rekuperatorius, kuris yra dvigubas sieninis šilumokaitis. Rekuperatoriaus viduje susitinka du oro srautai ir jie nesimaišo. Srautai turi skirtingą temperatūrą, todėl vyksta šilumos mainai. Paprasčiau tariant, kambario oras aušinamas, o gatvės oras, priešingai, įkaista, be to, iš kambario oro pašalinama drėgmė. Tai vadinama oro atkūrimu.

Atkūrimas yra novatoriškas procesas, kurio tikslas – taupyti energiją ir išlaikyti šilumą iki 95%. Vėliau ši energija pakartotinai naudojama tame pačiame procese. Pavyzdžiui, vasarą šilumos rekuperatorius neįleidžia karšto oro į kambarį, o žiemą ir ne sezono metu jis sušildo.

Tačiau rekuperatorius negali pakeisti šildymo sistemos ar, pavyzdžiui, šildytuvo, nes juo siekiama užtikrinti ventiliaciją, o ne tiekti šilumą. Pats šilumos rekuperatorius leidžia vėl panaudoti šilumą, už kurią jau sumokėjote, taigi sutaupoma daug pinigų ir energijos.

Rekuperatorių tipai

Rekuperatoriai pagaminti iš skirtingų medžiagų, tai gali būti metalas, plastikas, keramika. Gamintojai juos renkasi dėl didelio šilumos laidumo. Ir tai labai svarbu, atsižvelgiant į jo darbo specifiką. Be to, rekuperatoriai skiriasi savo forma, jie yra plokštiniai, membraniniai, vamzdiniai.

Rekuperatoriaus techninė priežiūra pagal naudojimo instrukciją turi būti atliekama ne rečiau kaip kartą per šešis mėnesius. Kai kuriuose gaminiuose yra įspėjamoji lemputė, kuri užsidega po nurodyto laikotarpio ir informuoja apie tokios priežiūros poreikį. Rekuperatoriaus aptarnavimą, geriausiai patikėti profesionaliems meistrams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Efektyvi nuotekų valymo sistema ne tik užtikrina švarią aplinką, bet ir padeda išvengti sveikatai bei aplinkai potencialiai žalingo  poveikio. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius nuotekų valymo įrenginių priežiūros aspektus, siekiant išlaikyti jų efektyvumą ir ilgaamžiškumą. 1. Regularios valymo procedūros Nuotekų valymo įrenginių valymas turi būti atliekamas reguliariai. Įvairios dalelės ir nuosėdos gali trukdyti įrenginio veikimui bei […]

Gėlių stovai kiekvienuose namuose kuria ypatingą aplinką

Tikriausiai nėra namų, kuriuose nebūtų vienokio ar kitokio augalo. Kiekvienas žaliuojantis arba žydintis augalas namams suteikia ne tik jaukumo, bet ir gyvybės jausmą, taip pat pripildo teigiamos energijos bei deguonies. Kuo naudingi augalai namuose? Gera žinoti apie tai, kas teikia naudą ne tik estetiniui grožiui, bet ir mūsų sveikatai. Būtent tokias funkcijas ir atlieka augalai, […]