Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003).

„Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui atsimušus į baltą ekrano erdvę, o nuo jos į mūsų akies tinklainę ir paliekantis giliausiose sąmonės kloduose nematomas, bet labai svarbias žymes. Nežiūrimas kinas miršta. Kino saugyklose įvairiais formatais saugomuose kino filmuose nebyliai guli ištisų kartų patirtis, emocijos, jausmai, įžvalgos, kurios galėtų padėti mums suvokti save ir pasaulį. Neužtektų viso gyvenimo peržiūrėti net menkos dalies to, kas užfiksuota kino juostose.

Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arbą užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę.

Šio vakaro programoje du nepaprastai stiprūs filmai, laikomi etapiniais tiek kino istorijoje, tiek ir pačių autorių kūrybinėse biografijose. Abu filmai apie miestą. Tai Almanto Grikevičiaus filmas „Laikas eina per miestą“ (1966) kuriame vienas ryškiausių Lietuvos kino meistrų ėmėsi tam laikui beveik neįmanomos misijos – papasakoti nesumeluotą, ideologiškai neiškraipytą Vilniaus istoriją.

Kitas filmas – turbūt stipriausio pasaulinės dokumentikos meistro, rusų režisieriaus Viktoro Kosakovskio filmas „Tishe“ (2003). Jame per vienos gatvės istoriją atsiskleidžia visos šalies, paveldėtos totalitaristinės sistemos absurdas, komizmas ir tragizmas.

Po filmų galėsime juos aptarti, pasikalbėti,” – kviečia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, režisierius Audrius Stonys. Jis yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje.

„Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje“ vyks ketvirtadieniais 19 val. du kartus per mėnesį. Renginys nemokamas, vietų kiekis ribotas. Renginyje būtinas Galimybių pasas. Daugiau informacijos www.mkcnamai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Populiariausi renginiai Vilniuje šiandien įtraukiantys kiekvieną šeimos narį

Žemėjant oro temperatūrai vilniečiai ir šio miesto svečiai nesėdi rankų sudėję – nori sužinoti ką nors naujo ar tiesiog smagiai praleisti savo laisvą laiką. Populiariausi  renginiai Vilniuje šiandien būtent tam ir yra sukurti. Jų apstu ir tinka kiekvienam. Šiame straipsnyje išvardinsime kokie renginiai Vilniuje šiandien yra populiariausi ir kada jie įvyks. Taip pat patarsime kaip […]

Geriausi koncertai Vilniuje, suvirpinantys žmonių širdis iki gelmių

Žmonės, gyvenantys sostinėje ir atvykstantys į šį miestą, kurie yra tikri melomanai, negalintys be muzikos nė dienos, nori išgirsti ir pamatyti savo akimis mėgstamą atlikėją iš labai  arti. Geriausi koncertai Vilniuje gali išpildyti  kiekvieno žmogaus svajones. Žmonės klausydami savo muzikos dievaičių, jaučia begalinę euforiją, tuomet dainuoja ne tik lūpos, bet ir širdys. Šiame straipsnyje įvardinsime […]