Ką reikia žinoti apie verslo duomenų analitiką?

Verslo duomenų analitikai naudoja duomenų analizės procesą, kad suprastų, interpretuotų ir prognozuotų verslo modelius, o tada naudoja tais duomenimis pagrįstas įžvalgas savo verslo praktikai tobulinti. Iš esmės verslo duomenų analitikai yra duomenų analitikai, kurie daugiausia dėmesio skiria pagrindinių verslo tikslų siekimui. Šiame straipsnyje išsamiai apibūdinsime su verslo duomenų analitikais susijusias užduotis ir pareigas, jų vidutinį atlyginimą ir kaip tapti verslo duomenų analitiku.

Kas yra verslo duomenų analitikas?

Verslo duomenų analitikas siekia nustatyti galimybes augti, optimizuoti ir tobulinti organizacijos verslo procesus. Jiems dažnai bus pavesta vykdyti tam tikrą verslo sritį, pvz., tiekimo grandinės valdymą, klientų aptarnavimą ar pasaulinės prekybos praktiką. Verslo duomenų analitikai linkę spręsti problemas, panašias į tas, kurias gali siekti išspręsti verslo analitikas, ir jie naudoja panašius įgūdžius. Yra du pagrindiniai verslo duomenų analitikų ir verslo analitikų skirtumai:

  • Koncepciniai ir analitiniai įgūdžiai: Verslo duomenų analitikai labiau užsiima problemų nustatymu, o verslo analitikai paprastai dirba su jau nustatytomis problemomis.
  • Techniniai įgūdžiai: verslo duomenų analitikai naudos duomenų bazių įrankius, pvz., Excel ir SQL, ir programavimo kalbas, tokias kaip R ir Python, kad rinktų ir analizuotų naujus duomenų rinkinius, o verslo analitikai paprastai dirba su jiems paruoštais duomenų rinkiniais.

Verslo duomenų analitiko užduotys ir pareigos

Verslo duomenų analitiko pareigos yra duomenų analizės ir verslo analizės sankirtoje, todėl jų pareigybės aprašymas atrodo kaip abiejų vaidmenų derinys. Kai kurios užduotys, kurias galite matyti verslo duomenų analitiko pareigybės aprašyme, yra šios:

  • Informacijos suvestinių kūrimas ir diegimas. Duomenimis pagrįstų įžvalgų rinkimas.
  • Pagrindinių verslo duomenų rinkinių interpretavimas.
  • Įžvalgų apie galimas augimo, optimizavimo ir tobulinimo sritis pateikimas.
  • Verslo žvalgybos strategijų rėmimas kiekybine analize.
  • Darbas tarp padalinių su duomenimis pagrįstomis strategijomis, kurios pagerina verslo procesus ir sprendimų priėmimą. Daugiau informacijos https://www.analitika360.lt/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kaip tinkamas vadovavimas padeda bendrai įmonės kultūrai?

Įmonės kultūra yra neatsiejama nuo vadovo daromos įtakos jos suformavimui. Vadovas atlieka svarbų vaidmenį nustatant pagrindines vertybes, normas ir bendrus tikslus organizacijoje. Viskas juk prasideda aukščiausiame organizacijos taške ir palaipsniui persiduoda žemesnes pareigas einantiems darbuotojams. Tai pasireiškia per bendravimą tarpusavyje ir su klientais, požiūrį į teisinius bei etinius niuansus ar paprasčiausią eilinių užduočių atlikimą. Kiekviena […]

Duomenų analizės vaidmuo plečiant verslą

Dinamiškoje šiuolaikinio verslo aplinkoje duomenų analizės svarba tapo tvaraus augimo ir strateginių sprendimų priėmimo sinonimu. Šiame straipsnyje išsamiau pakalbėsime apie tai, kodėl duomenų analizė yra esminis elementas įmonėms, siekiančioms plėstis ir klestėti. Plačiau: https://contourenterprise.lt