Ką reikia žinoti apie verslo duomenų analitiką?

Verslo duomenų analitikai naudoja duomenų analizės procesą, kad suprastų, interpretuotų ir prognozuotų verslo modelius, o tada naudoja tais duomenimis pagrįstas įžvalgas savo verslo praktikai tobulinti. Iš esmės verslo duomenų analitikai yra duomenų analitikai, kurie daugiausia dėmesio skiria pagrindinių verslo tikslų siekimui. Šiame straipsnyje išsamiai apibūdinsime su verslo duomenų analitikais susijusias užduotis ir pareigas, jų vidutinį atlyginimą ir kaip tapti verslo duomenų analitiku.

Kas yra verslo duomenų analitikas?

Verslo duomenų analitikas siekia nustatyti galimybes augti, optimizuoti ir tobulinti organizacijos verslo procesus. Jiems dažnai bus pavesta vykdyti tam tikrą verslo sritį, pvz., tiekimo grandinės valdymą, klientų aptarnavimą ar pasaulinės prekybos praktiką. Verslo duomenų analitikai linkę spręsti problemas, panašias į tas, kurias gali siekti išspręsti verslo analitikas, ir jie naudoja panašius įgūdžius. Yra du pagrindiniai verslo duomenų analitikų ir verslo analitikų skirtumai:

  • Koncepciniai ir analitiniai įgūdžiai: Verslo duomenų analitikai labiau užsiima problemų nustatymu, o verslo analitikai paprastai dirba su jau nustatytomis problemomis.
  • Techniniai įgūdžiai: verslo duomenų analitikai naudos duomenų bazių įrankius, pvz., Excel ir SQL, ir programavimo kalbas, tokias kaip R ir Python, kad rinktų ir analizuotų naujus duomenų rinkinius, o verslo analitikai paprastai dirba su jiems paruoštais duomenų rinkiniais.

Verslo duomenų analitiko užduotys ir pareigos

Verslo duomenų analitiko pareigos yra duomenų analizės ir verslo analizės sankirtoje, todėl jų pareigybės aprašymas atrodo kaip abiejų vaidmenų derinys. Kai kurios užduotys, kurias galite matyti verslo duomenų analitiko pareigybės aprašyme, yra šios:

  • Informacijos suvestinių kūrimas ir diegimas. Duomenimis pagrįstų įžvalgų rinkimas.
  • Pagrindinių verslo duomenų rinkinių interpretavimas.
  • Įžvalgų apie galimas augimo, optimizavimo ir tobulinimo sritis pateikimas.
  • Verslo žvalgybos strategijų rėmimas kiekybine analize.
  • Darbas tarp padalinių su duomenimis pagrįstomis strategijomis, kurios pagerina verslo procesus ir sprendimų priėmimą. Daugiau informacijos https://www.analitika360.lt/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

4 patarimai, kurie padės Jums tapti sėkmingu freelanceriu

Jeigu norite, kad darbas neštų daugiau malonumo nei šiuo metu – siūlome Jums pradėti dirbti sau. Vis daugiau žmonių renkasi šią galimybę, kadangi tapti sėkmingu freelanceriu tikrai yra paprasčiau nei bet kada anksčiau. Juolab, kad šiuo metu daugelis darbų yra vykdomi internetu, o tai dar labiau  viską supaprastina. Pirmiausia, žinoma, reikia susikaupti, kadangi bet kokios […]

Liūdesio gėlės gali Jums padėti, jei reikalinga kremavimo paslauga

Pats didžiausias skausmas ir liūdesys aplanko, kai miršta artimas žmogus. Netekties valandą širdį veria skausmas, liūdesys ir supratimas, koks gyvenimas gali būti trumpas bei neteisingas. Vos tik sužinojus apie mirties faktą nežinome, ką turime daryti, kur kreiptis ir kokie turi būti mūsų veiksmai. Tokiais atvejais paprasčiausiai galite kreiptis į Liūdesio gėlės. Jie labai geranoriškai padeda […]