Juozapas Miliūnas

Juozapas Miliūnas gimė 1933 m. Utenos apskrityje, Leliūnų valsčiuje, Vereikių kaime. Tapybos subtilybes ir paslaptis 1957 – 1963 m. jis sėkmingai studijavo tuomečio Valstybinio dailės instituto (dabar – Vilniaus dailės akademija) Tapybos fakultete. Po studijų dailininkas pradėjo aktyviai dalyvauti respublikinėse ir grupinėse parodose, rengiamose Lietuvoje, kaimyninėse šalyse, Belgijoje. Nuo 1967 m. Juozapas Miliūnas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Dailininkas yra surengęs daugiau nei 10 personalinių parodų Vilniuje, Utenoje ir kituose šalies miestuose. Juozapo Miliūno kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Utenos kraštotyros muziejus, privačios galerijos ir meno kolekcininkai JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Rusijoje.

Intensyviai kurdamas dailininkas daug metų dirba pedagoginį darbą. Jis du dešimtmečius vadovavo Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklai, kur dabar tebedirba papildomojo ugdymo mokytoju. Šios mokyklos patalpose užbaigtas ne vienas dailininko kūrinys.Juozapas Miliūnas biografija

Juozapas Miliūnas dažnai vadinamas tikru peizažinės tapybos meistru. Nors pats dailininkas sako labiausiai mėgstąs aliejinį dažą, tačiau dėl jo skleidžiamo specifinio kvapo, kuriam reikalingos specialios patalpos stokos, pastaraisiais metais jis daug dirba pastelės technika. Pastelėse atsiskleidžia svarbiausia Juozapo Miliūno kūrybos ypatybė – nuo vaikystės giliai glūdinti meilė gamtai. „Vienu metu vaikystėje mane buvo pagavęs toks ūpas – sakiau, kaip būtų gerai, kad mane išmestų iš mokyklos, tada galėčiau visą pavasarį matyti, kaip žydi sodai, alyvos ir ievos…“ – nuoširdžiai šypsodamasis prisimena dailininkas. Tapytojas Juozapas Miliūnas kuria tikroviškus, subtiliai apibendrintus peizažus. Jo paveiksluose vaizduojami gamtovaizdžiai yra nepaprastai įtaigūs, nuotaikingi, sklidini romantikos, susikaupimo ir rimties.

Dabar dailininkas Juozapas Miliūnas gyvena ir kuria Vilniuje.

 

2015.03.03 – 2015.03.21 LDS galerijoje “ARKA” rengiama Miliūno Pastelės darbų paroda “Tylos garsai”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *