Hialurono rūgštis – ką apie ją žinome ir kodėl ji yra tokia svarbi

Hialurono rūgštis yra medžiaga, kuri natūraliai gaminama odoje, akyse ir sąnariuose. Pagrindinė hialurono rūgšties funkcija yra išlaikyti vandenį audinių ląstelėse ir tokiu būdu užtikrinti odos ir akių drėgmę bei sutepti sąnarius.

Hialurono rūgštis yra naudojama įvairiomis formomis, tarp kurių yra:

  • Maisto papildai;
  • Injekcijos;
  • Serumai;
  • Veido kremai;
  • Akių lašai.

Hialurono rūgšties vartojimas ir jos privalumai

Šiandien nemažai žmonių hialurono rūgštį naudoja siekdami pagerinti savo odos būklę ir veiksmingai kovoti su odos senėjimo požymiais. Be to, hialurono rūgštis gali padėti ir gydant žaizdas. Kartais hialurono rūgštis yra naudojama ir artrito atvejais, kuomet norima atpalaiduoti sąnarius.

Odoje yra apytiksliai pusė visos žmogaus organizme esančios hialurono rūgšties. Ši rūgštis padeda odai būti sudrėkintai ir minkštai. Tačiau su amžiumi hialurono rūgšties kiekis odoje mažėja, todėl oda sausėja ir joje ima formuotis raukšlės. Hialurono rūgšties papildų vartojimas ir šios rūgšties savo sudėtyje turinčių kosmetikos priemonių naudojimas gali pagerinti odos būklę, ją tinkamai sudrėkinant ir sumažinant natūralaus senėjimo požymius.

Hialurono rūgšties veiksmingumas

Kadangi hialurono rūgštis jau ne vienerius metus yra tapusi labai svarbia grožio priežiūros sudedamąja dalimi, iki šiol yra atliekama daugybė tyrimų, kuriais siekiama nustatyti hialurono rūgšties veiksmingumą.

Odos atjauninimas ir kova su senėjimu

Hialurono rūgšties poveikis kovai su senėjimu gali būti skirtingas atsižvelgiant į kiekvieną žmogų. Tam didelės įtakos turi tokie veiksniai kaip genetika, mityba, alkoholio vartojimas ir rūkymas, oro tarša, ultravioletiniai saulės spinduliai ir kt.

2017 m. Japonijoje buvo atliktas labai įdomus tyrimas, kurio metu buvo tiriamas hialurono rūgšties veiksmingumas kovojant su odos senėjimo požymiais. Tyrime dalyvavo 60 suaugusių Japonijos gyventojų. Atsitiktine tvarka vieniems tyrimo dalyviams buvo paskirta vartoti hialurono rūgšties papildus, o kitiems buvo duodamas placebas.

Tyrimo rezultatai parodė, kad dalyviams, kurie vartojo hialurono rūgšties papildus, sumažėjo odos raukšlės ir pagerėjo odos būklė – lyginant su tais dalyviais, kurie vartojo placebą. Tuo tarpu kito tyrimo metu buvo nustatyta, kad hialurono rūgštis vos per 2-8 savaites gali pagerinti odos elastingumą ir sumažinti odos šiurkštumą.

Žaizdų gijimas

Hialurono rūgštis ne tik skatina odos drėkinimą, tačiau taip pat vaidina ir labai svarbų vaidmenį žaizdų gijime. Nustatyta, kad hialurono rūgštis gali pagreitinti žaizdų gijimą, kontroliuodama uždegimą ir nukreipdama kraujotaką į pažeistos odos vietas.

Taip pat buvo atlikta ir daugiau įvairių tyrimų, kurie patvirtino teigiamą hialurono rūgšties poveikį žaizdų gijimui. Hialurono rūgštis gali apsaugoti nuo bakterinių infekcijų ir drėkinti žaizdą.

Mažesnis sąnarių skausmas

Sinovinis skystis sutepa ir suminkština sąnarius. Šiame skystyje yra hialurono rūgšties. Bėgant laikui hialurono rūgštis, esanti sinoviniame skystyje, suskyla, todėl jaučiamas sąnarių skausmas ir stangrumas. Dėl šios priežasties kai kuriems nuo osteoporozės kenčiantiems žmonėms yra skiriamos hialurono injekcijos. Tačiau medikai teigia, kad turėtų būti atlikta daugiau tyrimų, kurie galėtų parodyti, ar hialurono injekcijos gali būti naudojamos tokiais atvejais.

Pabaigai

Hialurono rūgštis yra natūraliai mūsų organizme aptinkama medžiaga, kuri padeda išsaugoti odos ir akių drėgnumą bei sutepti sąnarius. Ji taip pat veikia kaip puiki priemonė gydant žaizdas.

Hialurono rūgšties lygis bėgant amžiui mažėja, todėl tai įtakoja fizinius senėjimo požymius, tokius kaip odos raukšlės ir su vyresniu amžiumi susijusius sveikatos sutrikimus, pvz., osteoporozę.

Ir nors hialurono rūgšties poveikis kiekvieno žmogaus atveju gali būti nevienodas, hialurono rūgšties papildai ir grožio priežiūros priemonės yra labai populiarus šiuolaikinis produktas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]