Ką turi žinoti fotografuoti mėgstantis žmogus

Galbūt jūs ką tik įsigijote savo pirmąjį fotoaparatą ir nesate patenkinti padarytomis nuotraukomis, o galbūt tiesiog norite išmokti daryti geresnes nuotraukas? Tačiau nepaisant to, kokie bebūtų jūsų tikslai, turite suprasti, kad fotografija yra gerokai kompleksiškesnė sritis nei jums galėjo pasirodyti.

Jei norite geriau suprasti, kas yra svarbu fotografuojant, fotoaparatų priedų parduotuvė pateikia keletą svarbių detalių, apie kurias turėtumėte pagalvoti prieš darydami nuotraukas.

Nuotraukos ryškumas

Nuotraukos ryškumas nulemia tai, ar nuotrauka yra šviesi, ar tamsi. Jei nuotrauka yra pernelyg šviesi, ji yra pernelyg ryški. Jei nuotrauka yra per daug tamsi, tuomet jai trūksta ryškumo. Nuotraukos ryškumą nulemia trys veiksniai – apertūra, fotografavimo greitis ir ISO.

Išsiaiškinti, kaip veikia nuotraukų ryškumas, reikia šiek tiek daugiau laiko ir praktikos, tačiau visuomet verta pradėti nuo pagrindų. Apertūros nustatymai turėtų būti suprantami kaip angos, pro kurią šviesa patenka į optinį prietaisą, dydis. Platesnė apertūra įleidžia daugiau šviesos šviesesnei nuotraukai. Fotografavimo greitis (arba išlaikymas) nurodo, kiek laiko fotoaparato sensorius yra veikiamas šviesos – jei naudosite mažą fotografavimo greitį, tuomet nuotrauka bus šviesi, net jei fotografuojama saulei leidžiantis. Tuo tarpu ISO yra nustatymas, kurio pagalba koreguojamas kameros sensoriaus jautrumas šviesai. Jį galima padidinti, jei fotografavimo greičio ir apertūros nustatymai nepadeda ir nuotrauka vis dar yra tamsi.

Optimalūs nustatymai

Visų pirma reikia suprasti, kaip padaryti tinkamo ryškumo nuotrauką, nustatant optimalią apertūrą, fotografavimo greitį ir ISO. Kai tai bus padaryta taip pat būtina suvokti, kaip visi šie elementai paveikia pačią nuotrauką. Pavyzdžiui, fotografavimo greitis paveikia judesį. Viskas, kas juda lėto fotografavimo greičio atveju atrodys susilieję, o didesnio fotografavimo greičio atveju akimirka bus užfiksuojama judesyje.

Apertūra taip pat nulemia ir tai, kiek nuotraukos yra sufokusuota. Turbūt ne kartą buvote matę portretus, kuriuose fonas būdavo lyg išsiliejęs ir labai neryškus, bei tuos, kuriuose bene kiekviena kraštovaizdžio detalė yra labai aiški ir ryški. Visa tai yra valdoma apertūros pagalba. ISO taip pat paveikia daugiau nei tik ryškumą. Didelis ISO nuotraukoje sukuria daugiau „triukšmo“, todėl didesnis ISO nepadės pasiekti aukštos nuotraukos kokybės – skirtingai nei žemesnis ISO.

Kompozicija

Kai įvaldysite nuotraukos ryškumo nustatymus ir suprasite, kaip veikia apertūra, fotografavimo greitis ir ISO, tuomet turite pereiti prie kompozicijos. Fotografuodami galite matomą vaizdą priartinti, išbandyti skirtingus kampus, galite fotografuoti klūpėdami ar pasilypėję ant pakopos.

Kompozicija yra vienas iš tų dalykų, kurį žmonės yra linkę priskirti fotografams, kurie „turi akį“. Tačiau egzistuoja tam tikri kompozicijos elementai, kurių galima išmokti. Pavyzdžiui, „trijų taisyklė“ gali padėti lengviau suprasti, kurioje nuotraukos vietoje turėtų būti pagrindinis objektas.

Fokusavimas

Norint, kad pagrindinis objektas nuotraukoje būtų ryškus, reikia išmokti keletą fokusavimo technikų. Šiuolaikiniuose fotoaparatuose veikia skirtingi automatinio fokusavimo režimai, kurie padeda padaryti ryškias ir aiškias nuotraukas.

Pavyzdžiui, vieno taško automatinio fokusavimo funkcija padeda nustatyti į kurią nuotraukos dalį reikėtų fokusuoti – vietoje to, kad būtų leidžiama fotoaparatui pasirinkti tokią vietą už jus. Taip pat galima nustatyti, kad fotoaparatas sufokusuotų vieną kartą arba tai nepertraukiamai darytų nuolatos, pvz., fotografuojant greitai besikeičiančius įvykius (sporto varžybas, automobilių lenktynes ar kt.).

Apšvietimas

Suprasti, kaip veikia apšvietimas, labai svarbu kiekvienam fotografui. Puikus fotografas ne tik ieško objekto, kurį galėtų nufotografuoti, tačiau taip pat ieško objekto, kuris būtų tinkamai apšviestas.

Apšvietimo išmanymas yra žinojimas, kaip ir kada jo ieškoti. Be to, reikia mokėti ir juo manipuliuoti. Pavyzdžiui, labai nesudėtinga surasti gerą apšvietimą debesuotą dieną arba likus valandai iki saulėlydžio. Taip pat labai svarbu suprasti, iš kur turėtų sklisti šviesa, pvz., ar ji turėtų sklisti iš fotografuojamo objekto nugaros, šono ar kt.

Fotografavimo įranga

Puikus ir profesionalus fotoaparatas nepadės padaryti nuostabių nuotraukų, jei juo nesinaudos geras fotografas. Ir nors fotoaparatas yra tik įrankis, labai svarbu išsiaiškinti, kaip jis veikia ir kokias funkcijas jums gali pasiūlyti. Prieš perkant fotoaparatą būtina palyginti skirtingų modelių funkcionalumą, įvertinti vartotojų atsiliepimus ir pabandyti suprasti, ar jis galėtų atitikti jūsų poreikius.

Tačiau nepamirškite, kad be fotoaparato yra dar daugybė papildomos įrangos, kurią reikia įsigyti. Skirtingi objektyvai, baterijos vaizdo kameroms ir fotoaparatams, baterijų įkrovikliai, trikojai, lęšių valymo priemonės ir kt. – visa tai yra neatsiejamos kiekvieno fotografo kasdienybės sudedamosios dalys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kaip pasirinkti moteriškus maudymosi kostiumėlius

Išsirinkti tobulą maudymosi kostiumėlį gali būti įdomi, bet kartais sudėtinga užduotis. Kadangi yra tiek daug stilių, spalvų ir modelių, būtina atsižvelgti į keletą veiksnių, kad rastumėte geriausią maudymosi kostiumėlį, kuris puošia jūsų figūros tipą ir atitinka jūsų poreikius. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamą moterišką maudymosi kostiumėlį:

Efektyvaus asmeninio biudžeto valdymas

Asmeninio biudžeto sudarymas ir tvarkymas yra esminis žingsnis siekiant finansinio stabilumo ir finansinių tikslų. Efektyvus biudžeto valdymas ne tik padeda išmintingai paskirstyti išteklius, bet ir suteikia galimybę drąsiai susidoroti su netikėtomis išlaidomis, įskaitant paskolas.