Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) rektoriumi išrinktas Romualdas Kliukas

Spalio 20 d. uždaro posėdžio metu VILNIUS TECH Taryba penkerių metų kadencijai išrinko naują rektorių. Juo tapo prof. dr. R. Kliukas.

„Kandidatūrą šioms pareigoms užimti buvo iškėlępenki VILNIUS TECH bendruomenės nariai: Domantas Bručas, Artūras Jukna, Jelena Stankevičienė bei Audrius Vaitkus. Tai rodo universiteto bendruomenės stiprybę ir norą tęsti jau pradėtus darbus“, – teigia VILNIUS TECH Tarybos pirmininkas, AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

Kas laukia naujo rektoriaus?

Pasak naujo VILNIUS TECH rektoriaus prof. dr. R. Kliuko, jo sprendimą užimti šią poziciją inspiravo asmeninė atsakomybė universiteto bendruomenei bei lojalumas VILNIUS TECH kaip savarankiško, aukščiausio lygio techniškojo universiteto idėjai.

„Tikiu universiteto bendruomene, kurioje ir pats užaugau, jos potencialu ir galimybėmis susitelkti, siekiant bendrų mūsų strategijoje ir mano, kaip rektoriaus, numatytų tikslų įgyvendinimo. Didžiuojuosi, kad nuoširdžiu kasdieniu darbu ir savo patirtimi galėsiu prisidėti prie VILNIUS TECH sėkmingo vystymosi, ir bendruomenės gerovės“, – sako prof. dr. R. Kliukas.

Naujai išrinktas rektorius taip pat atkreipia dėmesį, kad atslūgus emocijoms nieko nelaukdamas kibs į darbus. Vienas pirmųjų ir svarbiausių – suformuoti komandą ir pristatyti ją Senatui.

Naujasis rektorius pakeis prof. dr. Alfonsą Daniūną

Naujasis rektorius (-ė) pakeis šiuo metu VILNIUS TECH rektoriaus pareigas nuo 2011 m. einantį prof. dr. A. Daniūną, Prieš tapdamas rektoriumi, jis dirbo universiteto studijų prorektoriumi, (1994–2011 m.), Statybos fakulteto (SF) prodekanu (1993–1994 m.). Profesorius universitete dirba nuo 1978 m.

VILNIUS TECH rektoriaus A. Daniūno mokslinių interesų sritis – tamprių ir plastinių plieninių konstrukcijų analizė ir optimizacija, skaitiniai metodai, pusiau standūs konstrukcijų mazgai. Šiuo metu Universitete jis dėsto plieninių konstrukcijų ir jų projektavimo, plieninių konstrukcijų netiesinės analizės ir projektavimo dalykus.

Ką apima VILNIUS TECH rektoriaus pareigos?

Naujas VILNIUS TECH rektorius penkeriems metams viešo konkurso būdu renkamas, skiriamas ir atleidžiamas Tarybos. Aukščiausiame universiteto dokumente – Statute – numatyta, jog jis valdo universitetą, veikia universiteto vardu ir jam atstovauja, organizuodamas jo veiklą, užtikrindamas strateginio veiklos plėtros plano rengimą ir įgyvendinimą. Rektorius priima ir šalina studentus, klausytojus. Taip pat priima ir atleidžia universiteto darbuotojus, nustato jų funkcijas ir įgaliojimus, leidžia visiems bendruomenės nariams privalomus įsakymus.

Rektorius yra atsakingas už universiteto finansinę veiklą, tinkamą lėšų ir turto valdymą, naudojimą ir disponavimą jais. Duomenis apie universiteto veiklą, metinę pajamų ir išlaidų sąmatą, jos įvykdymo ataskaitas jis privalo pateikti patvirtinti universiteto Tarybai, supažindina su ja bendruomenę, Senatą bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministeriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kodėl verslo paskolos tokios populiarios

Verslo paskolos labai išpopuliarėjo tarp verslininkų ir verslo savininkų dėl kelių pagrindinių priežasčių, kurios atitinka jų finansinius poreikius ir augimo siekius.

Kirpimo mašinėlės šunims iš el. parduotuvės Dokrinesa

Kirpimo mašinėlės šunims yra nepakeičiami įrankiai augintinių savininkams, kurie savo pūkuotus draugus nori kirpti namuose, arba profesionaliems kirpėjams. Šios specializuotos kirpimo mašinėlės skirtos įvairioms šunų veislėms ir kailio tipams, todėl užtikrina veiksmingą ir patogų kirpimą. Renkantis šunims skirtas kirpimo mašinėles būtina atsižvelgti į keletą veiksnių, kad jos atitiktų konkrečius jūsų poreikius ir šuns kirpimo reikalavimus. […]