Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) rektoriumi išrinktas Romualdas Kliukas

Spalio 20 d. uždaro posėdžio metu VILNIUS TECH Taryba penkerių metų kadencijai išrinko naują rektorių. Juo tapo prof. dr. R. Kliukas.

„Kandidatūrą šioms pareigoms užimti buvo iškėlępenki VILNIUS TECH bendruomenės nariai: Domantas Bručas, Artūras Jukna, Jelena Stankevičienė bei Audrius Vaitkus. Tai rodo universiteto bendruomenės stiprybę ir norą tęsti jau pradėtus darbus“, – teigia VILNIUS TECH Tarybos pirmininkas, AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

Kas laukia naujo rektoriaus?

Pasak naujo VILNIUS TECH rektoriaus prof. dr. R. Kliuko, jo sprendimą užimti šią poziciją inspiravo asmeninė atsakomybė universiteto bendruomenei bei lojalumas VILNIUS TECH kaip savarankiško, aukščiausio lygio techniškojo universiteto idėjai.

„Tikiu universiteto bendruomene, kurioje ir pats užaugau, jos potencialu ir galimybėmis susitelkti, siekiant bendrų mūsų strategijoje ir mano, kaip rektoriaus, numatytų tikslų įgyvendinimo. Didžiuojuosi, kad nuoširdžiu kasdieniu darbu ir savo patirtimi galėsiu prisidėti prie VILNIUS TECH sėkmingo vystymosi, ir bendruomenės gerovės“, – sako prof. dr. R. Kliukas.

Naujai išrinktas rektorius taip pat atkreipia dėmesį, kad atslūgus emocijoms nieko nelaukdamas kibs į darbus. Vienas pirmųjų ir svarbiausių – suformuoti komandą ir pristatyti ją Senatui.

Naujasis rektorius pakeis prof. dr. Alfonsą Daniūną

Naujasis rektorius (-ė) pakeis šiuo metu VILNIUS TECH rektoriaus pareigas nuo 2011 m. einantį prof. dr. A. Daniūną, Prieš tapdamas rektoriumi, jis dirbo universiteto studijų prorektoriumi, (1994–2011 m.), Statybos fakulteto (SF) prodekanu (1993–1994 m.). Profesorius universitete dirba nuo 1978 m.

VILNIUS TECH rektoriaus A. Daniūno mokslinių interesų sritis – tamprių ir plastinių plieninių konstrukcijų analizė ir optimizacija, skaitiniai metodai, pusiau standūs konstrukcijų mazgai. Šiuo metu Universitete jis dėsto plieninių konstrukcijų ir jų projektavimo, plieninių konstrukcijų netiesinės analizės ir projektavimo dalykus.

Ką apima VILNIUS TECH rektoriaus pareigos?

Naujas VILNIUS TECH rektorius penkeriems metams viešo konkurso būdu renkamas, skiriamas ir atleidžiamas Tarybos. Aukščiausiame universiteto dokumente – Statute – numatyta, jog jis valdo universitetą, veikia universiteto vardu ir jam atstovauja, organizuodamas jo veiklą, užtikrindamas strateginio veiklos plėtros plano rengimą ir įgyvendinimą. Rektorius priima ir šalina studentus, klausytojus. Taip pat priima ir atleidžia universiteto darbuotojus, nustato jų funkcijas ir įgaliojimus, leidžia visiems bendruomenės nariams privalomus įsakymus.

Rektorius yra atsakingas už universiteto finansinę veiklą, tinkamą lėšų ir turto valdymą, naudojimą ir disponavimą jais. Duomenis apie universiteto veiklą, metinę pajamų ir išlaidų sąmatą, jos įvykdymo ataskaitas jis privalo pateikti patvirtinti universiteto Tarybai, supažindina su ja bendruomenę, Senatą bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministeriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

5 priežastys, kodėl verta pirkti naudotas knygas

Dar niekada neturėjome tokio pasirinkimo ką skaityti, kaip šiame amžiuje. Knygynuose gausu knygų, bibliotekose jų dar daugiau, o kur dar knygų dalinimosi platformos ar nameliai. Dar viena puiki erdvė įsigyti knygą yra naudotų knygų portalai, tokie kaip Naudotosknygos.lt Pirkti naudotas knygas yra geras sprendimas ir dalinamės 5 priežastimis kodėl. Sutaupysite pinigų Tai pakankamai aiški priežastis. […]

German Shepherd Dog Breed Information and Personality Traits

Der schlaue und leicht zu erziehende Deutsche Schäferhund ist sehr aktiv und hat gerne etwas zu tun. Deshalb brauchen sie täglich reichlich Auslauf, sonst werden sie bösartig oder überdreht. Um übermäßiges Bewachen und aggressives Verhalten zu vermeiden, sollten Deutsche Schäferhunde schon in jungen Jahren sozialisiert und auf Gehorsamkeit trainiert werden. Deutsche Schäferhunde werden bis zu […]