VAIZDINGIAUSIAS ŽIEMOS TRAIL BĖGIMAS KVIEČIA Į NERIES REGIONINĮ PARKĄ

Pirmą vasario sekmadienį Dūkštose, visai netoli nuo Vilniaus, vyks trail bėgimas, kurio organizatoriai žada, kad tai bus vienas vaizdingiausių trail bėgimų šią žiemą. Bėgikų laukia dvi ypatingai gražios trasos Neries regioniniame parke, kuriose visų laukia ne tik įspūdingi gamtos vaizdai, bet ir laukiniai takeliai miškų šlaituose, labai skirtinga kelio danga ir banguotas reljefas. Bėgimas bus kupinas kontrastų ir nemonotoniškas.

10 ir 20 km trasos (abi po vieną ratą) jungia pačias gražiausias Neries regioninio parko vietas ir labiausiai laukinius bei pamirštus parko užkampius. Nemaža abiejų trasų dalis veda vaizdingais ir lengvai prabėgamais Neries regioninio parko pažintiniais takais įtraukiant gražiausius gamtos ir kultūros paveldo objektus – Buivydų ir Bradeliškių piliakalnius, Dūkštų ir Karmazinų atodangas, apleistą vandens malūną, skalbinių balyklos ir koplyčios griuvėsius, vaizdus nuo Velniakampio atodangos, Neries, Dūkštos upelio, Velniakampio ežero pakrantes ir pan. Šio bėgimo unikalumas bus jo panoramiškumas, nes žiemą, kai medžiai be lapų, matosi kur kas toliau ir daugiau nei vasarą. Įspūdingų panoramų tikrai bus.

Laukinio trail bėgimo organizatoriai skatina bėgioti miško ir parkų takais bet kokiu sezonu ir bet kokiu oru bei tikina, kad šaltis, slidi danga ir sniegas yra nepavojingi, jeigu žinoma kaip teisingai apsirengti bei kaip saugiai elgtis ant slidžios dangos ar sniego. Šis renginys skirtas visiems besidomintiems šiuo metu ypač populiarėjančiu trail bėgimu bei norintiems išbandyti įvairesnes trasas nei tos, kurias galima pravažiuoti automobiliu. Tam, kad įveikti šias trasas, tikrai nereikia specialaus pasiruošimo todėl kviečiami visi.

ŽIEMOS TRAIL BĖGIMAS
ŽIEMOS TRAIL BĖGIMAS (Organizatorių nuotr.)

Trasos parengtos įtraukiant į maršrutus gražiausius apylinkių vaizdus, sukilimo rinkimą bei bėgimą skirtingomis dangomis (nuo plačių ir tiesių parko ir miško takų iki siaurų ir vingiuotų miško takelių, medinių laiptelių, tiltelių bei bekelės elementų). Bėgimo metu reiks prisitaikyti prie skirtingos dangos ir koreguoti bėgimo greitį, žingsnio ilgį, techniką ir pan. Tuo bėgimas bus panašus į kalnų trail bėgimus, kurių metu kelio danga labai keičiasi ir tai neleidžia palaikyti vienodo greičio visos distancijos metu.

10 ir 20 km trasų reljefas bus banguotas, bus kalvų ir kalnų, bet nebus ypatingai techniškai sudėtingų atkarpų, nebus labai stačių įkalnių ir nuokalnių. Laukinės ir techniškai sudėtingesnės trasos atkarpos bus bekelė, bėgimas mediniais laipteliais (labai tikėtina, kad jie bus slidūs), suvirtę medžiai ant kelio, upelio peršokimas. Taip pat bus plačių ir lygių tiesiųjų palei Neries upę, kur bėgikai galės pailsėti ir grožėties Neries kraštovaizdžiu.

Trasų danga šiuo metu yra nuklota sniegu, kai kur sniegas kietai sumintas, kai kur jis purus. Sniegas suteiks bėgimui sudėtingumo, bet kartu ir įdomumo. Bėgti per sniegą yra kur kas sunkiau dėl klampumo ir slidumo, papildomai apkraunami dubens bei atsispyrimą kontroliuojantys raumenys. Dėl šių priežasčių per sniegą bėgama lėčiau, bet tai stiprina bėgiką. Bėgant žiemą organizatoriai pataria neprisirengti per daug. Renkitės taip, kad laukiant starto būtų šaltoka ir norėtųsi kuo skubiau pradėti bėgti. Jei laukiant starto nešalta, tuomet bėgimo metu tikrai bus per karšta. Svarbu dėvėti kepurę bei pirštines. Batus geriausia rinktis su grubiu protektoriumi ar vinukais arba dėti antpadžius su vinukais.

Bėgimo dalyviams reiks būti atidiems ir stebėti ne tik trasos dangą, kuri bus skirtinga ir keisis, bet ir trasos žymėjimą. Trasa bus vingiuota, su daug posūkių. Visas kelias bus žymėtas rodyklėmis bei „stop“ juostos žymomis ant medžių, bet visgi tai yra trail varžybos, kurių metu keliai ir šalutiniai takeliai nebūna užtveriami, taigi dalyviams tikrai svarbu stebėti trasos žymėjimą, nenuklysti nuo kelio bei laikytis pėstiesiems skirtų kelių eimo taisyklių.

„Iš ultra trail varžybų užsienyje visada parsivežu stiprius įspūdžius iš gražiausių trasų vietų ir tie įspūdžiai mane ilgai palaiko ypač per sunkesnes treniruotes. Norėjau ir pas mus Lietuvoje suorganizuoti nemažiau vaizdingą bėgimą. Žinoma, kalnų mes neturime ir jų neišrasime, bet, gerai apsidairius, gamta Lietuvoje tikrai įspūdinga, tad šis bėgimas bus išskirtinis ne trasos sudėtingumu, o vaizdingumu. Neries regioninis parkas – puiki vieta, kur tikrai yra ką pamatyti – piliakalniai, vaizdingi pažintiniai takai, Neris, įspūdingas vingiuotas Dūkštos upelis, ežeras su puikiais pakrančių vaizdais, laukiniai Neries kranto šlaitai su žvėrių išmintais takais ir išgulėtais guoliais. Tikra atgaiva bėgikų akims“, – pasakoja varžybų idėjos autorė ir viena iš organizatorių, ultra trail bėgikė Viktorija Tomaševičienė.

Laukinis trail bėgimas vyks vasario 7 dieną 12:00 valandą Dūkštose, Karmazinų poilsiavietėje, Neries regioniniame parke. Registracija į bėgimą vyksta iki vasario 4 dienos internetu: http://laukinistrail.weebly.com/

Renginio FB puslapis: https://www.facebook.com/Laukinis-trail-b%C4%97gimas-806213696154198/?ref=aymt_homepage_panel

 

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]