Stogo valymas: dažniausiai užduodami klausimai

Viena iš dažniausiai pasirenkamų stogo dangų medžiagų yra metalinės čerpės arba čerpinio stogo alternatyva. Stogo priežiūra – nuo besikaupiančių nešvarumų eliminavimo, reguliaraus valymo iki stogo plovimo – turėtų būti įtraukta į nuolatinės namų priežiūros darbų sąrašą.

Stogo būklę neigiamai veikia įvairios oro sąlygos, nuolatinis sąlytis su dūmais, pelenais, atmosferos teršalais ir net ant jo augančios samanos. Tinkama metalinės stogo dangos priežiūra leis ne vienerius metus džiaugtis estetišku ir funkcionaliu stogu.

Ar reikia valyti stogą?

Tikrai taip! Žinoma, metalinės čerpės gali skirtis viena nuo kitos apdailos tipu, todėl vienos bus atsparesnės oro sąlygoms ir purvui, o kitos ne, tačiau kas ir koks stogo dangos tipas, jį reikia tinkamai prižiūrėti. Vien lietaus vanduo tinkamai nenuplaus nešvarumų, galinčių sukelti metalinių stogo čerpių koroziją ir pažeisti stogo konstrukciją.

Kodėl metalinė stogo danga laikui bėgant pažaliuoja?

Pastato stogo šiaurės rytų pusė labiausiai yra veikiama mikroorganizmų vystymosi ant stogo paviršiaus. Būtent dumbliai, samanos ir kerpės dažniausiai renkasi tą stogo pusę, kuri nėra veikiama stiprių saulės spindulių. Žalios dangos atsiradimas ant stogo yra jo drėgmės rodiklis. Pastebėjus bent minimalius žalsvos spalvos požymius ant stogo, verta neatidėlioti stogo valymo darbų, kitu atveju ims sparčiai daugintis mikroorganizmai.

Kaip dažnai turėtume atlikti stogo dangos valymo darbus?

Pirmoji stogo dangos patikra turėtų būti atliekama vidutiniškai po metų. Tada galėsite įvertinti esamą jo būklę ir nešvarumo lygį. Stogo valymo dažnumas turi būti pritaikytas, atsižvelgiant į aplinką, kurioje jis yra. Pavėsiuose ​​ir medžių apsuptose vietose esančių pastatų stogai dažniau aplimpa nešvarumai ir susidaro žalios nuosėdos. Savo ruožtu atviros ir vėjuotos vietos teigiamai veikia stogo savaiminį išsivalymą nuo daugumos nešvarumų. Optimaliausias sprendimas būtų pradėti nuo apžiūrų ir valymo du kartus per metus – prieš ir po žiemos, o esant reikalui apžiūrą atlikti papildomai dar kartą. Reikia pažymėti, kad visi, net ir smulkiausi, pažeidimai yra taisomi nedelsiant.

Ar galiu pats nuvalyti stogą?

Tokią procedūrą galime atlikti ir patys, jei tik turime patogų ir saugų priėjimą prie stogo. Kitu atveju turėtume pasikonsultuoti su tokias paslaugas teikiančia specialistų komanda. Be to, jei purvo yra prisikaupę ganėtinai daug ir nesame tikri, ar užtenka mūsų turimų įgūdžių ir įrangos, tokiu atveju taip pat neverta rizikuoti ir geriau kviestis į pagalbą savo srities specialistus.

Kaip tinkamai valyti stogą?

Saugiausias stogui valymo būdas – slėginis vanduo arba minkštas šepetys ir vanduo, kurie puikiai tinka smėliui ir lapams pašalinti. Nešveiskite pernelyg stipriai ar šiurkščiai stogo ir nenaudokite įrankių, kurie galėtų subraižyti metalinę dangą. Jei stogas yra labai užterštas, galite naudoti specialų stogo valiklį, tačiau būtina laikytis gamintojo nurodymų ant pakuotės, kad išvengtumėte metalo korozijos pavojaus.

Tinkamų cheminių medžiagų naudojimas leidžia geriau nukenksminti ir pašalinti organines liekanas, samanas ar kerpes, tačiau reikėtų vengti agresyvių valymo preparatų, kurie gali pažeisti metalinės stogo dangos paviršių. Proceso metu pašaliname visus nešvarumus nuo stogo, sutelkdami ypatingą dėmesį į vietas, kurias rečiau pasiekia lietaus vanduo.

Taigi, reguliariai skirdami šiek tiek laiko savo stogui jūs ne tik sutaupysite krūvas pinigų bet ir džiaugsitės ilgaamžiu sprendimu. Daugiau apie stogo dangą informacijos rasite čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/skardine-stogo-danga/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]

Organinis stiklas ir paplitę mitai: kokie jie?

Tai yra plačiai naudojama medžiaga, pasižyminti skaidrumu, patvarumu ir universalumu. Deja, ne visi žmonės apie organinį stiklą žino pakankamai, todėl kartais gali kilti nesusipratimų dėl šios medžiagos savybių ir taikymo. Https://e-heliopolis.lt komanda nutarė apžvelgti ir paneigti paplitusius mitus apie organinį stiklą. Nors organinis stiklas (pavyzdžiui, Plexiglass) turi tam tikrų panašumų su tradiciniu stiklu, pavyzdžiui, skaidrumą, […]