Spektaklis „Karalius Lyras” nominuotas trims „Auksiniams scenos kryžiams“

Spektaklis „Karalius Lyras” pretenduoja į tris Auksinius scenos kryžius”!

Geriausias režisierius, geriausi pagrindinio ir antraplanio vaidmens atlikėjai – šiose kategorijose dėl aukščiausio šalyje teatro apdovanojimo, „Auksinio scenos kryžiaus“, šiemet varžysis Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT). Šias nominacijas pelnė teatro spektaklis „Karalius Lyras“. Tarp geriausiųjų – kūrinio režisierius Jonas Vaitkus, Karalių Lyrą suvaidinęs aktorius Vytautas Anužis ir Grafo Glosterio sūnaus Edgaro vaidmenį sukūręs aktorius Viačeslavas Lukjanovas.

Kartu su J. Vaitkumi, į geriausio metų režisieriaus titulą pretenduoja Artūras Areima (už Karalius Lyras vaidina Viaceslavas Lukjanovasspektaklius „Kartu” ir „Ričardas II: Post factum”), Eimuntas Nekrošius (už spektaklį „Jobo knyga”) ir Gintaras Varnas (už operą „Kornetas” ir dramos spektaklį „Biografija: vaidinimas“). Iki šiol už geriausią režisūrą „Auksiniu scenos kryžiumi“ J. Vaitkus buvo apdovanotas jau tris kartus: 2006-aisiais, 2007-aisiais ir 2012-aisiais.

V. Anužis dėl geriausio pagrindinio vaidmens atlikėjo vardo šįmet varžysis su Dainiumi Svobonu (Kiurmanas spektaklyje „Biografija: vaidinimas“) ir Remigijumi Vilkaičiu (Jobas spektaklyje „Jobo knyga“). Tai antrasis kartas, kai aktorius V. Anužis nominuojamas „Auksiniam scenos kryžiui”. 2011-aisiais jis buvo apdovanotas už geriausius antraplanius vaidmenis spektaklyje „Mergaitė, kurios bijojo Dievas” (rež. J. Vaitkus).

Karalius Lyras Vytautas AnuzisV. Lukjanovas į geriausio antraplanio vaidmens atlikėjo vardą pretenduoja kartu su Kęstučiu Macijausku (Tėvas spektaklyje „Paprastos beprotybės istorijos”), Tomas Rinkūnas (Kalabuškinas spektaklyje „Savižudis” ir Vasia komunistas spektaklyje „Kartu”). V. Lukjanovui tai – pirmoji „Auksinio scenos kryžiaus” nominacija.

LRDT vadovas režisierius J. Vaitkus šiemet nominuotas ir Nacionalinės dramaturgijos kategorijoje už spektaklį „Nebylys” (Valstybinis Šiaulių dramos teatras).

Itin sėkmingi Lietuvos rusų dramos teatrui buvo 2013-ieji. Keturis „Auksinius scenos kryžius” tuomet pelnė spektaklis „Eglutė pas Ivanovus”, sukurtas pagal rusų absurdisto Aleksandro Vvedenskio pjesę. Už geriausią režisūrą tąkart apdovanotas J. Vaitkus, už geriausią muziką – kompozitorius Algirdas Martinaitis, už geriausią scenografiją – dailininkas Jonas Arčikauskas, o už geriausią pagrindinį vaidmenį – Auklę suvaidinęs aktorius Valentinas Novopolskis.

Informaciją parengė LRDT.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *