Paroda “Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro”

Pinigų muziejaus moneta Vytis

Mažosios Lietuvos istorijos Muziejuje pristatoma paroda apie Vyčio kelionę nuo viduramžių denaro iki 2015 metų laidos lietuviško euro. Ši paroda skiriama Kovo 11-ajai paminėti.

2015 m. kovo 10 dieną 15:30 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens Pinigų muziejaus monetag. 2) bus pristatoma paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro“, atskleidžianti jau ilgiau negu šešis šimtmečius tęsiamą tradiciją lietuviškose monetose vaizduoti raitelį ant žirgo – vytį. Lietuvos banko Pinigų muziejaus parengtą parodą pristatys šio išskirtinio muziejaus vadovas, istorikas Vidmantas Laurinavičius. Dalyvavimas renginyje visiškai nemokamas.

Parodos lankytojai galės susipažinti su lietuviškų pinigų istorija nuo XIV amžiaus pabaigos iki šių dienų, bei išvysti, kokios monetos kaldintos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, Abiej ų Tautų Pinigų muziejaus monetaRespublikoje bei prieškario ir dabartinės LR laikais. Turbūt visi lietuviai yra girdėję apie tolimiausią Europos šalį Portugaliją, tačiau tikrai ne visi žino, kad portugalais vadinamos ir didelio skersmens aukso monetos, kurios buvo kaldintos Lietuvoje XVI–XVII a. O kas yra obolas ar grašis? Kaip keitėsi lietuviškose monetose vaizduojamo raitelio (vyčio) šarvai, žirgas, jojimo kryptis? Kodėl vienose monetose žirgas vaizduojamas pakelta, kitose – nuleista uodega? Atsakymus į šiuos ir visus kitus nekasdienius klausimus bus galima sužinoti parodos pristatymo metu.

Parodoje bus pristatytos ir naujosios lietuviškos eurų monetos, jų kūrėjai ir pats kūrimo procesas. Nacionalinę lietuviškų eurų monetų pusę taip pat puošia būtent žymusis šarvuotas raitelis (vytis), taigi euro dėka su vienu iš svarbiausių Lietuvos valstybės simbolių yra supažindinama ir visa Europa.

Ši paroda Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje veiks iki 2015 metų balandžio 10 dienos, visi kviečiami apsilankyti nemokamai!

Vienas komentaras apie “Paroda “Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro””

  1. Informacijoje įsivėlusi klaida – parodos lankymas nemokamas tik renginio metu. Kitomis dienomis reikia įsigyti muziejaus bilietą.

Parašykite komentarą