Paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro”

Mažosios Lietuvos istorijos Muziejuje pristatoma paroda apie Vyčio kelionę nuo viduramžių denaro iki 2015 metų laidos lietuviško euro. Ši paroda skiriama Kovo 11-ajai paminėti.

2015 m. kovo 10 dieną 15:30 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens Pinigų muziejaus monetag. 2) bus pristatoma paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro“, atskleidžianti jau ilgiau negu šešis šimtmečius tęsiamą tradiciją lietuviškose monetose vaizduoti raitelį ant žirgo – vytį. Lietuvos banko Pinigų muziejaus parengtą parodą pristatys šio išskirtinio muziejaus vadovas, istorikas Vidmantas Laurinavičius. Dalyvavimas renginyje visiškai nemokamas.

Parodos lankytojai galės susipažinti su lietuviškų pinigų istorija nuo XIV amžiaus pabaigos iki šių dienų, bei išvysti, kokios monetos kaldintos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, Abiej ų Tautų Pinigų muziejaus monetaRespublikoje bei prieškario ir dabartinės LR laikais. Turbūt visi lietuviai yra girdėję apie tolimiausią Europos šalį Portugaliją, tačiau tikrai ne visi žino, kad portugalais vadinamos ir didelio skersmens aukso monetos, kurios buvo kaldintos Lietuvoje XVI–XVII a. O kas yra obolas ar grašis? Kaip keitėsi lietuviškose monetose vaizduojamo raitelio (vyčio) šarvai, žirgas, jojimo kryptis? Kodėl vienose monetose žirgas vaizduojamas pakelta, kitose – nuleista uodega? Atsakymus į šiuos ir visus kitus nekasdienius klausimus bus galima sužinoti parodos pristatymo metu.

Parodoje bus pristatytos ir naujosios lietuviškos eurų monetos, jų kūrėjai ir pats kūrimo procesas. Nacionalinę lietuviškų eurų monetų pusę taip pat puošia būtent žymusis šarvuotas raitelis (vytis), taigi euro dėka su vienu iš svarbiausių Lietuvos valstybės simbolių yra supažindinama ir visa Europa.

Ši paroda Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje veiks iki 2015 metų balandžio 10 dienos, visi kviečiami apsilankyti nemokamai!

2 thoughts on “Paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro”

  1. Informacijoje įsivėlusi klaida – parodos lankymas nemokamas tik renginio metu. Kitomis dienomis reikia įsigyti muziejaus bilietą.

  2. Informacijoje įsivėlusi klaida – parodos lankymas nemokamas tik renginio metu. Kitomis dienomis reikia įsigyti muziejaus bilietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]

Populiariausi renginiai Vilniuje šiandien įtraukiantys kiekvieną šeimos narį

Žemėjant oro temperatūrai vilniečiai ir šio miesto svečiai nesėdi rankų sudėję – nori sužinoti ką nors naujo ar tiesiog smagiai praleisti savo laisvą laiką. Populiariausi  renginiai Vilniuje šiandien būtent tam ir yra sukurti. Jų apstu ir tinka kiekvienam. Šiame straipsnyje išvardinsime kokie renginiai Vilniuje šiandien yra populiariausi ir kada jie įvyks. Taip pat patarsime kaip […]