Saldumynai nėra toks blogis, jei sugebama išlaikyti saiką

Jei reikėtų surašyti visus žodžius, turinčius vienokį ar kitokį ryšį su vaikyste, tikėtina, greta kitų terminų, garbingą vietą užimtų ir saldumynai ar net atskira šių grupė – guminukai. Nors dauguma tėvų ir norėtų išdidžiai pasigirti, jog jų vaikai yra unikalūs ir prieš šiuos bei kitus saldumynus sugeba praeiti be emocijų, deja, realybė yra kitokia. Mažieji smaguriai, vien matydami gražiausių spalvų bei įvairiausių formų guminukus, besislepiančius pakeliuose, jau „lydosi“! O kur dar žinojimas, jog, įdėjus vieną iš šių į burną, skonio receptoriai bus palepinti tobulu saldumu ar malonia rūgštele, o gal – šių, kardinaliai priešingų, skonių duetu? Atrodytų, net pačių griežčiausių tėvų moralai saldumynų atžvilgiu prieš „meškučius“, „kirminus“, „lazdeles“ bei kitas grožybes yra beverčiai. Tad klausimas, kaip kovoti su šia nuodėmingai skania ir gražia pagunda, iš tiesų aktualus dažnai šeimai.

Savaime suprantama, per didelis saldumynų kiekis, nesvarbu, tai būtų guminukai, saldainiai ar kitas gardėsis, nėra gerai nei vaikams, nei suaugusiems. Tai galioja tiek ir kalbant apie dantų ėduonį, tiek medžiagų apykaitos sutrikimus ar net emocinę būseną. Tačiau, logiškai pagalvokite, kaip ilgai sugebėsite išlaikyti vaiką, „užsimerkusį“ prieš tai, kas aktualu jo bendraamžiams ar kas aktyviai reklamuojama visomis įmanomomis visuomenės informavimo priemonėmis bei formomis (o vaikai, reikia sutikti, lengvas taikinys marketingo specialistams). Kol vaikas mažas, tai yra įmanoma ir netgi būtina, tačiau, vos tik atsiradus atžalai, derėtų susimąstyti, kokiais būdais stengsitės formuoti tinkamą šio bei saldumynų (o kartu – ir kitų populiariausių pagundų) santykį.

Guminukai ar kiti saldumynai iš candyfun.lt nebus žalingi, jei sugebėsite vaikui suformuoti suvokimą, jog tai – produktas, kurį reikia vartoti su saiku ir…mėgautis. Pabandykite įsigyti įvairių formų bei rūšių guminukų ir duokite savo vaikui savotišką užduotį prieš dedant šį į burną, papasakoti, ką kiekvienas jų primena. Beveik edukacinis žaidimas, ar ne? Populiari praktika dažnoje šeimoje – leidimas mėgautis saldumynais tik kažkurią savaitės dieną. O, svarbiausia, išlikite sąžiningi prieš save bei vaiką: jei patys, pasislėpę kamputyje, paslapčia valgote nuodėminguosius saldėsius, kaip galima tikėtis, jog vaikas sugebės likti jiems abejingas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Skubios pagalbos vaistinėlė Jūsų augintiniui

Niekam nebekyla klausimų, kam automobilyje yra reikalinga skubios pagalbos vaistinėlė. Džiugu, jeigu jos niekada ir neprireikė, bet niekada negalima žinoti, kada ir kur gali prireikti ten esančių vaistų, tvarsčių ar pleistrų. Nelaimės tūno ir už artimiausio kampo. Kartais net nebūtina ir toli keliauti, kad paslystume, užsigautume ar patirtume tam tikrą traumą. Visada gerai namuose turėti […]

Veido tonikai: jų didelė nauda odai ir įtraukimas į kasdienę odos priežiūrą

Veido tonikai, kurių pagrindinė paskirtis yra švelniai atgaivinti odą, neatimant iš jos natūralios drėgmės, yra skystos vandens pagrindo odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje paprastai būna ir odą raminančių ingredientų, pvz., alavijo, eukaliptų ar kt. Veido tonikas gali būti naudingas absoliučiai visų tipų odai – nuo riebios iki sausos odos. Šiuolaikiniai veido tonikai gali padėti sudrėkinti, […]