Saldumynai nėra toks blogis, jei sugebama išlaikyti saiką

Jei reikėtų surašyti visus žodžius, turinčius vienokį ar kitokį ryšį su vaikyste, tikėtina, greta kitų terminų, garbingą vietą užimtų ir saldumynai ar net atskira šių grupė – guminukai. Nors dauguma tėvų ir norėtų išdidžiai pasigirti, jog jų vaikai yra unikalūs ir prieš šiuos bei kitus saldumynus sugeba praeiti be emocijų, deja, realybė yra kitokia. Mažieji smaguriai, vien matydami gražiausių spalvų bei įvairiausių formų guminukus, besislepiančius pakeliuose, jau „lydosi“! O kur dar žinojimas, jog, įdėjus vieną iš šių į burną, skonio receptoriai bus palepinti tobulu saldumu ar malonia rūgštele, o gal – šių, kardinaliai priešingų, skonių duetu? Atrodytų, net pačių griežčiausių tėvų moralai saldumynų atžvilgiu prieš „meškučius“, „kirminus“, „lazdeles“ bei kitas grožybes yra beverčiai. Tad klausimas, kaip kovoti su šia nuodėmingai skania ir gražia pagunda, iš tiesų aktualus dažnai šeimai.

Savaime suprantama, per didelis saldumynų kiekis, nesvarbu, tai būtų guminukai, saldainiai ar kitas gardėsis, nėra gerai nei vaikams, nei suaugusiems. Tai galioja tiek ir kalbant apie dantų ėduonį, tiek medžiagų apykaitos sutrikimus ar net emocinę būseną. Tačiau, logiškai pagalvokite, kaip ilgai sugebėsite išlaikyti vaiką, „užsimerkusį“ prieš tai, kas aktualu jo bendraamžiams ar kas aktyviai reklamuojama visomis įmanomomis visuomenės informavimo priemonėmis bei formomis (o vaikai, reikia sutikti, lengvas taikinys marketingo specialistams). Kol vaikas mažas, tai yra įmanoma ir netgi būtina, tačiau, vos tik atsiradus atžalai, derėtų susimąstyti, kokiais būdais stengsitės formuoti tinkamą šio bei saldumynų (o kartu – ir kitų populiariausių pagundų) santykį.

Guminukai ar kiti saldumynai iš candyfun.lt nebus žalingi, jei sugebėsite vaikui suformuoti suvokimą, jog tai – produktas, kurį reikia vartoti su saiku ir…mėgautis. Pabandykite įsigyti įvairių formų bei rūšių guminukų ir duokite savo vaikui savotišką užduotį prieš dedant šį į burną, papasakoti, ką kiekvienas jų primena. Beveik edukacinis žaidimas, ar ne? Populiari praktika dažnoje šeimoje – leidimas mėgautis saldumynais tik kažkurią savaitės dieną. O, svarbiausia, išlikite sąžiningi prieš save bei vaiką: jei patys, pasislėpę kamputyje, paslapčia valgote nuodėminguosius saldėsius, kaip galima tikėtis, jog vaikas sugebės likti jiems abejingas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]