Istoriniai faktai apie juvelyrinius dirbinius

Savo įvaizdžio formavimas pasitelkiant tokius aksesuarus kaip papuošalai jau nuo seno buvo mėgstamas tiek vyrų, tiek ir moterų. Visais laikais juvelyriniai dirbiniai buvo vertinami ir branginami – situacija nepasikeitė ir iki šių dienų. Todėl labai įdomu ir naudinga į juvelyrinių dirbinių sritį pažvelgti iš arčiau, pateikiant ne vieną galbūt daugeliui dar negirdėtą faktą.

„Jouel“ žodžio reikšmė

Papuošalus mes paprastai vadiname juvelyriniais dirbiniais, tačiau anaiptol ne kiekvienas žino iš kur šis terminas atsirado. Angliškas žodis „jewel“ (juvelyrinis dirbinys) kilo iš senovės prancūzų kalbos žodžio „jouel“, reiškiančio „žaislą“. Ir tokį pavadinimą juvelyriniai dirbiniai gavo todėl, kad anuomet tik turtingi žmonės galėjo juos įsigyti, todėl pastarieji buvo sieti su žaislais. Juvelyriniai dirbiniai anksčiau taip pat buvo vadinami ir „baubles“, o tai yra dar vienas prancūziškas žodis, kuris reiškia „žaislai“.

Auksas – nežemiškos kilmės

Manoma, kad auksas į Žemę pateko daugiau nei prieš 4,5 milijardo metų per vykusį meteorų lietų. Ir iš tikrųjų šis faktas yra vienas iš pačių įspūdingiausių, atsižvelgiant į tai, kad auksas, kuriuo šiandien puošiamės, kadaise skraidė kosmose milijonus metų! Trumpiau tariant, jei ne meteorų lietus, galbūt mes niekuomet nebūtume sužinoję, kas yra auksas.

24 karatų auksas yra pakankamai minkštas

Manėte, kad auksas yra ypatingai tvirtas metalas? Tačiau iš tikrųjų platina yra gerokai geresnis pasirinkimas ilgaamžiams ir sunkiau pažeidžiamiems juvelyriniams dirbiniams gaminti. Taip pat labai įdomu tai, kad 24 karatų auksas yra pakankamai minkštas, kad jį būtų galima paveikti net ranka. Ir tai yra pagrindinė priežastis, kodėl 24 karatų auksas paprastai nenaudojamas juvelyrinių dirbinių gamyboje. Taigi, 24 karatų auksas dažnai yra lydomas kartu su kitais metalais, tokiu būdu paverčiant jį stipresniu. 

Kairės rankos bevardis pirštas

Senovės kultūrose buvo tikima, kad kairės rankos bevardžiame piršte yra ypatinga vena, kuri buvo pavadinta „vena amoris“ arba „meilės vena“. Tokį pavadinimą ji gavo todėl, jog manyta, kad šiame piršte esanti vena tiesiogiai susijungia su širdimi. Žinoma, tai nebuvo tiesa, tačiau kai kurie žmonės iki šiol tiki šiuo metu. Kaip bebūtų, iki šiol didžiojoje dalyje pasaulio sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai yra mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto. Tuo tarpu Lietuvoje vestuviniai žiedai yra mūvimi ant dešinės rankos bevardžio piršto.

Deimanto pavadinimo kilmė

Žodis „deimantas“ kilo iš graikiško žodžio „adamas“. Šis žodis reiškia „nesunaikinamas“ arba „nenugalimas“. Taigi, deimantai visais laikais buvo vertinami kaip nesunaikinami ir ypatingai stiprūs. Iki šiol tai yra pats kiečiausias natūralus mineralas, kurio kietumas pagal Moso skalę yra 10. Jis yra visiškai atsparus šarmams ir rūgštims. Tuo tarpu temperatūroje, kuri yra tarp 600-800 °C, deimantą gali paveikti tik fluoras ir deguonis. Ore jis sudega tik prie 800 °C.

Deimantai būna visų vaivorykštės spalvų

Nors balti arba visiškai skaidrūs deimantai yra patys populiariausi, iš tikrųjų jie gali būti pačių įvairiausių spalvų. Deimanto spalva jo formavimosi metu keičiasi dėl cheminės sudėties. Spalvoti deimantai yra unikalūs ir vertinami atsižvelgiant į atskirą vertinimo skalę (nuo FAINT, kuriai priskiriami deimantai yra silpniausio intensyvumo, iki FENCY DEEP – ryškiausių). Ir nors skaidrūs deimantai paprastai sulaukia didžiausio vartotojų dėmesio, vis dėlto spalvotų deimantų vertė šiomis dienomis yra daug didesnė nei bespalvių ir labai tiesiogiai priklauso nuo to, kokio retumo yra deimantų spalva.

Daugiau: Dote.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Praktiški patarimai, kaip maksimaliai išnaudoti paskutinės minutės kelionių pasiūlymus

Ko gero nėra žmogaus, kuris nenorėtų sutaupyti, ypač pramogoms. O kelionės ir atostogos yra tikrai geidžiama pramoga, kurių norisi kuo daugiau. Tad norime pasidalinti keliais praktiškais patarimais, leidžiančiais sumažinti jūsų kelionių biudžetą. Paskutinė minutė taip pat yra svarbi taupymo dalis, nes būtent paskutinės minutės kelionės leidžia sutaupyti. Bet tam reikia būti pasiruošus. Būkite lankstūs Lankstumas […]

Nauja Įmonių Duomenų Paieškos Sistema Lietuvoje: Scoris

Įmonių duomenų paieškos sistema yra esminis duomenų šaltinis ne tik eiliniams vartotojams, bet ir tūkstančiams Lietuvoje veikiančių įmonių. Tai padeda objektyviai įvertinti potencialius darbdavius, surasti patikimus verslo partnerius, numatyti tikslinės auditorijos dydį ir apibendrinti finansinę rinkos būklę. Lietuvoje plačiai žinomos kelios įmonių duomenų paieškos sistemos, pavyzdžiui, „Rekvizitai“ ir „Okredo“. Tačiau nuo kovo mėnesio, nauja įmonių […]