Rekuperatorius: kodėl jį verta pasirinkti savo namams

Rekuperatorius – tai šilumokaitis, naudojamas šilumai iš išmetamo oro išgauti ir perduoti įeinančiam šviežiam orui. Tokiu būdu jis gali padėti pagerinti patalpų oro kokybę ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą namuose. Kadangi rekuperatoriai jau ne vienus metus sulaukia vis didesnio populiarumo, ir šiandien jie įrengiami daugelyje būstų, verta aptarti pagrindinius rekuperatoriaus privalumus, kuriais galima pasinaudoti įsirengus savo namuose rekuperatorių.

Geresnė patalpų oro kokybė

Vienas iš pagrindinių rekuperatoriaus privalumų – geresnė patalpų oro kokybė. Naudojant tradicines ŠVOK sistemas, oras cirkuliuoja patalpose, tačiau, jis nėra pakeičiamas šviežiu lauko oru. Dėl to gali kauptis teršalai, pavyzdžiui, dulkės, alergenai ir lakieji organiniai junginiai (LOJ), kurie gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

Kita vertus, rekuperatorius leidžia į namus patekti šviežiam lauko orui, o iš išmetamo oro atgauna šilumą. Įeinantis oras filtruojamas, kad iš jo būtų pašalinti teršalai, o šilumos mainų procesas padeda palaikyti pastovią temperatūrą ir drėgmės lygį namuose. Dėl to pagerėja patalpų oro kokybė ir, atitinkamai, gali prisidėti prie geresnės sveikatos ir bendros savijautos.

Energijos vartojimo efektyvumas

Dar vienas rekuperatoriaus privalumas yra didesnis energijos vartojimo efektyvumas. Tradicinės ŠVOK sistemos dažnai būna nepakankamai efektyvios, nes jos priklauso nuo nuolatinio to paties patalpų oro šildymo arba vėsinimo. Tai gali būti neekonomiška ir lemti dideles sąskaitas už energiją.

Tačiau rekuperatorius leidžia šilumą iš išmetamo oro perduoti įeinančiam šviežiam orui, todėl sumažėja energijos, reikalingos namams šildyti arba vėsinti, kiekis. Atgaudamas šilumą, kuri kitu atveju būtų prarasta, rekuperatorius gali padėti sumažinti energijos suvartojimą ir sąskaitas už energiją.

Mažesnis poveikis aplinkai

Dėl didesnio energijos vartojimo efektyvumo, kuris užtikrinamas naudojant rekuperatorių, sumažėja ir neigiamas poveikis aplinkai. Naudojant mažiau energijos namui šildyti ar vėsinti, sumažėja namo išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis. Tai gali padėti sumažinti anglies dioksido pėdsaką ir prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo ir užtikrinimo.

Didesnis komfortas

Rekuperatorių verta įsigyti ir dėl to, kad jis gali padėti padidinti komfortą namuose. Palaikydamas pastovią temperatūrą ir drėgmės lygį, rekuperatorius padeda išvengti diskomforto, kuris gali atsirasti dėl  patalpų oro kokybės svyravimų. Todėl, įsirengę rekuperatorių, jūs ir jūsų šeima galės gyventi patogiau ir mėgautis maloniu patalpų vidaus oru.

Tylesnis veikimas

Tradicinės ŠVOK sistemos veikdamos gali kelti gana didelį triukšmą, todėl jos trikdo ramybę, ypač kai jos nuolat įsijungia ir išsijungia, kad palaikytų pastovią temperatūrą. Lyginant su jomis, rekuperatoriai veikia kur kas tyliau, nes jie nuolat perduoda šilumą ir jų nereikia taip dažnai įjungti ir išjungti. Todėl, įsirengus rekuperatorių, galima mėgautis ramesne ir malonesne gyvenamąja aplinka.

Didesnė namų vertė

Galiausiai, rekuperatoriaus įrengimas jūsų namuose gali padidinti ir paties būsto vertę. Kadangi vis daugiau namų savininkų domisi energiją taupančiomis ir aplinką tausojančiomis savybėmis, rekuperatoriaus įrengimas gali padidinti jūsų namų patrauklumą potencialiems pirkėjams, jei prireiktų namus parduoti. Tai gali padėti padidinti jūsų namų perpardavimo vertę ir padaryti juos patrauklesnius nekilnojamojo turto rinkoje.

Išvada

Rekuperatorius yra naudingas bet kurių namų priedas. Pagerindamas patalpų oro kokybę, energijos vartojimo efektyvumą ir komfortą, rekuperatorius gali padėti sukurti sveikesnę ir malonesnę gyvenamąją aplinką. Be to, rekuperatorius veiksmingai mažina neigiamą poveikį aplinkai ir didina namų vertę, todėl jis yra protinga ir dėmesio verta investicija bet kuriam namų savininkui.

Plačiau skaitykite: https://vesinimosistemos.lt/blog/rekuperacija-butina-kiekvienuose-namuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Oro kondicionieriai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Oro kondicionieriai yra neatskiriama gyvenamojo ar komercinio pastato dalis, kuri padeda palaikyti optimalią temperatūrą ir oro kokybę. Renkantis tinkamą oro kondicionierių svarbu žinoti kelis patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius, biudžetą ir patalpą. Oro kondicionierių tipai: kokie yra populiariausi? Yra ne vienas oro kondicionierių tipas, dėl to renkantis tinkamiausią Jums, gali būti […]

Nauji butai Vilniuje prie Vingio parko: ar jie verti dėmesio? 

Vilnius, Lietuvos sostinė, tampa vis daugiau žmonių pritraukiančia vieta, o nauji butai prie Vingio parko skatina juos įsigyti ne tik dėl puikios vietos, bet ir dėl modernių statybinių sprendimų. Ši šiuolaikinė gyvenamoji zona suteikia unikalią galimybę žmonėms, ieškantiems komfortiško ir stilingo gyvenamojo būsto, tačiau norintiems būti šalia gamtos ir miesto širdies. Kodėl verta pasidomėti naujais […]