Laistymo sistemos ir jų privalumai

laistymo sistema

Daugelis tikrai žino, jog daržo ar šiltnamio laistymas gali užimti pakankamai nemažai laiko bei pareikalauti daug jėgų. Tačiau šiomis dienomis galima gerokai pasilengvinti šį darbą į pagalbą pasitelkiant tam pritaikytas sistemas. Tuomet praktiškai nieko nereikės daryti, tik atsukti vandenį ir po kurio laiko jį vėl užsukti. Taigi, nereikės eiti prie kiekvieno augalo ar lysvės atskirai. Kas leis sutaupyti daugybę laiko. Tačiau tai ne vienintelis privalumas. Kadangi tokiu būdu kiekvienam augalui gali būti paskirstytas tolygus bei optimalus vandens kiekis. O kartu taip bus taupomas ir pats vanduo, kadangi jis nepateks į tuščius žemės plotus.

Kiek kainuoja tokie rinkiniai?

Iš pradžių gali atrodyti, jog tokie įrenginiai pareikalaus tikrai nemažų investicijų. Aišku, sudėtingos bei didžiulės laistymo sistemos kainuoja tikrai nemažai. Tačiau tokios, kurių daugeliui pilnai pakaktų savo šiltnamyje ar tiesiog darže, gali atsieiti vos keliasdešimt Eurų. Kas tikrai nebus didelė investicija. Tuo labiau, kad tokiu būdu galima palaistyti keliolika augalų vienu metu. Aišku, galutinė suma gali kažkiek skirtis priklausomai nuo konkretaus pasirinkimo, gamintojo bei pačio produkto ypatybių. Visus variantus palyginti galima Sodasirnamas.lt. Bet dažnu atveju tai tikrai nebus brangi investicija. Nebent turite gana nemažą ūkį, kur tenka vandeniu aprūpinti gana didelius plotus. Tačiau tokiais atvejais šie įrenginiai bus dar svarbesni.

Ar tam reikia didelio ūkio?

Tai taip pat dažnas klausimas, kadangi daugeliui įprasta, jog tokios laistymo sistemos reikalingos tik rimtai užsiiminėjantiems daržininkyste ar ūkininkaujantiems. Tačiau jos gali praversti net ir tuomet, kai auginami vos keli augalai arba turimos kelios lysvės daržovių. Kadangi paprasčiausi variantai gali aprūpinti vandeniu vos dešimt augalų. Ko kartais pilnai ir pakaks. Bet tai leis sutaupyti gana nemažai laiko, kadangi nereikės kiekvieną dieną su laistytuvu ar vandens žarna keliauti į šiltnamį. Taigi, šis įrenginys visiškai nepriklauso nuo auginamų daržovių kiekio. Kadangi jis gali pasitarnauti praktiškai bet kuriuo atveju. Būtent todėl jis pasirenkamas vis dažniau, net jeigu žmonės dar tik pradeda savarankiškai kažką auginti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Efektyvi nuotekų valymo sistema ne tik užtikrina švarią aplinką, bet ir padeda išvengti sveikatai bei aplinkai potencialiai žalingo  poveikio. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius nuotekų valymo įrenginių priežiūros aspektus, siekiant išlaikyti jų efektyvumą ir ilgaamžiškumą. 1. Regularios valymo procedūros Nuotekų valymo įrenginių valymas turi būti atliekamas reguliariai. Įvairios dalelės ir nuosėdos gali trukdyti įrenginio veikimui bei […]

Gėlių stovai kiekvienuose namuose kuria ypatingą aplinką

Tikriausiai nėra namų, kuriuose nebūtų vienokio ar kitokio augalo. Kiekvienas žaliuojantis arba žydintis augalas namams suteikia ne tik jaukumo, bet ir gyvybės jausmą, taip pat pripildo teigiamos energijos bei deguonies. Kuo naudingi augalai namuose? Gera žinoti apie tai, kas teikia naudą ne tik estetiniui grožiui, bet ir mūsų sveikatai. Būtent tokias funkcijas ir atlieka augalai, […]