Laistymo sistemos ir jų privalumai

laistymo sistema

Daugelis tikrai žino, jog daržo ar šiltnamio laistymas gali užimti pakankamai nemažai laiko bei pareikalauti daug jėgų. Tačiau šiomis dienomis galima gerokai pasilengvinti šį darbą į pagalbą pasitelkiant tam pritaikytas sistemas. Tuomet praktiškai nieko nereikės daryti, tik atsukti vandenį ir po kurio laiko jį vėl užsukti. Taigi, nereikės eiti prie kiekvieno augalo ar lysvės atskirai. Kas leis sutaupyti daugybę laiko. Tačiau tai ne vienintelis privalumas. Kadangi tokiu būdu kiekvienam augalui gali būti paskirstytas tolygus bei optimalus vandens kiekis. O kartu taip bus taupomas ir pats vanduo, kadangi jis nepateks į tuščius žemės plotus.

Kiek kainuoja tokie rinkiniai?

Iš pradžių gali atrodyti, jog tokie įrenginiai pareikalaus tikrai nemažų investicijų. Aišku, sudėtingos bei didžiulės laistymo sistemos kainuoja tikrai nemažai. Tačiau tokios, kurių daugeliui pilnai pakaktų savo šiltnamyje ar tiesiog darže, gali atsieiti vos keliasdešimt Eurų. Kas tikrai nebus didelė investicija. Tuo labiau, kad tokiu būdu galima palaistyti keliolika augalų vienu metu. Aišku, galutinė suma gali kažkiek skirtis priklausomai nuo konkretaus pasirinkimo, gamintojo bei pačio produkto ypatybių. Visus variantus palyginti galima Sodasirnamas.lt. Bet dažnu atveju tai tikrai nebus brangi investicija. Nebent turite gana nemažą ūkį, kur tenka vandeniu aprūpinti gana didelius plotus. Tačiau tokiais atvejais šie įrenginiai bus dar svarbesni.

Ar tam reikia didelio ūkio?

Tai taip pat dažnas klausimas, kadangi daugeliui įprasta, jog tokios laistymo sistemos reikalingos tik rimtai užsiiminėjantiems daržininkyste ar ūkininkaujantiems. Tačiau jos gali praversti net ir tuomet, kai auginami vos keli augalai arba turimos kelios lysvės daržovių. Kadangi paprasčiausi variantai gali aprūpinti vandeniu vos dešimt augalų. Ko kartais pilnai ir pakaks. Bet tai leis sutaupyti gana nemažai laiko, kadangi nereikės kiekvieną dieną su laistytuvu ar vandens žarna keliauti į šiltnamį. Taigi, šis įrenginys visiškai nepriklauso nuo auginamų daržovių kiekio. Kadangi jis gali pasitarnauti praktiškai bet kuriuo atveju. Būtent todėl jis pasirenkamas vis dažniau, net jeigu žmonės dar tik pradeda savarankiškai kažką auginti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Tinkamos žoliapjovės pasirinkimas

Vejai nereikia daug priežiūros. Kur kas svarbiau yra rasti gerą įrangą, kuri gali daugelį darbų atlikti už Jus. Šiuo metu gamintojas STIHL siūlo labai daug ir labai įvairių sodo įrangų, kurios leis jums mėgautis ne tik gražia veja, tačiau taip pat ir kitomis sodo erdvės vietomis. STIHL vejapjovės šiuo metu sulaukia bene daugiausia dėmesio. Džiugu, […]

Žaliuzių tipai: kurie yra patys geriausi?

Kuo daugiau tipų žaliuzių rinkoje yra siūloma – tuo didesnė tikimybė, kad visi ras tokius, kurie jiems labiausiai patinka. Galiausiai, konkurencija mažina kainas, tad dėl to galiausiai laimi žmogus. UAB “Solemlux” siūlomos žaliuzės yra labai įvairios. Pirmiausia jos kinta savo tipais, tad tik tuomet, kai bus detaliau pažintos opcijos – galima įvertinti kiekvienos variantus, techninius […]