Matematinių ir loginių gebėjimų testo nauda ir panaudojimo būdai

Kas yra matematinių ir loginių gebėjimų testas?

Matematinių ir loginių gebėjimų testas yra vienas iš kognityvinių gebėjimų testų, kuris matuoja žmogaus gebėjimą naudoti ir suprasti skaičius, t.y. ar jis gali suprasti skaitinę informaciją, pritaikyti teisingus matematinius veiksmus ir rasti teisingą atsakymą.

Šis testas skirtas išsiaiškinti, ar asmuo gali interpretuoti ir analizuoti skaitmeninius duomenis ir priimti logiškus sprendimus.

Matematinių ir loginių gebėjimų testo klausimai būna įvairių tipų, pvz.: lentelės ir grafikai, koeficientai, procentai ir skaičių sekos. Ir dažniausiai šie testai atliekami per nustatytą laiką, tokiu būdu tikrinamas ir gebėjimas atlikti užduotis esant ribotam laikui.

Kam naudojami matematinių ir loginių gebėjimų testai?

Šiais technologijų laikais, kai yra skaitmenizuota labai daug informacijos ir nemažiau informacijos yra kaupiama, gebėjimas skaityti, analizuoti ir valdyti skaitinę ar grafinę informaciją, tapo itin svarbus ne tik su skaičiais susijusiose srityse, pavyzdžiui: buhalterija, finansai ar draudimas, bet ir rinkodaroje, žmogiškųjų išteklių valdyme, bei kitose srityse, susijusiose su duomenų interpretavimu ar skaičių analize.

Taigi, dažniausiai matematinių ir loginių gebėjimų testai yra siejami su karjeros klausimais, t.y. siekiant išsiaiškinti į kokias pareigas asmuo norėtų ir galėtų pretenduoti – savianalizei. Ir žinoma, tai yra vertinga priemonė darbdaviams įdarbinimo procese, nes suteikia standartizuotą ir objektyvų būdą įvertinti kandidatų matematinius gebėjimus, įvertinti problemų sprendimo ir kritinio mąstymo gebėjimus, ir tokiu būdu taupyti laiką ir išteklius. Šie testai gali padėti nustatyti kandidatus, kurie gali puikiai atlikti savo pareigas, net jei jiems trūksta konkrečios reikiamos patirties ar kvalifikacijos. Neretai kandidatų vertinimo testai yra sudėtinė atrankos proceso dalis, dėl šios priežasties loginiai klausimai darbo pokalbio metu taip pat neturėtų stebinti.

Dar vienas matematinių ir loginių gebėjimų testo panaudojimo būdas organizacijose – esamų darbuotojų karjeros planavimui, naujų komandų formavimui, t.y. auginti ir ugdyti talentus organizacijos viduje, nukreipiant juos tinkama profesine linkme, organizuojant reikiamų įgūdžių ugdymo mokymus ir pan.

Matematinių ir loginių gebėjimų testų klausimų tipai

Matematinių ir loginių gebėjimų testuose naudojami klausimai gali būti suskirstyti į keturis pagrindinius tipus:

  • Matematinės žinios – tikrinamos aritmetinės žinios (sudėti, atimti, dauginti, dalyti procentais, laipsniais, trupmenomis ir kt.).
  • Skaičiavimo logika – greitas paprastų aritmetinių uždavinių atsakymo įvertinimas. Gali būti įtrauktos skaičių sekos ir paprašyta atrasti ryšį tarp jų bei pateikti teisingą toliau einantį skaičių sekoje.
  • Loginis samprotavimas – pateikiami tam tikri duomenys ir klausimai, tačiau nenurodomi atsakymo į klausimus būdai.
  • Duomenų interpretavimas – atliekant šiuos testus dažniausiai naudojamos diagramos ir lentelės, kurias reikia suprasti, kad atsakytumėte į klausimus.
  • Matematiniai žodiniai uždaviniai – reikia atidžiai skaitant uždavinio sąlygą atlikti aritmetinius veiksmus. Kai kuriais atvejais gali būti įtraukti ir klaidų pastebėjimo uždaviniai.
Kaip pasiruošti matematinių ir loginių gebėjimų patikrinimo testui?

Testo atlikimas atrankos procese ar kitoje situacijoje sukelia nemažai streso, dėl to jog siekiama kuo geriau pasirodyti ir laimėti atranką. Jei kandidatuojama į pareigybę, kurioje reikia atlikti matematinių ir loginių gebėjimų testą, reikia nusiteikti, jog testas bus sudėtingas, tačiau tai yra įveikiama užduotis.

Tam kad atliktumėte matematinių ir loginių gebėjimų testą kuo geriau, neabejotinai reikia praktikos. Internete rasite įvairių testų internetu, kuriuos galite pildyti nemokamai. Tokių testų pildymo ir atlikimo nauda ta, kad:

  • prisiminsite ir patobulinsite bazines matematikos žinias;
  • pamatysite, kokio tipo klausimai būna testuose, ir keletą jų išsprendus prieš atrankos testą, jausitės ramiau ir užtikrinčiau. Ypač atkreipkite dėmesį į loginio samprotavimo uždavinius, kurie yra tokių testų ir jūsų žinių patikrinimo pagrindas;
  • atlikdami kuo daugiau matematinių ir loginių gebėjimų testų, laikykitės laiko reikalavimų, įsijunkite chronometrą ir bandykite atlikti testą per įmanomai trumpiausią laiką. Tokiu būdu suprasite, kaip teisingai paskirstyti savo dėmesį ir laiką konkretiems uždaviniams, pvz.: nesupratus pirmų uždavinių sąlygų, pereiti prie tolimesnių, ir prie pirmųjų grįžti, kai likusi testo dalis bus išspręsta.

Jei turite galimybę, pasiteiraukite prieš atranką, kokio tipo klausimai bus gebėjimų patikrinimo teste, neretai darbdaviai ar personalo specialistai noriai tokią informaciją suteikia.

Ir praktikuokitės, praktikuokitės ir dar kartą praktikuokitės. Ši praktika padės suvaldyti stresą, žinoti ko tikėtis ir išlaikyti reikiamą testą geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]