Privalomi šiltnamio priedai

Prieš įsigydami šiltnamį turite apsvarstyti, kokių priedų jums gali prireikti. Tai priklauso nuo jūsų regionui būdingo oro, šiltnamio tipo ir naudojimo paskirties. Kai kurie priedai palengvins sodininkavimą ir suteiks tvarkos pojūtį šiltnamyje. Kai kuriuos priedus lengviau įrengti prieš įrengiant šiltnamį, todėl geriausia būtų nuspręsti prieš įsigijant šiltnamį. Prireikus, priedus galite įrengti ir vėliau.

1. Šiltnamio tvirtinimas

Kad ir kur gyventumėte, vis tiek pasitaikys audrų ir vėtrų, todėl nestatykite šiltnamio be tvirtinimų grunte. Šiltnamiai su mūriniu pagrindu bus sutvirtinti cementu, medinių šiltnamių konstrukcijos ant medinių atramų įleidžiamos giliai į gruntą, o polikarbonatiniams šiltnamiams rekomenduojama įsigyti papildomas tvirtinimo medžiagas. Tai gali būti cinkuota metalo juosta arba specialus tvirtinimo rinkinys. Paprastai parduodama toje pačioje parduotuvėje, kurioje perkate ir šiltnamį.

2. Lentynos

Vienas iš būdų, kaip galima maksimaliai išnaudoti ribotą šiltnamio erdvę yra įvairios lentynos. Jos gali būti pastatomos arba pritvirtinamos pasirinktame aukštyje. Kad ir kurį dizainą pasirinksite, jis suteiks šiltnamiui estetiškumo, ir tarnaus ilgus metus.

Dar vienas privalumas yra tai, kad po lentynomis galėsite susidėti visus įrankius, vazonus, trąšas ir sodinimo gruntą. Tai padės palaikyti tvarką šiltnamio viduje, o jums leis visiškai išnaudoti turimą erdvę.

3. Durys ir ventiliavimo angos

Dažniausiai patenka į šiltnamio komplektą. Durys ir ventiliacinės angos yra standartas, tačiau jų dydis ir kiekis gali skirtis. Esant karštoms vasaroms gali praversti įrengti papildomų ventiliacijų angų.

Augalai veši ir auga tik esant optimaliomis sąlygomis, todėl vienas iš būdų tai sukurti yra tinkama ventiliacijos sistema. Šiltnamio efektas susidaro aplinkoje susikaupus saulės radiacijai šiltnamyje. Augalai gali susilpnėti ar nuvysti, jeigu jų aplinka per karšta. Šią problemą galima išspręsti įtaisius papildomas duris ar ventiliacijos angas.

Dažnai turite galimybę pasirinkti automatiškai atsidarančias ventiliacijos angas.

4. Laistymo sistemos

Vienas iš svarbiausių dalykų, be kurių augalai negali gyvuoti yra vanduo. Jei neturite laiko reguliariai laistyti šiltnamių, instaliuokite šiltnamio laistymo sistemą.  Sistemų būna įvairių. Turbūt dažniausiai susidursite su pasiūlymais įsigyti purškiamą sistemą, tačiau nepamirškite, kad yra augalų, kurie yra jautrūs ant lapų patenkančiam vandeniui. Prieš įsigydami laistymo sistemą, nuspręskite, ką auginsite, ir koks laistymo būdas šiems augalams yra priimtiniausias.

5. Šildymas

Jeigu planuojate auginti daigus šiltnamyje, anksčiau išnešti daigus į šiltnamį, arba jūsų vietovei būdingos šalnos, galinčios pakenkti pavasarį ar ankstyvą rudenį, pravartu įsigyti šiltnamio šildymo sistemą. Jos ypač reikės, jei planuojate auginti augalus visus metus.

6. Augimo lempos

Kad sėklos sudygtų, o daigai tinkamai augtų, jiems turi būti pakankama šviesos. Todėl, jeigu planuojate daiginti augalus šiltnamyje, jums reikės tinkamų auginimo lempų, kurios turėtų būti laikomos įjungtos iki 14 val. per parą.

7. Danga ant žemės

Dangos šiltnamio praėjime ypač aktualios tiems, kurie šiltnamius stato ne ant pagrindo, bet tiesiai ant žemės. Įvairios dangos padės sulaikyti piktžoles, ir suteiks tvirtą ir patogų pagrindą po kojomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Kavos aparatų remontas Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamą specialistą?

Kavos aparatų gedimai nėra dažni, todėl jiems atsiradus neretai prietaisų savininkai sutrinka ir nežino, kur kreiptis. Nors šių prietaisų gedimai reti, kavos aparatų remontas Vilnius atliekamas dažnai, mat didmiestyje šiuos prietaisus galima rasti ne tik beveik kiekvienuose namuose, bet ir ofisuose. Panašu, jog vilniečiai tikri kavos mylėtojai. Bet ką daryti tuomet, kai kavos aparatas sugenda? […]

Kodėl visuomet turėtų būti atliekami grunto tyrimai?

Kai kuriais atvejais pradėti statybos darbų be to nebus galima. Tačiau jeigu statinys yra pakankamai nedidelis ir ne toks reikšmingas, tai nebus privaloma. Būtent taip yra su įprastais nuosavais namais. Bet net ir ruošiantis jų statyboms labai rekomenduojama išanalizuoti sklypą. Kadangi tai gali padėti pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Pavyzdžiui, kiekvienu atveju gali būti reikalingas skirtingas pamatų […]