Privalomi šiltnamio priedai

Prieš įsigydami šiltnamį turite apsvarstyti, kokių priedų jums gali prireikti. Tai priklauso nuo jūsų regionui būdingo oro, šiltnamio tipo ir naudojimo paskirties. Kai kurie priedai palengvins sodininkavimą ir suteiks tvarkos pojūtį šiltnamyje. Kai kuriuos priedus lengviau įrengti prieš įrengiant šiltnamį, todėl geriausia būtų nuspręsti prieš įsigijant šiltnamį. Prireikus, priedus galite įrengti ir vėliau.

1. Šiltnamio tvirtinimas

Kad ir kur gyventumėte, vis tiek pasitaikys audrų ir vėtrų, todėl nestatykite šiltnamio be tvirtinimų grunte. Šiltnamiai su mūriniu pagrindu bus sutvirtinti cementu, medinių šiltnamių konstrukcijos ant medinių atramų įleidžiamos giliai į gruntą, o polikarbonatiniams šiltnamiams rekomenduojama įsigyti papildomas tvirtinimo medžiagas. Tai gali būti cinkuota metalo juosta arba specialus tvirtinimo rinkinys. Paprastai parduodama toje pačioje parduotuvėje, kurioje perkate ir šiltnamį.

2. Lentynos

Vienas iš būdų, kaip galima maksimaliai išnaudoti ribotą šiltnamio erdvę yra įvairios lentynos. Jos gali būti pastatomos arba pritvirtinamos pasirinktame aukštyje. Kad ir kurį dizainą pasirinksite, jis suteiks šiltnamiui estetiškumo, ir tarnaus ilgus metus.

Dar vienas privalumas yra tai, kad po lentynomis galėsite susidėti visus įrankius, vazonus, trąšas ir sodinimo gruntą. Tai padės palaikyti tvarką šiltnamio viduje, o jums leis visiškai išnaudoti turimą erdvę.

3. Durys ir ventiliavimo angos

Dažniausiai patenka į šiltnamio komplektą. Durys ir ventiliacinės angos yra standartas, tačiau jų dydis ir kiekis gali skirtis. Esant karštoms vasaroms gali praversti įrengti papildomų ventiliacijų angų.

Augalai veši ir auga tik esant optimaliomis sąlygomis, todėl vienas iš būdų tai sukurti yra tinkama ventiliacijos sistema. Šiltnamio efektas susidaro aplinkoje susikaupus saulės radiacijai šiltnamyje. Augalai gali susilpnėti ar nuvysti, jeigu jų aplinka per karšta. Šią problemą galima išspręsti įtaisius papildomas duris ar ventiliacijos angas.

Dažnai turite galimybę pasirinkti automatiškai atsidarančias ventiliacijos angas.

4. Laistymo sistemos

Vienas iš svarbiausių dalykų, be kurių augalai negali gyvuoti yra vanduo. Jei neturite laiko reguliariai laistyti šiltnamių, instaliuokite šiltnamio laistymo sistemą.  Sistemų būna įvairių. Turbūt dažniausiai susidursite su pasiūlymais įsigyti purškiamą sistemą, tačiau nepamirškite, kad yra augalų, kurie yra jautrūs ant lapų patenkančiam vandeniui. Prieš įsigydami laistymo sistemą, nuspręskite, ką auginsite, ir koks laistymo būdas šiems augalams yra priimtiniausias.

5. Šildymas

Jeigu planuojate auginti daigus šiltnamyje, anksčiau išnešti daigus į šiltnamį, arba jūsų vietovei būdingos šalnos, galinčios pakenkti pavasarį ar ankstyvą rudenį, pravartu įsigyti šiltnamio šildymo sistemą. Jos ypač reikės, jei planuojate auginti augalus visus metus.

6. Augimo lempos

Kad sėklos sudygtų, o daigai tinkamai augtų, jiems turi būti pakankama šviesos. Todėl, jeigu planuojate daiginti augalus šiltnamyje, jums reikės tinkamų auginimo lempų, kurios turėtų būti laikomos įjungtos iki 14 val. per parą.

7. Danga ant žemės

Dangos šiltnamio praėjime ypač aktualios tiems, kurie šiltnamius stato ne ant pagrindo, bet tiesiai ant žemės. Įvairios dangos padės sulaikyti piktžoles, ir suteiks tvirtą ir patogų pagrindą po kojomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Tinkamos žoliapjovės pasirinkimas

Vejai nereikia daug priežiūros. Kur kas svarbiau yra rasti gerą įrangą, kuri gali daugelį darbų atlikti už Jus. Šiuo metu gamintojas STIHL siūlo labai daug ir labai įvairių sodo įrangų, kurios leis jums mėgautis ne tik gražia veja, tačiau taip pat ir kitomis sodo erdvės vietomis. STIHL vejapjovės šiuo metu sulaukia bene daugiausia dėmesio. Džiugu, […]

Žaliuzių tipai: kurie yra patys geriausi?

Kuo daugiau tipų žaliuzių rinkoje yra siūloma – tuo didesnė tikimybė, kad visi ras tokius, kurie jiems labiausiai patinka. Galiausiai, konkurencija mažina kainas, tad dėl to galiausiai laimi žmogus. UAB “Solemlux” siūlomos žaliuzės yra labai įvairios. Pirmiausia jos kinta savo tipais, tad tik tuomet, kai bus detaliau pažintos opcijos – galima įvertinti kiekvienos variantus, techninius […]