Kodėl namuose svarbus tinkamas apšvietimas?

Tobulai atliktų namų vidaus apdailos darbų kartais gali ir nepakakti, kai kalba eina apie jaukų bei kokybišką gyvenimą naujai įrengtame būste. Kartais nė patys nesuvokiame, kiek daug laiko praleidžiame namuose, ir kiek daug skirtingų veiklų per tą laiką tenka atlikti. Gaminame valgyti, dirbame, skaitome, žiūrime televizorių ar, galiausiai, ieškome tinkamo kampelio atsikvėpti. Visiems šiems veiksmams atlikti reikalingas tinkamas apšvietimas, kuris, beveik visais išvardytais atvejais yra ir nevienodo intensyvumo, todėl pilnam namų įrengimui gali prireikti ir kelių skirtingų šviestuvų. 

Kaip išsirinkti? 

Šviestuvų dizainų bei pritaikymo rūšių yra išties nemažai, todėl atėjus į fizinę parduotuvę apžvelgti juos visus gali būti kiek sudėtinga. Patogus ir greitas būdas išsirinkti tinkamą šviestuvą yra apsilankyti parduotuvės elektroninėje svetainėje, šviestuvai internetu išsirenkami kur kas paprasčiau.

Visgi, apsilankęs elektroninėje parduotuvėje klientas vis vien turi tiksliai žinoti, kokiai funkcijai skirto šviestuvo jam reikia. Pagrindinis apšvietimas reikalingas tuose kambariuose, kuriuose esantis didesnis plotas turi būti pilnai apšviestas. Tai gali būti svetainė, valgomasis, miegamasis, ar kitas erdvus kambarys jūsų namuose, kuriame šviestuvas bus montuojamas lubose. Visgi pagrindinis apšvietimas šviesą skleidžia kone tolygiai į visus kambario kampus, kiek toliau nuo jo centro sukurdamas prieblandą, tad norint apšviesti konkretų objektą rekomenduojama įsigyti funkcinį šviestuvą, kuris visą šviesos intensyvumą nukreiptų į pasirinktą daiktą. Šis, funkcinis apšvietimas, gali būti sukurtas stovinčio šviestuvo sukinėjamos galvutės nukreipiamu šviesos srautu. Turbūt dažniausiai tokio apšvietimo prireikia skaitant, ruošiant valgį ar užsiimant kitais darbais, kuriems būtinas ne tik kruopštumas, bet ir geras matomumas. Kai po ilgos dienos akys būna pavargusios nuo ryškios šviesos ir ieško atokesnio kampelio, tinkamą apšvietimą gali sukurti dekoratyvinis šviestuvas. Šis, tiesą pasakius, laikomas kiek labiau interjero detale, nei pagrindiniu šviesos šaltiniu. 

Visi taškai ant „i“ bus sudėti tik lemputėms išsirinkus

Lempučių yra keletas rūšių. Taupiausios energijos taupymo atžvilgiu yra LED lemputės, sutaupančios apie 75 procentus šviesos energijos. Šios lemputės taip pat pasižymi ganėtinai ilga tarnavimo trukme. Į pakabinamus, pagrindimo apšvietimo funkciją atliekančius šviestuvus, dažniausiai yra dedamos liuminescencinės lemputės. Kiek mažiau populiarios, kaitriosios lemputės, yra prieinamos dėl savo geros kainos, tačiau tarnauja trumpai, o didesnė dalis energijos išleidžiama šilumai, bet ne šviesai skleisti. Panašios į kaitriąsias, tačiau kiek ilgesnį laiką tarnaujančios yra halogeninės lemputės. Jos greitai įsižiebia ir sunaudoja mažiau energijos nei kaitriosios. Visų šių lempučių tipų galima rasti paspaudus nuorodą https://www.visisviestuvai.lt/priedai/lemputes

Kokia spalvos temperatūra tinkamiausia?

Spalvos temperatūra, žymima kelvinais, nuorodos šviesos intensyvumą. Kuo daugiau kelvinų lemputė turės, tuo ryškiau ji švies. Erdviuose valgomajame ar miegamojo kambariuose rekomenduojama rinktis 3000K spalvos temperatūros lemputę, sukursiančią gelsvą atspalvį. 

Virtuvėje ar kitose daugiau apšvietimo reikalaujančiose erdvėse patartina rinktis 4000K spalvos temperatūros lemputę, o pati intensyviausia šviesa, kurios atspalvis panašus net į melsvą, bus skleidžiama 5000-65000K spalvos temperatūros lemputės. Šios labiausiai tinkamos darbo kambariuose, kuriuose norisi maksimalaus apšvietimo efektyvumo, todėl dažnai naudojamos funkciniam apšvietimui sukurti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Privalomi šiltnamio priedai

Prieš įsigydami šiltnamį turite apsvarstyti, kokių priedų jums gali prireikti. Tai priklauso nuo jūsų regionui būdingo oro, šiltnamio tipo ir naudojimo paskirties. Kai kurie priedai palengvins sodininkavimą ir suteiks tvarkos pojūtį šiltnamyje. Kai kuriuos priedus lengviau įrengti prieš įrengiant šiltnamį, todėl geriausia būtų nuspręsti prieš įsigijant šiltnamį. Prireikus, priedus galite įrengti ir vėliau. 1. Šiltnamio […]

Kaip pasirinkti tinkamą minkštą kampą?

Šiuolaikinės svetainės pasižymi jaukumu, erdvumu ir suderintu stiliumi bei interjeru. Dabar nerasite baldais perkrautų, visuose kampuose užpildytų kambarių, o erdvės yra individualizuojamos pagal kiekvieno estetinius poreikius bei suvokimą. Tačiau, kad ir kaip kistų svetainių dekoravimo tendencijos, vienas dalykas išlieka tas pats – svetainei būtini minkštieji baldai. Na, o dažniausiai, šiame, bene svarbiausiame ir lankomiausiame namų […]