Pratimai nugarai, tempimai ir jų nauda

Pratimai nugarai ir tempimai

Reguliarūs tempimai bei pratimai nugarai turi daug privalumų. Tempimas, nugaros pratimai ir raumenų ištempimas gali ne tik padidinti lankstumą, kuris yra svarbus sveikatos ir sveikos gyvensenos veiksnys, bet ir pagerinti laikyseną, sumažinti stresą ir kūno skausmus. Tad pakalbėkime šiek tiek daugiau apie šiuo pratimus ir jų naudas.
Tempimų ir pratimų nugarai privalumai

 1. Padidina lankstumą.
  Reguliarus tempimas gali padėti padidinti lankstumą, o tai labai svarbu sveikatai. Patobulintas lankstumas ne tik gali padėti palyginti lengvai atlikti kasdienes veiklas, bet ir padėti atidėti senėjimą lemiantį ribotą judrumą.
 2. Padidina judesio amplitudę.
  Gebėjimas judinti sąnarį per visą jo judesio diapazoną suteikia daugiau judėjimo laisvės. Reguliarus tempimas gali padėti padidinti judesio amplitudę.
 3. Pagerina fizinės veiklos rezultatus.
  Įrodyta, kad dinaminių tempimų atlikimas prieš fizinę veiklą padeda paruošti raumenis darbui.
 4. Padidina raumenų kraujotaką.
  Reguliariai atliekant tempimus ir pratimus nugarai, gali pagerėti kraujotaka. Pagerėjusi cirkuliacija padidina raumenų kraujotaką, o tai gali sutrumpinti jūsų atsigavimo laiką ir sumažinti raumenų skausmą .
 5. Pagerina jūsų laikyseną
  Raumenų disbalansas yra dažnas ir gali sukelti blogą laikyseną. Pratimai nugarai padeda šią problemą spręsti itin efektyviai.
 6. Padeda išgydyti ir užkirsti kelią nugaros skausmams.
  Dėl įtemptų raumenų jūsų judesių amplitudė gali sumažėti. Kai tai atsitiks, padidinsite nugaros raumenų įtempimo tikimybę.
  Reguliarus tempimo režimas ir nugaros pratimai gali padėti užkirsti kelią būsimiems nugaros skausmams, sustiprindamas nugaros raumenis ir sumažindamas raumenų įtempimo riziką.
 7. Puikiai malšina stresą.
  Kai patiriate stresą, yra didelė tikimybė, kad jūsų raumenys yra įsitempę. Taip yra todėl, kad jūsų raumenys yra linkę sugriežtinti reaguodami į fizinį ir emocinį stresą. Tad įvairūs tempimo pratimai, taip pat pratimai nugarai, gali padėti malšinti stresą bei taip atpalaiduoti raumenis. Juk po kiekvienos treniruotės ar fizinio krūvio atlikimo, mus aplanko laimės pojūtis, nes organizme išsiskiria laimės hormonai. Jie padeda sumažinti stresą bei pagerinti nuotaiką.
 8. Gali nuraminti mintis.
  Kol tempiatės, sutelkite dėmesį į dėmesingumo ir meditacijos pratimus, kurie suteikia protui pertrauką.
 9. Padeda sumažinti įtampos galvos skausmus.
  Įtampa ir stresiniai galvos skausmai gali sutrikdyti jūsų kasdienį gyvenimą. Be tinkamos dietos, pakankamo drėkinimo ir daug poilsio, tempimas gali padėti sumažinti įtampą, kurią jaučiate dėl galvos skausmo.

Apibendrinimas

Taigi, nevalia pamiršti tempimo pratimų, taip pat pratimų nugarai. Nepamirškite, kad būtent šie pratimai padės pagerinti kūno sveikatą ir bendrą savijautą. Būkite sveiki!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Tribulus papildų privalumai įvairiose sporto šakose

Tribulus papildai, gaunami iš Tribulus terrestris augalo, sulaukė dėmesio dėl galimos naudos gerinant sportinę veiklą ir bendrą savijautą. Dėl adaptogeninių savybių ir galimo poveikio hormonų pusiausvyrai Tribulus papildai turi privalumų įvairiose sporto šakose, tenkinant įvairius sportininkų poreikius. Plačiau: Fen

Jogos treniruočių kilimėliai

Joga – protą, kūną ir dvasią harmonizuojanti praktika – dažnai prasideda nuo paprasto, bet labai svarbaus elemento – jogos treniruočių kilimėlio. Šie kilimėliai ne tik suteikia patogų paviršių praktikuojantiesiems, bet ir yra visos jogos patirties pagrindas, užtikrinantis stabilumą, atramą ir ryšį su dvasine praktikos esme. Daugiau: https://easysport.lt/treniruociu-jogos-kilimeliai/