Patarimai ieškantiems darbuotojų specialistų

Nors iš pirmo žvilgsnio užduotis surasti tinkamą darbuotoją nėra tokia jau sudėtinga, tačiau pradėjus ją spręsti kartais susiduriama su nemenkais iššūkiais. Pirmiausia, tinkamo darbuotojo paieškos užima pakankamai daug laiko. Patyrusio specialisto įdarbinimą sudaro tokie etapai kaip darbuotojo paieška, personalo atranka, rekomendacijų tikrinimas ir pan. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad šis procesas būtų kuo lengvesnis ir sklandesnis?

  • Nustatykite aiškius reikalavimus kandidatui

Prieš pradedant darbuotojo paieškas įvertinkite poreikius ir nustatykite reikalavimus būsimam darbuotojui. Čia verta pagalvoti ne tik apie darbuotojo kvalifikaciją ir išsilavinimą, tinkamam pareigų atlikimui būtinas sąlygas, bet ir profesinės patirties naudą, požiūrį į darbo specifikos sritį ar net asmenines savybes. Kuo aiškesnę būsimo darbuotojo viziją turėsite, tuo lengviau bus išsirinkti tinkamus kandidatus.

  • Darbuotojo paieška

Darbuotojo paieška ir personalo atranka yra labai glaudžiai susiję etapai. Kuo geriau bus suplanuota ir koordinuota darbuotojo paieška, tuo geresnius kandidatus galėsite įvertinti atrankų metu. Aukštesnių grandžių darbuotojų paieška dažnai  pradedama žinomiausiu būdu – darbo skelbimų talpinimu. Jame nurodykite visą pagrindinę informaciją apie laisvą darbo poziciją ir lūkesčius kandidatui. Nepamirškite nurodyti numatyto darbo užmokesčio ir jei yra, priedų mokėjimo tvarkos.

  • Darbuotojų atranka

Personalo atranka  – tai etapas, po kurio turėsite priimti galutinį sprendimą. Nesvarbu, kokios srities specialisto ieškote, žinokite, kad personalo atranka yra skirta įvertinti kandidatams ir pasirinkti tinkamiausią iš jų. Į atrankas kvieskite tik tuos kandidatus, kurie pagal atsiųstus gyvenimo aprašymus gali būti tinkami pareigoms užimti. Prieš kiekvieną susitikimą dar kartą peržiūrėkite kandidato gyvenimo aprašymą, jei kyla klausimų, juos užsirašykite. Pirminė pažintis pradedama nuo telefoninio pokalbio. Vėliau, susitikimo metu pasistenkite išsiaiškinti kandidato požiūrį į atsakomybę, punktualumą ir kitas su darbo santykiais susijusias savybes. Taip pat personalo atranka gali būti papildoma nesudėtingomis užduotimis kandidatams, kurios padės įvertinti jų gebėjimus, greitą orientaciją ir sumanumą. Jei kvalifikuoto darbuotojo paieškos etapai sukelia jums nemažai rūpesčių, su kuriais susidoroti neturite laiko, pagalvokite apie galimybę kreiptis į personalo paieškos paslaugas teikiančią įmonę. Šios bendrovės koordinuoja ir atlieka visus su darbuotojų paieška ir atranka susijusius veiksmus iki įdarbinimo. Be to, šios srities profesionalų atliekama personalo atranka, paieška ir kandidatų vertinimas, dažniausia duoda kur kas geresnį rezultatą, t.y. tikrai tinkančio pareigoms, atsakingo ir patyrusio specialisto įdarbinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Banko indėliai privatiems asmenims

Privačių asmenų banko indėliai – tai lėšos, kurias fiziniai asmenys įneša į savo vardu atidarytą banko sąskaitą. Šie indėliai yra esminis bankų sistemos aspektas ir teikia keletą privalumų tiek indėlininkams, tiek bankams. Toliau pateikiame keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį kalbant apie privačių asmenų bankinius indėlius: Taigi, privačių asmenų indėliai bankuose yra saugus, […]

Kaip refinansuoti paskolas

Paskolų refinansavimas gali būti protingas finansinis žingsnis paskolų gavėjams, norintiems užsitikrinti geresnes sąlygas, mažesnes palūkanų normas arba konsoliduoti skolas. Pateikiame vadovą, kaip veiksmingai refinansuoti paskolas: