Prašymas atleisti iš darbo: ką svarbu žinoti

Prašymas atleisti iš darbo yra svarbus žingsnis, kurį reikia kruopščiai apsvarstyti ir taktiškai elgtis. Labai svarbu parengti gerai parašytą prašymo laišką, nes jis yra oficialus įrašas apie ketinimą išeiti iš darbo ir gali turėti įtakos jūsų profesinei reputacijai. Pateikiame vadovą, kaip parašyti veiksmingą prašymą atleisti iš darbo:

 • Aiškus ir glaustas formatas: Pradėkite nuo oficialios antraštės, kurioje nurodomas jūsų vardas, pavardė, pareigos ir kontaktiniai duomenys. Laišką adresuokite savo vadovui arba atitinkamai institucijai.
 • Profesionalus tonas: Visame laiške išlaikykite pagarbų ir profesionalų toną. Išreikškite dėkingumą už suteiktas galimybes ir laiką, kurį praleidote įmonėje.
 • Išėjimo priežastys: Trumpai paaiškinkite savo prašymo atleisti iš darbo priežastis. Nesvarbu, ar tai būtų asmeninis augimas, karjeros raida, ar pasikeitusios gyvenimo aplinkybės, glaustai apžvelkite savo motyvus.
 • Laikas: Nurodykite numatomą išėjimo iš darbo datą. Jei įmanoma, pasiūlykite pagrįstą įspėjimo laikotarpį, kad padėtumėte įmonei planuoti pereinamąjį laikotarpį. Taip parodysite savo įsipareigojimą užtikrinti sklandų perėjimą.
 • Įvertinimas: Išreikškite dėkingumą už mokymosi patirtį, kolegas ir augimą, kurį pasiekėte dirbdami įmonėje. Pabrėžkite konkrečius atvejus ar pasiekimus, kurie buvo ypač reikšmingi.
 • Pagalba perėjimo laikotarpiu: Pasiūlykite savo pagalbą užtikrinant sklandų perėjimą. Paminėkite, kad esate pasirengę padėti apmokyti pakaitinį darbuotoją, užbaigti nebaigtus projektus arba teikti rekomendacijas perdavimo laikotarpiu.
 • Ateities galimybės: Paminėkite, kad tikitės palaikyti ryšius ir galbūt bendradarbiauti ateityje. Bendradarbiavimas yra labai svarbus, o palikti atviras duris teigiamam bendravimui naudinga abiem šalims.
 • Kontaktinė informacija: Pateikite atnaujintą kontaktinę informaciją, kad darbdavys prireikus galėtų lengvai su jumis susisiekti.
 • Korektūra: Kruopščiai patikrinkite laišką, ar jame nėra gramatinių klaidų, rašybos klaidų ir aiškumo. Gerai parengtas laiškas atspindi jūsų profesionalumą.
 • Parašas: Jei laiškas pateikiamas fizine forma, pasirašykite jį ranka. Jei siunčiate elektroniniu būdu, apsvarstykite galimybę pridėti skenuotą arba skaitmeninį parašą.
 • Tolesni veiksmai: Po laiško pateikimo surenkite pokalbį, kad aptartumėte savo sprendimą ir atsakytumėte į visus darbdaviui kylančius klausimus ar problemas.

Atminkite, kad jūsų laiškas su prašymu atleisti iš darbo atspindi jūsų profesionalumą ir pagarbą organizacijai. Gerai apgalvoto ir dėmesingo laiško parengimas ne tik padeda sklandžiau pereiti prie darbo, bet ir palieka teigiamą įspūdį, kuris ilgainiui gali būti naudingas jūsų reputacijai.

https://contourenterprise.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Palankios spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos leidžia papildomai užsidirbti

Daugelis džiaugiasi, kad turi metalo. Tiek juodasis, tiek ir spalvotieji metalai yra vertingi ir už juos galima gauti pinigus. Kuo daugiau turėsite metalo, tuo labiau galėsite praturtėti. Žinoma, juodojo ir spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos nuolat kinta, bet tikrai yra pakankamai aukštos šiuo metu, kad galėtumėte organizuoti metalo transportavimą ir taip papildomai užsidirbti. Pastebima, kad […]

Gėlių pristatymas į namus – vos keliais mygtukų paspaudimais

Dar niekada nebuvo taip paprasta ir lengva ką nors pasveikinti ar nustebinti. Juk taip dažnai artėjant tam tikrai progai ar šventei, vis sukame galvą – ką reikės padovanoti ir kaip būtų galima pradžiuginti artimą, draugą arba kolegą. Šventės gali būti ir visiems puikiai pažįstamos: Motinos diena, gimtadienis, vardadienis, Šv. Kalėdos, Šv. Velykos ar vestuvių metinės; […]