Pirmosios pagalbos rinkinių svarba automobiliui

Statistiškai žmogus nemažai laiko praleidžia kelyje, o ypač daug laiko užima kelionės automobiliu. Įvykus nenumatytam įvykiui, pavyzdžiui, avarijai ar kitai nelaimei, būtina pasirūpinti, kad būtume aprūpinti būtiniausiais medicininiais reikmenimis ir galėtume suteikti skubią medicininę pagalbą, kol į įvykio vietą atvyks medikai.

Tai ypač svarbu, nes kelionių automobiliu metu, susidarius kritinei situacijai, galime būti toli nuo ligoninės ar kitos medicinos įstaigos, todėl būtina sugebėti įvertinti situaciją ir užtikrinti, kad būtų suteikta pirmoji medicininė pagalba. Taip užkertamas kelias galimam sužalojimų pablogėjimui ir užtikrinamas mūsų fizinis saugumas kritinių situacijų metu. Pirmosios pagalbos rinkiniai automobiliui leidžia mums pasirūpinti bet kokiais smulkiais sužalojimais, pavyzdžiui, įpjovimais, kuriems nereikia profesionalaus medicininio pasirengimo.

Vaistinėlės automobiliui atnaujinimas

Nors kiekvienoje transporto priemonėje visuomet privalo būti galiojanti vaistinėlė automobiliui, iki 2023 m. sausio 1 d. visos senosios komplektacijos vaistinėlės turi būti atnaujintos naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkiniais.

Pradžioje buvo numatyta, jog automobilių savininkai savo vaistinėles automobiliui turės atnaujinti nuo 2022 m., tačiau šis terminas buvo pratęstas, atsižvelgiant į situaciją Ukrainoje ir reikšmingai išaugusį įvairių pirmosios pagalbos priemonių, įskaitant ir turniketus, poreikį.

Žinoma, vairuotojams, kurie turi po 2020 m. įsigytą vaistinėlę automobiliui, nėra būtinybės pirkti visą naują pirmosios pagalbos rinkinį, turintį pilną naują komplektaciją. Pastaruoju atveju galima papildomai įsigyti trūkstamas ir naujos komplektacijos vaistinėlėje privalomas būti medicinines priemones, tokias kaip du turniketai, kurie yra skirti stipriam kraujavimui stabdyti. Taip pat nereikėtų pamiršti ir papildomų priemonių, kurias privalomai reikės turėti iki 2024.01.01. Tarp jų yra pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti ir vienkartinis šalčio maišelis.

Kas sudaro naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinį:

 • Sterilūs įvairių dydžių pleistrai (10 vnt.);
 • Pleistras (ruloninis) (1 vnt., ne mažiau kaip 5 m);
 • Pirmosios pagalbos žirklės (1 vnt.);
 • Vienkartinės medicininės pirštinės (2 komplektai po 2 vnt.);
 • Sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, o pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm (1 vnt.);
 • Nesterilus tvarstis (5 vnt., ne mažiau kaip po 5 m ilgio);
 • Palaikomasis trikampio formos tvarstis (2 vnt.);
 • Sterilus žaizdų tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm x 10 cm (10 vnt.);
 • Speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, ne mažesnė kaip 130 cm x 200 cm (2 vnt.);
 • Turniketas, skirtas stipriam (masyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti (2 vnt.);
 • Vienkartinės apsauginės plėvelės / pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt.);
 • Vienkartinis šalčio maišelis (2 vnt.);
 • Pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė, turniketo naudojimo taisyklės (1 vnt.).

Priežastys, kodėl verta turėti automobilio pirmosios pagalbos rinkinį

Pirmosios pagalbos vaistinėlės automobilyje turėjimas pasižymi daugybe privalumų, tarp kurių yra ir:

Pasirengimas nelaimės atveju

Kelyje įvykusios avarijos ar kiti medicininiai atvejai, gali sukelti chaotišką situaciją ir didžiulį šoką bei stresą. Išankstinis pasirengimas ir gerai parengtas planas kartu su reikiama įranga padeda mums įveikti ekstremalias situacijas ir sumažinti jų neigiamą poveikį. Dėl šios priežasties pirmosios pagalbos vaistinėlė automobilyje yra būtina. Turėdami reikiamą įrangą ir išlikdami ramūs, galime lengviau padėti nukentėjusiajam.

Greitas reagavimas

Turint po ranka pirmosios pagalbos rinkinį, sutrumpėja medicininės pagalbos laukimo laikas ir galime greitai reaguoti į sužeidimus. Laukdami, kol atvyks medicinos personalas, galime įvertinti padėtį ir padėti susižalojusiems asmenims su pirmosios pagalbos rinkiniuose esančia įranga.

Mažesnis nukentėjusiųjų skaičius

Pasirengimas ekstremalioms situacijoms ir reikiamos pirmosios medicininės pagalbos įrangos turėjimas užtikrina, kad sužeistiesiems bus suteikta neatidėliotina pirmoji pagalba, kol bus laukiama į įvykio vietą atvykstant medicinos personalui. Taip užkertamas kelias galimai didesnei žalai ir sumažėja rimtai nukentėjusiųjų nelaimingų atsitikimų atvejais.

Pabaigai

Automobilyje ne tik reikia, tačiau ir privaloma turėti pirmos pagalbos vaistinėlę. Ji ne tik suteikia didesnę ramybę ir leidžia būti ramiems žinant, kad esame pasiruošę avarinėms situacijoms, bet ir turi įtakos greitam reagavimui į sužalojimus ir mažesniam bendram aukų skaičiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Automobilio veiklos nuoma: lankstus ir patogus sprendimas verslui ir privatiems asmenims

Automobilių nuoma gali būti puikus sprendimas privatiems asmenims, kuriems reikalingas automobilis asmeniniam naudojimui. Automobilio nuoma turi daug privalumų, įskaitant  lankstumą: išsinuomoję automobilį asmenys gali naudotis transporto priemone be ilgalaikio įsipareigojimo pirkti ar išsinuomoti automobilį. Tai ypač naudinga tiems, kuriems automobilio gali prireikti tik retkarčiais arba trumpam laikui. Ekonomiška: automobilio nuoma gali būti ekonomiškesnė išeitis nei […]

Kai krovinių pervežimas tampa būtinas

Krovinių pervežimas Kaune vaidina svarbų vaidmenį įvairiose pramonės šakose, užtikrindamas patikimą ir veiksmingą prekių gabenimą iš vienos vietos į kitą. Yra specifinių situacijų, kai krovinių pervežimo paslaugos tampa būtinos ir siūlo įvairius poreikius atitinkančius sprendimus. ·         Verslo perkėlimas: Kai verslas persikelia į naujas patalpas arba plečia savo veiklą, efektyvus krovinių gabenimas tampa labai svarbus. Norint […]