Mokomieji ir lavinamieji žaislai vaikams: kodėl būtina juos pasirinkti

Žaisdami vaikai geriausiai pradeda mokytis. Vaikai mėgsta tyrinėti ir mokytis naujų dalykų dar labai ankstyvame gyvenimo etape. Būdami tėvai, savo namus pripildome žaislais, kuriuos mūsų brangieji dievina – nepaisant to ar tai būtų vaikiska virtuvele, ar konstruktorius – ir su kuriais smagiai leidžia laiką. Tačiau ar žinojote, kad skatindami vaiką žaisti su lavinamaisiais žaislais galite padėti jo intelekto ir motorikos vystymuisi?

Pastebėta, kad lavinamųjų ir fizinio aktyvumo žaislų naudojimas ankstyvuoju vaiko raidos etapu lavina jo pojūčius, žadina vaizduotę ir gerina socialinius įgūdžius. Vaikai iš prigimties greitai mokosi ir yra puikūs stebėtojai. Todėl nuo jūsų priklauso, kaip padėsite ir formuosite savo vaikų įgimtą gebėjimą mokytis, kad jie galėtų kurti savo geresnę ateitį. Mokomieji žaislai nebūtinai yra tie, ant kurių yra abėcėlės ar skaičiai. Spalvingos kaladėlės ir patrauklios dėlionės taip pat yra lavinamieji žaislai.

Be to, nereikia nerimauti dėl to, kad šie mokymosi zaislai gali daryti spaudimą jūsų vaikams. Šiuolaikiniai lavinamieji žaislai nepriekaištingai sukurti taip, kad jūsų vaikai nė nenutuoktų, jog mokosi, nes jiems būna labai smagu. Mokomųjų žaislų paskirtis – skatinti mokymąsi žaidžiant.

Nėra jokių amžiaus apribojimų supažindinti vaiką su lavinamaisiais žaislais. Šie žaislai vienodai naudingi kūdikiams, mažyliams, ikimokyklinukams ir vyresniems vaikams. Muzikiniai instrumentai, įvairūs detales sujungti skirti žaislai, nesudėtingos dėlionės, loginį mąstymą skatinantys žaislai, dėžės, kaladėlės ir persirengimo žaislai – tai vieni geriausių lavinamųjų žaislų, kurie ugdo vaikų kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius. Suprasdami savo vaiko interesus ir jo raidos etapus, galėsite lengviau parinkti vaikams tinkamus mokymosi žaislus ir žaidimus.

Gerina motorinį vystymąsi

Mokomieji žaislai yra susiję su vaikų sensorinių ir motorinių įgūdžių lavinimu. Spalvingos ir ryškios šviesos bei garsai lavina mažų vaikų regos pojūtį. Įvairūs „meistrauti“ skatinantys žaislai ir užsiėmimai lavina vyresnių vaikų smulkiąją motoriką. Tai dar labiau skatina geresnius vaikų asmenybės ir bendravimo įgūdžius.

Didina intelekto koeficientą ir skatina problemų sprendimo įgūdžius

Yra žinoma, kad lavinamieji žaislai didina vaiko intelekto lygį, nes geriau išlaiko atmintį, gerina koordinaciją ir raštingumą. Vaikų mokymosi žaislai ir žaidimai padeda lavinti jų protą. Pavyzdžiui, kai vaikas sukrauna kaladėles, bet nepavyksta jų subalansuoti, jis mato, kaip jos visos subyra. Kitas pavyzdys – dėlionės žaidimas. Vaikas turi sutelkti visą savo energiją ir dėmesį, kad išspręstų galvosūkius. Laikui bėgant šie iššūkiai padės jų protui vystytis ir ugdyti geresnius problemų sprendimo įgūdžius.

Ugdo socialinį ir emocinį intelektą

Savo vaiką galite lavinti ir socializuoti tiesiog namuose. Naudodami lavinamuosius žaislus vaikai imasi vaidmenų žaidimų, supranta emocijas ir ugdo empatiją. Šie žaislai leis jūsų vaikui išgyventi įvairias socialines situacijas, kuriose reikia dalytis, vadovauti, užmegzti ryšį, rūpintis, laukti ir pan. Žaisdami jie taip pat lavina savo emocinį intelektą, nes reaguoja į tokias emocijas kaip pyktis, juokas ar liūdesys.

Gerina koncentraciją

Žaidimai padeda vaikui ilgiau sutelkti dėmesį į konkrečią užduotį. Ankstyvas tokių žaislų pasitelkimas padės jūsų vaikui pagerinti koncentraciją. Ši paprasta taktika vėliau duos puikių rezultatų ir mokslo metais.

Skatina kūrybiškumą ir lavina vaizduotę

Mokomieji žaislai ne tik skatina mokymąsi ir tobulėjimą, bet ir suteikia jūsų vaikams gebėjimą kūrybiškai mąstyti. Tokie žaislai padeda lavinti ir vaiko vaizduotę, todėl jei jiems suteiksite galimybę jais žaisti, neilgai trukus pastebėsite, kaip jūsų vaikai panaudoja savo kūrybinius gebėjimus ir sukuria ką nors labai gražaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Karpų šalinimui – inovatyvūs metodai bei priemonės

Karpa yra nedidelis, gerybinis odos išauga, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas (ŽPV). Karpos gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, tačiau dažniausiai būna baltos, rudos ar rausvos spalvos. Jos gali būti lygios arba šiurkščios, o kartais gali sukelti skausmą ar niežulį. Karpų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas labai įvairiais metodais. Kiekvienai situacijai yra parenkamas labiausiai […]

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]