Mokomieji ir lavinamieji žaislai vaikams: kodėl būtina juos pasirinkti

Žaisdami vaikai geriausiai pradeda mokytis. Vaikai mėgsta tyrinėti ir mokytis naujų dalykų dar labai ankstyvame gyvenimo etape. Būdami tėvai, savo namus pripildome žaislais, kuriuos mūsų brangieji dievina – nepaisant to ar tai būtų vaikiska virtuvele, ar konstruktorius – ir su kuriais smagiai leidžia laiką. Tačiau ar žinojote, kad skatindami vaiką žaisti su lavinamaisiais žaislais galite padėti jo intelekto ir motorikos vystymuisi?

Pastebėta, kad lavinamųjų ir fizinio aktyvumo žaislų naudojimas ankstyvuoju vaiko raidos etapu lavina jo pojūčius, žadina vaizduotę ir gerina socialinius įgūdžius. Vaikai iš prigimties greitai mokosi ir yra puikūs stebėtojai. Todėl nuo jūsų priklauso, kaip padėsite ir formuosite savo vaikų įgimtą gebėjimą mokytis, kad jie galėtų kurti savo geresnę ateitį. Mokomieji žaislai nebūtinai yra tie, ant kurių yra abėcėlės ar skaičiai. Spalvingos kaladėlės ir patrauklios dėlionės taip pat yra lavinamieji žaislai.

Be to, nereikia nerimauti dėl to, kad šie mokymosi zaislai gali daryti spaudimą jūsų vaikams. Šiuolaikiniai lavinamieji žaislai nepriekaištingai sukurti taip, kad jūsų vaikai nė nenutuoktų, jog mokosi, nes jiems būna labai smagu. Mokomųjų žaislų paskirtis – skatinti mokymąsi žaidžiant.

Nėra jokių amžiaus apribojimų supažindinti vaiką su lavinamaisiais žaislais. Šie žaislai vienodai naudingi kūdikiams, mažyliams, ikimokyklinukams ir vyresniems vaikams. Muzikiniai instrumentai, įvairūs detales sujungti skirti žaislai, nesudėtingos dėlionės, loginį mąstymą skatinantys žaislai, dėžės, kaladėlės ir persirengimo žaislai – tai vieni geriausių lavinamųjų žaislų, kurie ugdo vaikų kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius. Suprasdami savo vaiko interesus ir jo raidos etapus, galėsite lengviau parinkti vaikams tinkamus mokymosi žaislus ir žaidimus.

Gerina motorinį vystymąsi

Mokomieji žaislai yra susiję su vaikų sensorinių ir motorinių įgūdžių lavinimu. Spalvingos ir ryškios šviesos bei garsai lavina mažų vaikų regos pojūtį. Įvairūs „meistrauti“ skatinantys žaislai ir užsiėmimai lavina vyresnių vaikų smulkiąją motoriką. Tai dar labiau skatina geresnius vaikų asmenybės ir bendravimo įgūdžius.

Didina intelekto koeficientą ir skatina problemų sprendimo įgūdžius

Yra žinoma, kad lavinamieji žaislai didina vaiko intelekto lygį, nes geriau išlaiko atmintį, gerina koordinaciją ir raštingumą. Vaikų mokymosi žaislai ir žaidimai padeda lavinti jų protą. Pavyzdžiui, kai vaikas sukrauna kaladėles, bet nepavyksta jų subalansuoti, jis mato, kaip jos visos subyra. Kitas pavyzdys – dėlionės žaidimas. Vaikas turi sutelkti visą savo energiją ir dėmesį, kad išspręstų galvosūkius. Laikui bėgant šie iššūkiai padės jų protui vystytis ir ugdyti geresnius problemų sprendimo įgūdžius.

Ugdo socialinį ir emocinį intelektą

Savo vaiką galite lavinti ir socializuoti tiesiog namuose. Naudodami lavinamuosius žaislus vaikai imasi vaidmenų žaidimų, supranta emocijas ir ugdo empatiją. Šie žaislai leis jūsų vaikui išgyventi įvairias socialines situacijas, kuriose reikia dalytis, vadovauti, užmegzti ryšį, rūpintis, laukti ir pan. Žaisdami jie taip pat lavina savo emocinį intelektą, nes reaguoja į tokias emocijas kaip pyktis, juokas ar liūdesys.

Gerina koncentraciją

Žaidimai padeda vaikui ilgiau sutelkti dėmesį į konkrečią užduotį. Ankstyvas tokių žaislų pasitelkimas padės jūsų vaikui pagerinti koncentraciją. Ši paprasta taktika vėliau duos puikių rezultatų ir mokslo metais.

Skatina kūrybiškumą ir lavina vaizduotę

Mokomieji žaislai ne tik skatina mokymąsi ir tobulėjimą, bet ir suteikia jūsų vaikams gebėjimą kūrybiškai mąstyti. Tokie žaislai padeda lavinti ir vaiko vaizduotę, todėl jei jiems suteiksite galimybę jais žaisti, neilgai trukus pastebėsite, kaip jūsų vaikai panaudoja savo kūrybinius gebėjimus ir sukuria ką nors labai gražaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Oro kondicionieriai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Oro kondicionieriai yra neatskiriama gyvenamojo ar komercinio pastato dalis, kuri padeda palaikyti optimalią temperatūrą ir oro kokybę. Renkantis tinkamą oro kondicionierių svarbu žinoti kelis patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius, biudžetą ir patalpą. Oro kondicionierių tipai: kokie yra populiariausi? Yra ne vienas oro kondicionierių tipas, dėl to renkantis tinkamiausią Jums, gali būti […]

Nauji butai Vilniuje prie Vingio parko: ar jie verti dėmesio? 

Vilnius, Lietuvos sostinė, tampa vis daugiau žmonių pritraukiančia vieta, o nauji butai prie Vingio parko skatina juos įsigyti ne tik dėl puikios vietos, bet ir dėl modernių statybinių sprendimų. Ši šiuolaikinė gyvenamoji zona suteikia unikalią galimybę žmonėms, ieškantiems komfortiško ir stilingo gyvenamojo būsto, tačiau norintiems būti šalia gamtos ir miesto širdies. Kodėl verta pasidomėti naujais […]