Kuri kontracepcijos priemonė yra patikimiausia?

kontracepcija

Turbūt kiekvienas sutiktų, jog sekso metu yra patiriamas didelis malonumas, kuris leidžia atsipalaiduoti bei bent kuriam laikui pamiršti visas problemas. Tačiau sekso metu galima patirti ne tik malonumą, bet ir užsikrėsti lytiniu būdu plintančiomis ligomis bei pastoti. Todėl mylintis reikia pasirūpinti ne tik tuo, jog partneriui būtų malonu, bet ir apsaugos priemone. Šiomis dienomis apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo yra itin lengva. Ginekologai gali pasiūlyti įvairiausių būdų kaip apsisaugoti, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog kiekviena priemonė turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Todėl renkantis svarbu neskubėti ir išsirinkti tai, kas bus patikima. Keli dažniausiai pasirenkami kontracepcijos metodai:

 

Prezervatyvai. Greičiausiai nėra žmogaus, kuris gyventų lytiškai aktyvų gyvenimą ir nebūtų bandęs prezervatyvų. Prezervatyvai yra dažniausiai pasirenkama kontracepcijos priemonė, kadangi ji yra lengvai pasiekiama ir apsaugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Visi, kurie neturi pastovaus partnerio, turėtų pasirinkti prezervatyvus. Tačiau perkant svarbu pasirinkti patikimą gamintoją, kuris galėtų pasiūlyti ne tik kokybišką prekę, bet ir didelį pasirinkimą. Durex prezervatyvai gali ne tik apsaugoti, bet ir suteikti papildomo malonumo, kadangi jie yra įvairių skonių bei funkcijų.

 

Kontraceptinės tabletės efektyviau apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo nei prezervatyvai. Tačiau reikėtų atsižvelgti, jog prezervatyvai gali apsaugoti ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Kontraceptinės tabletės to padaryti negali, todėl tinka tik moterims, kurios turi pastovų partnerį. Kita priežastis, kodėl dalis moterų vengia kontraceptinių tablečių yra ta, jog jos neretai sukelia pykinimą, galvos skausmą, gali išsivystyti padidintas kraujo spaudimas, gali susidaryti kraujo krešuliai. Kontraceptines tabletes dar reikia tobulinti. Gali būti, jog po kurio laiko bus galima jomis naudotis ir nepatirti visų išvardytų dalykų, tačiau šiomis dienomis kontraceptinės tabletės tinka ne visoms moterims.

 

Hormoninė spiralė. Šis pasirinkimas yra kiek retesnis, tačiau taip pat dažnai pasirenkamas. Didžiausias privalumas yra tas, jog pasirinkus šią kontracepcijos priemonę, apie nepageidaujamą nėštumą galima negalvoti nuo 3 iki 5 metų. Tačiau esant poreikiui, gali būti ištraukta anksčiau. Nors šis būdas yra labai patikimas, svarbu atkreipti dėmesį, jog pasirinkti reikia tik patyrusį ginekologą. Nepatyręs ginekologas gali atlikti procedūrą nekokybiškai, todėl hormoninė spiralė gali sukelti nepatogumų arba tiesiog būti neveiksminga. Yra ir kitų trūkumų. Pasirinkus hormoninę spiralę gali tekti susidurti su nereguliariu kraujavimu ir tepliojimu net 6 mėnesius. Gali atsirasti galvos, krūtų skausmas. Hormoninė spiralė yra vienas efektyviausių metodų, tačiau ne visos pasiryžta šiai procedūrai.

 

Yra ir daugiau kontracepcijos metodų, pavyzdžiui, kontraceptinis implantas, diafragma, kontraceptinis pleistras, kontraceptinė injekcija ir taip toliau. Visos kontracepcijos priemonės turi ir privalumų, ir trūkumų, todėl išsirinkti gali būti nelengva. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jog jau daugelį metų dažniausiai pasirenkami yra prezervatyvai. Durex prezervatyvai yra gaminami jau daugiau nei 100 metų. Gamintojai juos tobulina kiekvieną dieną. Šiuo metu galima pasirinkti prezervatyvus, kurie ne tik efektyviai apsaugo, bet ir suteikia malonumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]