Kremavimo paslaugos Vilniuje tampa vis populiaresnės

Atsisveikinimas su artimaisiais, kurie išėjo anapilin, niekada nebūna lengvas. Kad tas skausmas būtų bent kiek menkesnis, verta prisiminti, kaip dar būdamas gyvas, asmuo norėjo būti palaidotas ir pilnai išpildyti jo valią. Taip pat, kad liktų laiko gedėti ir netektų papildomai rūpintis įvairiais, su laidotuvėmis susijusiais, reikalais, naudinga kreiptis į įmones, kurios visus šiuos reikalus sutvarko už jus.

Jei dar prieš 10 metų kremavimo paslaugos Vilniuje nebuvo populiarios, tai dabar tai vis dažniau pasirenkama paslauga, lyginant su tradiciniu laidojimu būdu. Žmonėms šarvojimo salėje daug jaukiau ir gal net mažiau skaudu būti, kai ten yra pašarvotos urnos, o ne atviri karstai su velioniais.

Prognozuojama, kad iki 2023  – 2024 metų, beveik 60 procentų lietuvių rinksis būtent kremavimo paslaugas, o ne tradicinį laidojimą. Kremavimo paslaugos Vilniuje populiarėja ne tik dėl moralinių paskatų, bet ir todėl, kad kasmet mažėja kapinių plotai, ne visos šeimos turi sau skirtus kapus jose ir tuo pačiu brangsta laidojimo po žeme paslaugos. Kol kolumbariumai dar ne itin populiarūs Lietuvoje, tautiečiai mielai renkasi tarpinį variantą: urnos laidojamos šeimos kapavietėse ir taip yra sutaupoma vietos.

Galvodami apie tai, kuris laidojimo būdas artimesnis, visada atminkite, kad tai yra grynai jūsų ir jūsų šeimos asmeninis sprendimas, kuris turėtų būti grindžiamas individualiomis kultūrinėmis, religinėmis nuostatomis, atsižvelgiant į jūsų finansinę situaciją.

Vis dar pasitaiko nemažai klaidingų nuomonių apie kremavimo paslaugas Lietuvoje. Viena jų ta, kad renkantis kremavimą, negalima surengti tradicinių, pagal visus papročius, laidotuvių. Tai netiesa. Kaip tik pasirinkus kremavimą, jūs turite daug daugiau pasirinkimo, kaip galite suteikti velioniui atminimą ir jį pagerbti. Kremavimo paslaugos Vilniuje siūlo labai skirtingus laidojimo būdus:

  • surengti įprastus šermenis su mirusiojo kūnu karste ir tik po to kremuoti jį ir laidoti;
  • atlikti kremavimą, kurį laiką turėti urną ir tik vėliau palaidoti ją;
  • surengti atminimo pamaldas nebūtinai bažnyčioje, bet ir kapinėse su kunigu;
  • kremuoti ir išbarstyti pelenus tam leistinose vietose;
  • urnos gali būti ne tik statomos kolumbariume, bet ir užkasamos šeimos kapuose.

Krematoriumas Vilniuje šiuo metu tik planuose, todėl daugelis kremavimo paslaugų teikėjų veža kremuoti į Kėdainius arba Lenkiją. Beje, antras krematoriumas Lietuvoje planuojamas Panevėžyje, nors ir susiduria su tam tikrais socialiniais iššūkiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Patarimai, kaip sumažinti odos hiperpigmentaciją

Odos hiperpigmentacija yra labai dažna problema. Nors tai nėra liga, vis dėlto paprastai norima sumažinti odos pigmentacijos požymius, atkuriant jos gražią, šviesią ir jaunatvišką išvaizdą. Ir nors visiškai pašalinti hiperpigmentacijos požymius labai sudėtinga, yra priemonių, kurių galima imtis, kad veiksmingai sumažintumėte jau esamas dėmeles arba išvengtumėte galimų rudų dėmelių atsiradimo ir odos tekstūros pakitimų, tokiu […]

Stiklinės, metalinės, medinės ar keramikinės urnos: kaip pasirinkti?

Atsisveikinimas su brangiu žmogumi labai svarbus ir kiekviena smulkmena turi būti tinkamai pagalvota. Lietuvoje populiarėjant kremavimui, populiarėja ir su tuo susijusios prekės. Vienos tokių – medinės, keramikinės kremavimo urnos ar iš kitokių medžiagų gaminamos urnos. Ne visi žino, kokias urnas rinktis, kuo jos skiriasi ir kada kokia gamybos medžiaga būtų geriausia. Kokios urnos gali būti? […]