Patarimai, kaip sumažinti odos hiperpigmentaciją

Odos hiperpigmentacija yra labai dažna problema. Nors tai nėra liga, vis dėlto paprastai norima sumažinti odos pigmentacijos požymius, atkuriant jos gražią, šviesią ir jaunatvišką išvaizdą. Ir nors visiškai pašalinti hiperpigmentacijos požymius labai sudėtinga, yra priemonių, kurių galima imtis, kad veiksmingai sumažintumėte jau esamas dėmeles arba išvengtumėte galimų rudų dėmelių atsiradimo ir odos tekstūros pakitimų, tokiu būdu išsaugant ir jaunatviškai atrodančią odą.

Kas yra hiperpigmentacija?

Hiperpigmentacija (arba odos pigmentacija) yra vadinamos patamsėjusios tam tikros odos sritys. Tai yra odos problema, su kuria susiduria visų odos tipų žmonės. Ji gali pasireikšti tiek mažesnėmis dėmelėmis, tiek ir apimti didesnius odos plotus. Hiperpigmentacija atsiranda, kai oda pradeda gaminti daugiau melanino (odai spalvą suteikiančio pigmento) nei įprastai, todėl šio pigmento perteklius nusėda giliai odoje ir ji atrodo tamsesnė už aplink esančią odą.

Kas sukelia hiperpigmentaciją?

Hiperpigmentacijos atsiradimą gali nulemti įvairios priežastys, tačiau kelios dažniausių yra šios:

  • Ultravioletiniai saulės spinduliai – visi žinome, kad ultravioletiniai (UV) saulės spinduliai daro didelę žalą mūsų odai, reikšmingai paspartinant odos senėjimą ir kartu sukeliant hiperpigmentaciją.
  • Použdegiminė hiperpigmentacija – tamsesnės dėmelės gali atsirasti ir po įvykusių įvairių uždegiminių procesų, pvz., po aknės ar egzemos. Tokiais atvejais odos pažeidimų vietoms užgijus pakinta odos spalva.
  • Melazma (arba chloazma) – tai yra įgytos tamsios hiperpigmentacinės dėmės, kurios dažniausiai atsiranda ant veido, saulės neapsaugotose vietose, kaip nudegimo saulėje pasekmė. Tačiau tai gali rodyti ir hormoninius pokyčius, kadangi dažnai melazma išsivysto nėštumo metu.
  • Įvairios ligos – kartais hiperpigmentacija gali būti sukelta ir tam tikrų ligų, pvz., Adisono ligos (tai sunki lėtinė liga, kurią nulemia antinkščių hormoninės funkcijos išnykimas).

Kaip išvengti hiperpigmentacijos

Nors ir nėra galimybės visiškai išvengti visų hiperpigmentaciją sukeliančių priežasčių, yra priemonių, kurių vertėtų imtis siekiant sumažinti hiperpigmentacijos atvejų riziką.

  • Naudokite apsauginį kremą nuo saulės. Niekuomet nepamirškite prieš žengiant pro duris odą patepti apsauginiu kremu nuo saulės, kuriame būtų bent 15 SPF (tačiau geriausia ne mažiau nei 30 SPF). Apsauginį kremą nuo saulės rekomenduojama naudoti net ir apsiniaukusiomis dienomis.
  • Reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių. Tarp 10 val. ryto ir 14 val. dienos vertėtų stengtis nebūti saulėje, kadangi tuomet jos aktyvumas būna didžiausias. Būnant gryname ore visuomet reikėtų būti pavėsyje, išvengiant neigiamo ultravioletinių saulės spindulių poveikio.
  • Stenkitės neliesti odos. Kuo dažniau liesite odą, tuo labiau išaugs uždegiminių procesų kilimo rizika, po kurių atsirastų ir tamsesnė veido odos pigmentacija, todėl patariama stengtis veido odos neliesti. Žinoma, naudojant odos priežiūros priemones to išvengti greičiausiai nepavyks, tačiau prieš liečiant veidą būtinai gerai nusiplaukite savo rankas.
  • Nepamirškite vitamino C. Vitaminas C yra galingas antioksidantas, kuris stabdo odos senėjimą, skaistina odą, neutralizuoja laisvuosius radikalus ir sumažina saulės daromą žalą.
  • Naudokite galvos apdangalą. Kuomet būnate lauke, būtinai dėvėkite pasirinktą galvos apdangalą, pvz., plačią skrybėlę, kepurę ar kt., tokiu būdu apsaugant veido ir galvos odą.

Hiperpigmentacijos gydymui svarbios medžiagos

Šiuolaikinėje grožio priežiūros produktų rinkoje yra tam tikrų priemonių ir jose esančių ingredientų, galinčių padėti lengviau išblukinti tamsias odos dėmeles ir kartu sumažinti rusvų hiperpigmentacijos dėmesių atsiradimo riziką. Keletas iš jų yra:

  • Vitaminas C – naudojant odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra vitamino C, galite lengviau sumažinti hiperpigmentacijos žymes ir suteikti veido odai tolygesnį atspalvį bei gražų švytėjimą.
  • Niacinamidas – taip pat žinomas kaip vitaminas B3, yra galingas odos priežiūros priemonių ingredientas, padedantis sumažinti odos hiperpigmentaciją ir suvienodinantis odos spalvą. Puikiai tiktų daugiafunkcinis odos struktūrą gerinantis ir odos pigmentaciją mažinantis serumas, su 5 % niacinamido, kolagenu ir hialurono rūgštimi.
  • Retinolis – tai dar vienas plačiai paplitęs ingredientas, padedantis mažinti tamsių pigmentinių dėmių atsiradimą, nes geba pagreitinti natūralią odos ląstelių apykaitą. Be to, jis geba sumažinti ne tik tamsias dėmeles, tačiau ir odos raukšles, tokiu būdu paverčiant odą jaunatviškesne ir lygesne.
  • Bakučiolis – tai yra natūrali retinolio alternatyva, kuri yra saugi bene visiems odos tipams ir paprastai nesukelia alerginių reakcijų. Bakučiolis veiksmingai užkerta kelią odos senėjimo požymiams, paskatindamas kolageno gamybą, padidindamas odos elastingumą, sumažindamas pigmentaciją, odos raukšles ir pagerindamas bendrą odos būklę bei išvaizdą.

Pabaigai

Jei atsižvelgsite į pagrindines hiperpigmentaciją nulemiančias priežastis ir stengsitės jų vengti, kartu pasitelkiant su šia odos problema kovojančias veiksmingas grožio priežiūros priemones, galėsite daug lengviau apsaugoti savo odą ir suteikti jai daugiau jaunatviškumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Karpų šalinimui – inovatyvūs metodai bei priemonės

Karpa yra nedidelis, gerybinis odos išauga, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas (ŽPV). Karpos gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, tačiau dažniausiai būna baltos, rudos ar rausvos spalvos. Jos gali būti lygios arba šiurkščios, o kartais gali sukelti skausmą ar niežulį. Karpų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas labai įvairiais metodais. Kiekvienai situacijai yra parenkamas labiausiai […]

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]