Kokybiška patalynė – kaip ją atskirti?

Visų pirma, renkantis patalynę vertėtų atkreipti dėmesį į jos sudėtį. Svarbu, kad patalynės audinys būtų pagamintas iš natūralių medžiagų. Tai gali būti medvilnė, linas, šilkas – tačiau jokių sintetikos priemaišų.

Į medvilnės audinį audimo metu įmaišomas sintetinis audinys gali ne tik įtakoti „burbuliukų“ atsiradimą ant patalynės naudojimo metu, tačiau ir audinio dažymą. Tikėtina, kad toks audinys vos po kelių skalbimų atrodys lyg naudotas dešimtmečiais ir beliks išmesti į šiukšlių dėžę.

100 proc. medvilnės audinys gali turėti skirtingus audimo būdus. Populiariausi yra satinas ir drobė. Satino patalynė – tai satininiu būdu išaustas kokybiškas audinys, kuris savo sudėtyje jokiu būdu neturės jokių papildomų priemaišų. Apdirbtas gali būti keliais skirtingais būdais. Gali būti klasikinis satinas arba „sviestiniu“ efektu padengtas satinas – pagrindinis jų skirtumas yra blizgumas. Klasikinis satinas blizgesio neturi, o štai apdirbtas „sviestiniu“ efektu įgija ne tik blizgesio, bet ir švelnumo.

Drobės patalynė – tai drobinio pynimo medvilnė. Naudojimo pradžioje ji yra kietesnė nei satinas ir neblizgi, tačiau po skalbimo įgauna minkštumą bei lankstumą. „Mūsų praktikoje pasitaiko žmonių, kurie mano, jog būtent drobės audinį galima skalbti itin aukštoje temperatūroje, tačiau tai nėra tiesa. Drobinio pynimo audinys yra ne toks jautrus kaip satininio audimo, tačiau skalbti vis vien reikia atsižvelgiant į ant pakuotės nurodytas gamintojo rekomendacijas“ – teigia el. parduotuvės „Saulės Patalynė“ vadovė Dovilė Kiseliovienė.

PREMIUM satininio audimo patalynės komplektai yra dar viena savitą išskirtinumą turinti kategorija. Tai prabangi satino patalynė. Ši tekstilė audžiama satininiu būdu, tačiau gerokai tankiau, plonesniais siūlais ir iš ilgapluoštės medvilnės. Tai leidžia audiniui tapti švelnesniu, plonesniu, blizgesniu, tačiau kartu ir tvirtesniu dėl tankesnio audimo.

Dar vienas lietuvių mylimas tekstilės gaminys yra lininė patalynė. Jis taip pat yra tinkamas visiems metų laikams, nes pralaidus orui ir puikiai prisitaiko prie kūno temperatūros. Dažnai mėgstamas dėl savo lengvumo bei natūralumo. Paprastai iš lino audinio pagamintos patalynės nereikia lyginti – kai kuriems žmonėms tai gali būti didelis privalumas.

Šilkinė patalynė yra taip pat mėgstamas bei vertinamas audinys. Jis lengvas, minkštas, švelnus, slidus. Tačiau tokių patalynės komplektų kaina pakankamai aukšta, dėl to šilko asortimentas Lietuvoje nėra itin didelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Oro kondicionieriai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Oro kondicionieriai yra neatskiriama gyvenamojo ar komercinio pastato dalis, kuri padeda palaikyti optimalią temperatūrą ir oro kokybę. Renkantis tinkamą oro kondicionierių svarbu žinoti kelis patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius, biudžetą ir patalpą. Oro kondicionierių tipai: kokie yra populiariausi? Yra ne vienas oro kondicionierių tipas, dėl to renkantis tinkamiausią Jums, gali būti […]

Nauji butai Vilniuje prie Vingio parko: ar jie verti dėmesio? 

Vilnius, Lietuvos sostinė, tampa vis daugiau žmonių pritraukiančia vieta, o nauji butai prie Vingio parko skatina juos įsigyti ne tik dėl puikios vietos, bet ir dėl modernių statybinių sprendimų. Ši šiuolaikinė gyvenamoji zona suteikia unikalią galimybę žmonėms, ieškantiems komfortiško ir stilingo gyvenamojo būsto, tačiau norintiems būti šalia gamtos ir miesto širdies. Kodėl verta pasidomėti naujais […]