Kokybiška patalynė – kaip ją atskirti?

Visų pirma, renkantis patalynę vertėtų atkreipti dėmesį į jos sudėtį. Svarbu, kad patalynės audinys būtų pagamintas iš natūralių medžiagų. Tai gali būti medvilnė, linas, šilkas – tačiau jokių sintetikos priemaišų.

Į medvilnės audinį audimo metu įmaišomas sintetinis audinys gali ne tik įtakoti „burbuliukų“ atsiradimą ant patalynės naudojimo metu, tačiau ir audinio dažymą. Tikėtina, kad toks audinys vos po kelių skalbimų atrodys lyg naudotas dešimtmečiais ir beliks išmesti į šiukšlių dėžę.

100 proc. medvilnės audinys gali turėti skirtingus audimo būdus. Populiariausi yra satinas ir drobė. Satino patalynė – tai satininiu būdu išaustas kokybiškas audinys, kuris savo sudėtyje jokiu būdu neturės jokių papildomų priemaišų. Apdirbtas gali būti keliais skirtingais būdais. Gali būti klasikinis satinas arba „sviestiniu“ efektu padengtas satinas – pagrindinis jų skirtumas yra blizgumas. Klasikinis satinas blizgesio neturi, o štai apdirbtas „sviestiniu“ efektu įgija ne tik blizgesio, bet ir švelnumo.

Drobės patalynė – tai drobinio pynimo medvilnė. Naudojimo pradžioje ji yra kietesnė nei satinas ir neblizgi, tačiau po skalbimo įgauna minkštumą bei lankstumą. „Mūsų praktikoje pasitaiko žmonių, kurie mano, jog būtent drobės audinį galima skalbti itin aukštoje temperatūroje, tačiau tai nėra tiesa. Drobinio pynimo audinys yra ne toks jautrus kaip satininio audimo, tačiau skalbti vis vien reikia atsižvelgiant į ant pakuotės nurodytas gamintojo rekomendacijas“ – teigia el. parduotuvės „Saulės Patalynė“ vadovė Dovilė Kiseliovienė.

PREMIUM satininio audimo patalynės komplektai yra dar viena savitą išskirtinumą turinti kategorija. Tai prabangi satino patalynė. Ši tekstilė audžiama satininiu būdu, tačiau gerokai tankiau, plonesniais siūlais ir iš ilgapluoštės medvilnės. Tai leidžia audiniui tapti švelnesniu, plonesniu, blizgesniu, tačiau kartu ir tvirtesniu dėl tankesnio audimo.

Dar vienas lietuvių mylimas tekstilės gaminys yra lininė patalynė. Jis taip pat yra tinkamas visiems metų laikams, nes pralaidus orui ir puikiai prisitaiko prie kūno temperatūros. Dažnai mėgstamas dėl savo lengvumo bei natūralumo. Paprastai iš lino audinio pagamintos patalynės nereikia lyginti – kai kuriems žmonėms tai gali būti didelis privalumas.

Šilkinė patalynė yra taip pat mėgstamas bei vertinamas audinys. Jis lengvas, minkštas, švelnus, slidus. Tačiau tokių patalynės komplektų kaina pakankamai aukšta, dėl to šilko asortimentas Lietuvoje nėra itin didelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Aliuminio profiliai, kur juos panaudoti?

Aliuminio profilių naudojimas yra paplitęs daugelyje sričių. Šis paprastas, tačiau išradingas šiuolaikinės metalo gamybos produktas atnešė daug privalumų ir palengvino darbus. Jis buvo naudojamas įvairiose konstrukcijose, modeliavimo ar rėminimo srityse. Aliuminio gamintojai sugebėjo pagaminti diferencijuotus ekstruzinius profilius, pasižyminčius unikaliomis savybėmis. Taigi, kur gali būti panaudotas aliuminis ir aliuminio profiliai? Kur galima panaudoti aliuminio profilius? Išradus […]

Patarimai, kaip pasidaryti makiažą per 5 minutes

Šiais laikais niekam nebereikia pasakoti, kokius stebuklus leidžia sukurti makiažas, tačiau puikiai žinome, kad norint išnaudoti visas jo galimybes, prie veidrodžio reikia praleisti nemažai laiko. Visgi, tai tikrai nereiškia, jog turint vos kelias minutes, neįmanoma pasiekti puikių rezultatų – jei pasirinksite tikslingas priemones, makiažą pavyks pasidaryti vos per 5 minutes. Jei iki šiol tokia misija […]