Kodėl kambarinės gėles meta lapus?

gėlės

Kambarinėms gėlėms reikalingas nuolatinis Jūsų dėmesys ir priežiūra. Žinoma, vienoms rūpesčio reikia daugiau, kitoms – mažiau. Vienas dažnai reikia laistyti, kitoms daug vandens nereikia. Tačiau kartais net ir mylimiausios kambarinės gėlės meta lapus. Priežastys gali būti įvairios: nuo mineralinių medžiagų trūkumo iki ligų bei kenkėjų.

Išskirkime pagrindinius požymius ir juos lemiančias priežastis

Pirmiausia, pastebėję krintančius lapus labai atidžiai juos apžiūrėkite, tuomet galėsite spręsti, kokia bėda užklupo Jūsų augalą. Jeigu nėra jokių išskirtinių dėmių, apnašų ir kenkėjų, o nukritus lapams jau formuojasi kiti, tuomet nerimauti nereikia. Tiesiog toks gamtos ciklas. Senus pakeičia jauni ir sveiki.

Tačiau, jeigu pastebėjote:

–     Kad Jūsų augalo šaknys sunkiai telpa vazonėlyje, tiesiog persodinkite į erdvesnį. Problema turėtų išsispręsti.

–   Jog Jūsų vandentiekio vanduo kietas ir tai jaučiate net savo oda bei plaukais, tuomet augalui tai taip pat nepatinka. Reikėtų pasirūpinti tinkama vandens kokybe.

–      Keistų spalvų dėmes ant lapų ar net pakitusią viso lapo spalvą, tuomet pirma apgalvokite ar pakankamai laistote, tręšiate ir augalui pakanka mineralinių medžiagų. Jei jam kažko trūksta, greičiau apninka ligos. Bet kokiu atveju, jau reikia nustatyti ligos rūšį ir naudoti liaudiškas arba chemines apsaugos priemones.

–  Vidinėje lapo pusėje apnašas ir mažulyčius vabalėlius, tuomet tai akivaizdus kenkėjų puolimas. Įvertinkite jų spalvą ir kitus, ant lapo matomus požymius bei jų naikinimui pasirinkite tinkamą priemonę.

Ligų sukėlėjų yra įvairių, nuo žinomų iki gerai dar neištirtų. Todėl jei pastebėjote, kad ligos ar kenkėjai atakuoja Jūsų kambarinius augalus, nedelsiant pašalinkite pažeistus lapus, jeigu reikia, pakeiskite ir žemę.

Tačiau ne visuomet problemos būna rimtos. Galbūt tiesiog netinka vanduo, kambaryje trūksta drėgmės, per karšta ar per šalta, netinka kitų augalų draugija, skersvėjai ir pan. Tiesiog reikėtų įvertinti esamą situaciją ir imtis priemonių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]