Kelios idėjos ką daryti su senais baldais

Susiruošėte daryti remontą ar tiesiog pakeisti baldus naujais? Ar tiesiog norite iškraustyti rūsį ar palėpę, kurioje dešimtmečius stovi baldai su nematoma etikete „gal kada prireiks“. Ką realiai su jais daryti ir kaip sutvarkyti, kur išvežti ar kur priduoti?

Senų baldų išvežimas Vilniuje pasitelkus patikimą įmonę yra lengviausias būdas tinkamai atsikratyti nereikalingų baldų. Tačiau gal per lengva? Pabandysime apžvelgti keletą idėjų, ką galima padaryti su senais baldais. Juk nebutinai jie iš karto turi keliauti į sąvartyną, ypač jei jie dar nėra itin blogi.

Mada sukasi ratu – gal dabar tai madingiausias metų baldas?

Mada sukasi ratu ir tai kas buvo madinga seniau, po kurio laiko sugrįžta į žurnalų viršelius su trenksmu. Šiuo metu visi eina iš proto dėl midcentury modern baldų stiliaus. Galite mokėti šimtus ar tūkstančius už tokio stiliaus baldus baldų salone. Arba galite nupūsti dulkes nuo paslėptų močiutės baldų, restauruoti jei reikia ir mėgautis stilingu baldu neišleidus apvalios sumos.

Atnaujinkite ir pritaikykite naujam stiliui

Baldų restauravimas ir atnaujinimas populiarėja ne vien dėl ekonominių paskatų. Tai tuo pačiu ir atliekų mažinimas, sąmoningesnis vartojimas. Pagaminti naują baldą reikia nukirsti keletą medžių. Atnaujinant išsaugote medžius, tačiau taip pat turite baldą. Atnaujinimas gali būti įvairus. Galite perdažyti, pakeisti rankenėles, uždėti naujas kojeles ar minkštiems baldams pakeisti gobeleną.

Parduokite ar padovanokite kitiems

Neįsivaizduojate kaip pritaikyti senus baldus savo namams arba tikrai žinote, jog to padaryti nepavyks? Nesikrimskite! Padovanokite arba už simbolinę kainą parduokite juos kitiems žmonėms. Yra žmonių, kurie ieško nebrangių ar dovanojamų baldų kukliems namams, antriems namams sodyboje, kiti mėgsta užsiimti baldų atnaujinimo projektais kaip laisvalaikio užsiėmimu. Tad paskelbus atitinkamose socialinių tinklų grupėse, tikrai atsiras žmonės, kuriems tai kas jums nėra reikalinga, taps tikrų tikriausiu lobiu.

Pasirūpinkite tinkamu išvežimu

Jei visgi tai baldai, kurie jau nebetinkami antram panaudojimui, pasirūpinkite, jog jais būtų tinkamai pasirūpinta. Senų baldų išvežimas Vilniuje yra siūlomas ne vienos įmonės, tačiau visuomet rinkitės patikimas įmones, kurios turi licenzijas užsiimti baldų išvežimu į utilizavimo vietas. Patikėję šį darbą bet kam (arba už neįtikėtinai mažą kainą), greičiausiai papildysite besiformuojančius nelegalius sąvartynus kur nors pamiškėje, apleistoje pievoje ar neprižiūrimoje pramoninėje teritorijoje. Kiti vežėjai net nesistengia – iškrauna viską pakelėje šalia miesto kur mažesnis eismas. To negalima leisti!

Išvežkite į stambiagabaričių atliekų aikšteles

Jei baldai nedidelių gabaritų ir telpa į turimo transporto bagažinę, galite jais pasirūpinti ir patys. Juos tereikia nuvežti į stambiagabaričių atliekų aikštelę jūsų mieste. Aikštelės yra visuose didesniuose Lietuvos miestuose, jų Lietuvoje yra beveik 100. Tad tikrai rasite vieną netoli jūsų, kur būtų patogu pristatyti.

Ko tikrai nedaryti?!

Pasidalinome keliomis paprastomis, tačiau veiksmingomis idėjomis, ką galima padaryti su senais baldais. Tačiau norime atkreipti dėmesį ir į tai ko nedaryti. Pirmiausia, senų baldų negalima deginti ar atiduoti kitiems sudeginti. Baldai būna lakuoti, impregnuoti įvairiomis priemonėmis, tad degdami jie į aplinką išskiria nuodingas ir aplinką teršiančias medžiagas. Antra, negalima baldų mesti prie konteinerio – ten jiems ne vieta. Išimtis – specialios dienos ir vietos, kur apvažiavimo būdų renkamos stambiagabaritės atliekos. Taip pat negalima išvežti baldų kažkur už miesto ar į nuošalesnę vietą ir iškrauti gamtoje – tai aplinkos teršimas, kuris gali užtraukti baudą. Be to, kenkiate aplinkai, kurioje patys gyvenate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Veido tonikai: jų didelė nauda odai ir įtraukimas į kasdienę odos priežiūrą

Veido tonikai, kurių pagrindinė paskirtis yra švelniai atgaivinti odą, neatimant iš jos natūralios drėgmės, yra skystos vandens pagrindo odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje paprastai būna ir odą raminančių ingredientų, pvz., alavijo, eukaliptų ar kt. Veido tonikas gali būti naudingas absoliučiai visų tipų odai – nuo riebios iki sausos odos. Šiuolaikiniai veido tonikai gali padėti sudrėkinti, […]

Tegul Jūsų nešiojamos bei kitiems dovanojamos auksinės apyrankės būna tik rankų darbo

Praėjo tie laikai, kad moterys nuo trisdešimties metų pasipuošdavo vieninteliu auksiniu sutuoktuvių žiedeliu ir nedideliais auksariukais, o esant progai ar šventei dar pasikabindavo ant kaklo vėrinį arba grandinėlę. Šiais laikais toks platus papuošalų pasirinkimas, kad tikrai neverta laukti ypatingos dienos, jog pasidabintumėte papuošalais. Dabar mėgsta puoštis tiek jaunos merginos, tiek ir subrendę ar pensinio amžiaus […]