Klausimas, kylantis sostinės svečiams – ką veikti Vilniuje?

Retas Vilniaus miesto svečias nusprendžia aplankyti miestą vien tik dėl noro pamatyti Katedrą, pasivaikščioti palei Nerį, aplankyti Vingio parką ar garsųjį „Akropolį“. Aišku, yra dalis žmonių, kurių tikslas būtent šie išvardinti objektai. Bet didžiausias Lietuvos miestas garsėja ne tik įspūdingu senamiesčiu ar galimybe jį pamatyti iš paukščio skrydžio skrendant oro balionu, bet ir dideliu pasirinkimu nuolat organizuojamų ekskursijų bei renginių. Jūs tik pasirinkite vizito datą: šiandien, rytoj, savaitgalį ar tik kitą mėnesį, laiką ir sužinosite, ką veikti Vilniuje.

Kol dar lepina pakankamai geri orai, daugelis renginių (pagal sąlygas ir galimybes) vyksta lauke. Tai: koncertai, spektakliai, įvairios dirbtuvės, paskaitos gamtoje, parodos, kinas ar kitos nemokamos iniciatyvos. Juk daug smagiau klausytis mėgiamo atlikėjo atviroje erdvėje ar stebėti aktorių pasirodymą netikėtose miesto vietose. Kūrėjai išradingi ir sales iškeičia į pačias netikėčiausias erdves.  Orams vėstant viskas persikels į Šv. Kotrynos bažnyčią, menų spaustuvę, Vilniaus mažąjį teatrą ar Compensa koncertų salę.

Atrodo, kad su kiekvienu mėnesiu galime vis lengviau išspręsti klausimą: „ką veikti Vilniuje“. Žvilgtelėjus į būsimų renginių bei veiklų kalendorių, galime nudžiuginti, kad rugsėjo mėnesį bus gausu spektaklių. Galėsite rinktis iš šių: “Madagaskaras” – 3 valandų trukmės pjesė apie tai, kaip tarpukario geopolitikui Kaziui Pakštui kilo idėja Lietuvą perkėlimo į Afriką, “Dėdės ir Dėdienės” – anšlaginis spektaklis pagal Juozo Tumo – Vaižganto legendinę apysaką; jame atsiskleis sąmoningas lietuviškos tapatybės suvokimas: tvirtai stovint ant žemės, tačiau be perdėto sentimentalumo; dar laukia ir Mažojo teatro “Marti” – Žemaitės kūrinio sceninė versija ir kiti. Taigi tikrai bus naudinga prisiminti mokyklos suolo kūrinius ir šiuolaikiškas jų interpretacijas scenoje. Visuose spektakliuose vaidina proofesionalūs aktoriai, tad gerai praleistas laikas – garantuotas. O chorų, orkestrų bei pop muzikos koncertai suplanuoti ne tik pirmam rudens mėnesiui, bet jau bilietus galite įsigyti ir gruodžiui. Ši informacijas labai naudinga bus Vilniaus miesto svečiams, kad galėtų išvykas planuotis iš anksto. Lankantys Vilnių neturėtų pamiršti ir kitos kultūros dalies – tai parodų bei kino. Primename, kad ne visiems renginiams yra reikalingi bilietai. Dalis jų – visiškai nemokami. Vilnius Jūsų labai laukia!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Prabangus restoranas Vilniaus senamiestyje

Kiekviename didmiestyje galime nesunkiai rasti dešimtis skirtingų restoranų. Vilniuje restoranai išsiskiria savo autentiškumu, aukštu lygiu ir unikalia verslo idėja. Tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas iš jų yra vertas jūsų laiko ir pinigų. Jei norite lankytis tokiose vietose kaip prabangūs restoranai, turite žinoti keletą aspektų, kurie padės objektyviai įvertinti jų kokybę ir lygį. Kaip atskirti, kuris […]

Nudžiuginkite darbuotojus: 3 originalios kalėdinių dovanų idėjos

Kalėdos – puiki proga parodyti dėmesį ir padėkoti darbuotojams už jų atliktą darbą. Originalios kalėdinės dovanos ne tik nudžiugina, bet ir motyvuoja darbuotojus – stipri komanda, kurioje kiekvienas lieka pastebėtas, kur kas pozityviau nusiteikia naujiems iššūkiams ateinančiais metais. Štai net 3 dovanų idėjos, kaip šiemet sužavėti savo komandą! Personalizuotas dovanų rinkinys Vienas geriausių būdų parodyti, […]