Kaip maitinti kūdikį iki 6 mėnesių?

Motinos pienas- pagrindinis ir tinkamiausias naujagimio ir kūdikio maistas. Kūdikis turėtų būti maitinamas tik motinos pienu iki 4- 6 mėnesių. Mamos pienas kaip pagrindinis maistas kūdikiams yra iki 1 metų, toliau vaikas gali būti žindomas iki 2 metų ar ilgiau. Mamos pienas yra unikalus ir suderintas kiekvienam vaikui, šis maistas visuomet šiltas, paruoštas ir prieinamas. Mamos pieno sudėtyje yra medžiagų, kurios, kurios būtinos tinkamam vaiko vystymuisi ir brendimui, jis saugo mažylį nuo įvairių ligų ir užtikrina gerą sveikatą ateityje. Šito pieno negali pakeisti jokio žinduolio ar augalinės kilmės pienas, nes jų sudėtis neatitinka kūdikio poreikių, o dėl netinkamo maisto kūdikis gali rimtai susirgti. Mama  žindydama kūdikį sudaro stiprų emocinį ryšį tarp savęs ir kūdikio. Emocinė įtampa, skausmas, baimė, nuovargis pieno gamybą krūtyse slopina. Žindanti mama  privalo tinkamai maitintis ir gerti pakankamai skysčių. Jei mažylis patenkintas, linksmas ir gerai auga, vadinasi, jis gauna pakankamai maisto. Jei pieno neužtenka, kūdikis dažnai verkia, nustoja tuštintis, neauga svoris.

Apie ką kalbama nėščiųjų kursuose?

Nėščiųjų kursuose aptariama neštumo eiga, mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra. Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi permojo kūdikio, nes tada kyla daug klausimų, daug baimių, nerimo dėl to, kad neaišku, kuo tikėtis. Visų neštukių kursų tikslas- suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti.

Ar kursai naudingi būsimiems tėčiams?

Būsimiems tėčiams pravartu susipažinti su gimgymo procesu ir sužinoti, kaip gali  padėti gimdančiai savo moteriai. Kai kuriuose kursuose su tėčiais aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio gimimo ir kaip prie to prisitaikyti.

Susiję straipsniai:

Skubios pagalbos vaistinėlė Jūsų augintiniui

Niekam nebekyla klausimų, kam automobilyje yra reikalinga skubios pagalbos vaistinėlė. Džiugu, jeigu jos niekada ir neprireikė, bet niekada negalima žinoti, kada ir kur gali prireikti ten esančių vaistų, tvarsčių ar pleistrų. Nelaimės tūno ir už artimiausio kampo. Kartais net nebūtina ir toli keliauti, kad paslystume, užsigautume ar patirtume tam tikrą traumą. Visada gerai namuose turėti […]

Veido tonikai: jų didelė nauda odai ir įtraukimas į kasdienę odos priežiūrą

Veido tonikai, kurių pagrindinė paskirtis yra švelniai atgaivinti odą, neatimant iš jos natūralios drėgmės, yra skystos vandens pagrindo odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje paprastai būna ir odą raminančių ingredientų, pvz., alavijo, eukaliptų ar kt. Veido tonikas gali būti naudingas absoliučiai visų tipų odai – nuo riebios iki sausos odos. Šiuolaikiniai veido tonikai gali padėti sudrėkinti, […]