Kaip maitinti kūdikį iki 6 mėnesių?

kudikis

Motinos pienas- pagrindinis ir tinkamiausias naujagimio ir kūdikio maistas. Kūdikis turėtų būti maitinamas tik motinos pienu iki 4- 6 mėnesių. Mamos pienas kaip pagrindinis maistas kūdikiams yra iki 1 metų, toliau vaikas gali būti žindomas iki 2 metų ar ilgiau. Mamos pienas yra unikalus ir suderintas kiekvienam vaikui, šis maistas visuomet šiltas, paruoštas ir prieinamas. Mamos pieno sudėtyje yra medžiagų, kurios, kurios būtinos tinkamam vaiko vystymuisi ir brendimui, jis saugo mažylį nuo įvairių ligų ir užtikrina gerą sveikatą ateityje. Šito pieno negali pakeisti jokio žinduolio ar augalinės kilmės pienas, nes jų sudėtis neatitinka kūdikio poreikių, o dėl netinkamo maisto kūdikis gali rimtai susirgti. Mama  žindydama kūdikį sudaro stiprų emocinį ryšį tarp savęs ir kūdikio. Emocinė įtampa, skausmas, baimė, nuovargis pieno gamybą krūtyse slopina. Žindanti mama  privalo tinkamai maitintis ir gerti pakankamai skysčių. Jei mažylis patenkintas, linksmas ir gerai auga, vadinasi, jis gauna pakankamai maisto. Jei pieno neužtenka, kūdikis dažnai verkia, nustoja tuštintis, neauga svoris.

Apie ką kalbama nėščiųjų kursuose?

Nėščiųjų kursuose aptariama neštumo eiga, mitybos ypatumai, pasiruošimas gimdymui ir gimdymo eiga, kvėpavimo technikos ir skausmo malšinimo būdai gimdant, žindymas ir kūdikio priežiūra. Kursai aktualiausi tiems, kurie laukiasi permojo kūdikio, nes tada kyla daug klausimų, daug baimių, nerimo dėl to, kad neaišku, kuo tikėtis. Visų neštukių kursų tikslas- suteikti žinias ir pasitikėjimą, kurių reikia, kad galėtum sėkmingai pagimdyti.

Ar kursai naudingi būsimiems tėčiams?

Būsimiems tėčiams pravartu susipažinti su gimgymo procesu ir sužinoti, kaip gali  padėti gimdančiai savo moteriai. Kai kuriuose kursuose su tėčiais aptariama, kaip pasikeis gyvenimas po kūdikio gimimo ir kaip prie to prisitaikyti.

Susiję straipsniai:

Skyrybų metu aktualūs klausimai: ką naudinga žinoti

Santuokos nutraukimas visais atžvilgiais yra sudėtingas, varginantis ir daug psichologinių jėgų reikalaujantis procesas, o ką jau kalbėti apie tai, kai kreditai skolos skyrybų metu tampa papildoma našta. Todėl jei jūs taip pat nusprendėte nutraukti savo santuoką ir šiuo metu svarstote, kaip galėtumėte užtikrinti, jog santuokos nutraukimas būtų bent šiek tiek sklandesnis procesas, vertėtų atsižvelgti į […]

10 patarimų, kaip pagerinti erekciją

Seksas daugeliui žmonių yra svarbi gyvenimo dalis, kuri suteikia galimybę atsipalaiduoti po dienos darbų, pamiršti vargus, geriau jaustis. Džiugu, kad šiais laikais nereikia laikytis tabu ir mylėtis galima tada, kai norite, taip, kaip Jums patinka ir su tuo, kas Jus labiausiai traukia. Galimybės – plačios. Problema tik ta, kad kartais tik noro – nepakanka. Išties, […]