Kaip išsirinkti tinkamiausią draskyklę savo katei

Katės yra naminiai gyvūnai, kurie puikiai prisitaikė gyventi žmogaus namuose, tačiau jiems reikia draskyklės, kad patenkintų savo prigimtinį poreikį draskyti. Todėl draskyklės ir stovai katėms yra būtini, jei norima suteikti katei galimybę lengviau galąsti savo nagus, palengvinti katės nagų priežiūrą ir kartu sumažinti baldų bei kitų paviršių pažeidimo riziką.

Tačiau nereikėtų pamiršti, kad nėra dviejų vienodų kačių ir lygiai taip pat nėra dviejų vienodų kačių draskyklių! Taip yra todėl, kad skirtingoms katėms patinka draskyti skirtingas tekstūras, skirtingame aukštyje ir skirtingose vietose. Todėl pradžioje kartais gali prireikti keleto bandymų, kad galėtumėte išsiaiškinti, kurią draskyklę jūsų katė norėtų naudoti vietoje sofos ar kilimo.

Kodėl katėms reikia draskyklės?

Skirtingai nei kitų rūšių gyvūnai, pavyzdžiui, šunys, katės turi ištraukiamus nagus, kurių negalanda vaikščiodamos. Kai katės galanda nagus ant namuose esančių baldų, jos tai daro instinktyviai, todėl dėl to ant jų nereikėtų pykti ar jų barti. Be to, pyktis ir barimas gali nulemti netgi visiškai priešingą rezultatą, nes tokiu atveju katei sukelsite dar didesnį stresą, dėl kurio ji gali norėti draskytis dar labiau.

Kačių draskymasis yra jų teritorijos žymėjimas tiek vizualiai, tiek per uoslę. Kačių pirštų pagalvėlės išskiria feromonus, kurie kitoms katėms suteikia informacijos, pvz., tokios kaip lytis ar amžius. Ir nors katei draskymasis yra svarbus ir malonus procesas, kuris taip pat suteikia jai daugiau pasitikėjimo ir didesnį ramybės jausmą, vis dėlto tai kenkia mūsų baldams ir kitiems namuose esantiems paviršiams.

Laimei, draskyklės ir stovai katėms yra alternatyvios vietos, kur mūsų augintiniai gali patenkinti savo prigimtinius poreikius ir kartu atsipalaiduoti. Katės draskyklė – tai namai namuose, vieta, kurią jūsų katė suvokia kaip saugią ir patogią. Be to, jos pagalba taip pat gali būti palaikomas ir katės raumenų tonusas bei sveikos sausgyslės. Visa tai reiškia, kad draskyklės katėms yra puikios priemonės, padedančios palaikyti gerą katės sveikatą.

Katės draskyklės pasirinkimas

Šiandieninėje rinkoje yra labai daug įvairių rūšių kačių draskyklių, skirtų tiek mažoms, tiek ir didelėms katėms, su nameliais ir guoliais arba be jų, įvairaus aukščio ir pločio, atskirų stovų, su bokštelių konstrukcija ir kt. Kai yra tiek daug skirtingų draskyklių modelių, rinktis reikėtų labai atidžiai.

Visų pirma, draskyklė katei turi būti pakankamai aukšta, kad ji galėtų patogiai ir pilnai išsitiesti išlenkdama nugarą. Geriausios kačių draskyklės turi kelias plokštumas ir platformas, leidžiančias katei judėti iš vienos padėties į kitą. Draskyklė taip pat turi būti labai tvirta, kadangi laipiodama ir galąsdama savo nagus katė turi jaustis saugi. Be to, kokybiška draskyklė turi būti pagaminta iš medžiagų, į kurias katė galėtų įleisti savo nagus – tai turi būti minkštos, tačiau pakankamai atsparios medžiagos, kad nereikėtų kasmet pirkti naujos draskyklės katei.

Kaip išmokyti katę naudoti draskyklę

Svarstote, kaip galėtumėte užtikrinti, kad katė pamėgtų draskyklę ir nebedraskytų jūsų baldų? Žinoma, jei jūsų augintinis dar labai mažas, jis tikriausiai dar nepradėjo draskyti jūsų baldų, todėl jam bus lengviau priprasti prie draskyklės. Tačiau jei jūsų katė yra vyresnė, turėsite apsiginkluoti kantrybe, nes paprastai vyresnių kačių įpročius pakeisti yra daug sudėtingiau.

Geriausia, ką galite padaryti, tai stimuliuoti katę žaislais, tokiais kaip kamuoliukai ar veltiniai, esančiais šalia draskyklės, tokiu būdu viliantis, kad katė draskyklę neilgai trukus ims sieti su malonumu. Kitas būdas yra paimti savo katės letenėles ir pabandyti jomis švelniai padraskyti stovą arba patiems imituoti šį veiksmą. Be to, galima draskyklę įtrinti ir katžole. Galiausiai prie draskyklės galite padėti ir katės dubenėlius, kurie padėtų katei suvokti tos vietos svarbą. Kai tai įvyks, katė norės savo vietą pažymėti, t.y. ims ją draskyti, parodydama, kad tai yra jos nuosavybė.

Tuo tarpu, jei katė vis tiek kartas nuo karto drasko jūsų baldus ar kitas jūsų namų vietas, galite pasitelkti ir nekenksmingas, natūralias atbaidančias medžiagas ten, kur katė mėgsta aštrinti savo nagus, arba tokias vietas uždengti antklodėmis, kadangi katės nemėgsta draskyti pernelyg minkšto paviršiaus. Taip pat galima katei sukelti ir nemalonius pojūčius, pvz., aštrų garsą, kai tik katė ima draskyti baldus.

Taigi, jei pasirinksite savo katės poreikius geriausiai atitinkančią katės draskyklę ir pasitelksite minėtas priemones, padedančias katę pripratinti ja naudotis, neilgai trukus sukursite katei puikią erdvę, kurioje ji galės galąsti nagus, žaisti ir ilsėtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kaip pasirinkti moteriškus maudymosi kostiumėlius

Išsirinkti tobulą maudymosi kostiumėlį gali būti įdomi, bet kartais sudėtinga užduotis. Kadangi yra tiek daug stilių, spalvų ir modelių, būtina atsižvelgti į keletą veiksnių, kad rastumėte geriausią maudymosi kostiumėlį, kuris puošia jūsų figūros tipą ir atitinka jūsų poreikius. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamą moterišką maudymosi kostiumėlį:

Efektyvaus asmeninio biudžeto valdymas

Asmeninio biudžeto sudarymas ir tvarkymas yra esminis žingsnis siekiant finansinio stabilumo ir finansinių tikslų. Efektyvus biudžeto valdymas ne tik padeda išmintingai paskirstyti išteklius, bet ir suteikia galimybę drąsiai susidoroti su netikėtomis išlaidomis, įskaitant paskolas.