Dronai ir skirtingos jų paskirtys

Dar 2020 m. pasaulinė dronų rinka buvo verta 19,29 mlrd. EUR, o iki 2028 m. tikimasi, kad rinkos vertė pasieks 63,24 mlrd. EUR! Tai yra neįtikėtini skaičiai, atsižvelgiant į tai, kad dar visai neseniai dronai daugumai vartotojų buvo visiškai nepažįstami. Todėl, kai dronų rinka taip sparčiai plečiasi ir dronai užima vis svarbesnę mūsų kasdienio gyvenimo dalį, įdomu plačiau pakalbėti apie jų paskirtis.

Dronai turi daugybę paskirčių

Pradžioje buvo manoma, kad dronus gali naudoti tik policija arba kariuomenė stebėjimui arba puolimui. Tačiau dabar viskas yra priešingai – dauguma dronų naudojami pramogai, kaip hobis arba fotografavimui ir filmavimui.

Dronai kariuomenėje

Bepiločiai orlaiviai jau ne vieną dešimtmetė aktyviai naudojami kariuomenėje. Didelę įtaką jų išpopuliarėjimui turėjo Izraelio sukurti dronai, kurie 1973 m. buvo panaudoti Jom Kipuro kare. Nuo to laiko bepiločiai orlaiviai tapo šiuolaikinės kariuomenės pagrindu. Dronai buvo išrasti tam, kad būtų galima veikti mažose erdvėse, kur įprastas sraigtasparnis negali pakilti, arba karo zonose, kur siųsti pilotus yra per daug pavojinga.

Dronai teisėsaugoje

Šiomis dienomis policijos pajėgos naudoja dronus įvairiose situacijose, įskaitant didelių atvirų teritorijų stebėjimą, derybas dėl įkaitų, ginkluotų įtariamųjų persekiojimą ir kt. Dronai yra moderni, nebrangi alternatyva sraigtasparniams, kurie gali būti labai brangūs ir ne visada lengvai prieinami. Bepiločiai orlaiviai leidžia policijai orientuotis potencialiai pavojingose situacijose ir kartu užtikrina pareigūnų saugumą.

Dronai naudojami renginiams filmuoti

Šiais laikais dronai naudojami įvairiems renginiams, pavyzdžiui, sporto rungtynėms, koncertams ir festivaliams, filmuoti. Jais naudotis daug lengviau nei kitomis vaizdo medžiagos įrašymo priemonėmis, be to, juos galima lengvai perkelti iš vienos vietovės į kitą.

Dronai statybose ir kasyboje

Prognozuojama, kad dronų naudojimas statybose ir kasyboje ilgainiui gali tapti 28,43 mlrd. EUR vertės pasauline rinka. Šiose pramonės šakose dirbančios įmonės pasitelkia dronus tam, kad galėtų lengviau laikytis jiems taikomų įstatymų ir taisyklių, susijusių su darbuotojų sauga. Įstatymai numato, kad statybų bendrovės privalo reguliariai apžiūrėti savo statybvietes ir užtikrinti, kad jos būtų saugios darbuotojams. Šis procesas dažnai trunka daugybę valandų, kai tuo tarpu dronai tai gali atlikti vos per 15 minučių.

Ir tai tik kelios dronų panaudojimo sritys iš daugybės galimų, todėl nenuostabu, jog šiandien dronai sulaukia tokio didelio populiarumo visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Kuo išsiskiria miltelinis dažymas?

Šiuolaikinės dengimo technologijos ir metalo gaminių miltelinis dažymas sparčiai vystosi. Metalo apdirbimas dažais – vienas dažniausiai pasirenkamų metalo apdirbimo darbų. Metalo gaminiai po suvirinimo dažniausiai būna negražūs ir skiriasi spalva. Miltelinis dažymas – tai būdas padaryti metalo gaminius patrauklius ir parduodamus. Dažai kainuoja ir yra papildomos produkto kūrimo išlaidos, tačiau tai yra neišvengiama proceso dalis, […]

Kas geriausiai apsaugo Samsung telefonus?

Jeigu norite, kad Samsung telefonas būtų patikimai apsaugotas nuo netinkamo aplinkos poveikio – saulės kaitros, lietaus ir drėgmės, dulkių ir šalčio, tam pakaks šiam telefonui skirto dėkliuko. Samsung dėkliukai ne tik gražiai atrodo, bet ir yra praktiški bei gerai atrodo, netgi papuošia patį telefoną. Kokie telefono dėkliukai yra pateikiami rinkoje? Telefonų dėkliukų asortimentas rinkoje yra […]