Dronai ir skirtingos jų paskirtys

Dar 2020 m. pasaulinė dronų rinka buvo verta 19,29 mlrd. EUR, o iki 2028 m. tikimasi, kad rinkos vertė pasieks 63,24 mlrd. EUR! Tai yra neįtikėtini skaičiai, atsižvelgiant į tai, kad dar visai neseniai dronai daugumai vartotojų buvo visiškai nepažįstami. Todėl, kai dronų rinka taip sparčiai plečiasi ir dronai užima vis svarbesnę mūsų kasdienio gyvenimo dalį, įdomu plačiau pakalbėti apie jų paskirtis.

Dronai turi daugybę paskirčių

Pradžioje buvo manoma, kad dronus gali naudoti tik policija arba kariuomenė stebėjimui arba puolimui. Tačiau dabar viskas yra priešingai – dauguma dronų naudojami pramogai, kaip hobis arba fotografavimui ir filmavimui.

Dronai kariuomenėje

Bepiločiai orlaiviai jau ne vieną dešimtmetė aktyviai naudojami kariuomenėje. Didelę įtaką jų išpopuliarėjimui turėjo Izraelio sukurti dronai, kurie 1973 m. buvo panaudoti Jom Kipuro kare. Nuo to laiko bepiločiai orlaiviai tapo šiuolaikinės kariuomenės pagrindu. Dronai buvo išrasti tam, kad būtų galima veikti mažose erdvėse, kur įprastas sraigtasparnis negali pakilti, arba karo zonose, kur siųsti pilotus yra per daug pavojinga.

Dronai teisėsaugoje

Šiomis dienomis policijos pajėgos naudoja dronus įvairiose situacijose, įskaitant didelių atvirų teritorijų stebėjimą, derybas dėl įkaitų, ginkluotų įtariamųjų persekiojimą ir kt. Dronai yra moderni, nebrangi alternatyva sraigtasparniams, kurie gali būti labai brangūs ir ne visada lengvai prieinami. Bepiločiai orlaiviai leidžia policijai orientuotis potencialiai pavojingose situacijose ir kartu užtikrina pareigūnų saugumą.

Dronai naudojami renginiams filmuoti

Šiais laikais dronai naudojami įvairiems renginiams, pavyzdžiui, sporto rungtynėms, koncertams ir festivaliams, filmuoti. Jais naudotis daug lengviau nei kitomis vaizdo medžiagos įrašymo priemonėmis, be to, juos galima lengvai perkelti iš vienos vietovės į kitą.

Dronai statybose ir kasyboje

Prognozuojama, kad dronų naudojimas statybose ir kasyboje ilgainiui gali tapti 28,43 mlrd. EUR vertės pasauline rinka. Šiose pramonės šakose dirbančios įmonės pasitelkia dronus tam, kad galėtų lengviau laikytis jiems taikomų įstatymų ir taisyklių, susijusių su darbuotojų sauga. Įstatymai numato, kad statybų bendrovės privalo reguliariai apžiūrėti savo statybvietes ir užtikrinti, kad jos būtų saugios darbuotojams. Šis procesas dažnai trunka daugybę valandų, kai tuo tarpu dronai tai gali atlikti vos per 15 minučių.

Ir tai tik kelios dronų panaudojimo sritys iš daugybės galimų, todėl nenuostabu, jog šiandien dronai sulaukia tokio didelio populiarumo visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Svarbiausi patarimai sėkmingos internetinės svetainės sukūrimui

Internetinių svetainių kūrimas – tai daugialypė disciplina, apimanti dizainą, kodavimą ir įvairių programinių problemų sprendimą. Nesvarbu, ar esate patyręs kūrėjas, ar šios srities naujokas, egzistuoja pagrindiniai principai ir praktika, kurie gali pagerinti jūsų įgūdžius ir patobulinti svetainių kūrimo projektus. Planuokite tikslingai Prieš pradėdami koduoti ar kurti, skirkite laiko kruopščiai suplanuoti savo projektą. Aiškiai apibrėžkite savo […]

Kokiomis savybėmis pasižymi kokybiškas lipdukų spausdintuvas?

Pirmieji pramoniniai lipdukų spausdintuvai atsirado rinkoje vos praeito amžiaus antroje pusėje, apie 1969-uosius. Spausdintuvai atsirado dėl būtinybės efektyviai ir tiksliai ženklinti prekes ir noro paspartinti apsipirkimo procesus. Laikui bėgant jie buvo tobulinami, nuo plaktukinių pereita prie tokių naujovių, kaip terminiai, adatiniai, lazeriniai ir rašaliniai spausdintuvai, gebantys spausdinti ir net sudėtingiausius elementus, kaip brūkšniniai kodai. Šiuo […]