Dronai ir skirtingos jų paskirtys

Dar 2020 m. pasaulinė dronų rinka buvo verta 19,29 mlrd. EUR, o iki 2028 m. tikimasi, kad rinkos vertė pasieks 63,24 mlrd. EUR! Tai yra neįtikėtini skaičiai, atsižvelgiant į tai, kad dar visai neseniai dronai daugumai vartotojų buvo visiškai nepažįstami. Todėl, kai dronų rinka taip sparčiai plečiasi ir dronai užima vis svarbesnę mūsų kasdienio gyvenimo dalį, įdomu plačiau pakalbėti apie jų paskirtis.

Dronai turi daugybę paskirčių

Pradžioje buvo manoma, kad dronus gali naudoti tik policija arba kariuomenė stebėjimui arba puolimui. Tačiau dabar viskas yra priešingai – dauguma dronų naudojami pramogai, kaip hobis arba fotografavimui ir filmavimui.

Dronai kariuomenėje

Bepiločiai orlaiviai jau ne vieną dešimtmetė aktyviai naudojami kariuomenėje. Didelę įtaką jų išpopuliarėjimui turėjo Izraelio sukurti dronai, kurie 1973 m. buvo panaudoti Jom Kipuro kare. Nuo to laiko bepiločiai orlaiviai tapo šiuolaikinės kariuomenės pagrindu. Dronai buvo išrasti tam, kad būtų galima veikti mažose erdvėse, kur įprastas sraigtasparnis negali pakilti, arba karo zonose, kur siųsti pilotus yra per daug pavojinga.

Dronai teisėsaugoje

Šiomis dienomis policijos pajėgos naudoja dronus įvairiose situacijose, įskaitant didelių atvirų teritorijų stebėjimą, derybas dėl įkaitų, ginkluotų įtariamųjų persekiojimą ir kt. Dronai yra moderni, nebrangi alternatyva sraigtasparniams, kurie gali būti labai brangūs ir ne visada lengvai prieinami. Bepiločiai orlaiviai leidžia policijai orientuotis potencialiai pavojingose situacijose ir kartu užtikrina pareigūnų saugumą.

Dronai naudojami renginiams filmuoti

Šiais laikais dronai naudojami įvairiems renginiams, pavyzdžiui, sporto rungtynėms, koncertams ir festivaliams, filmuoti. Jais naudotis daug lengviau nei kitomis vaizdo medžiagos įrašymo priemonėmis, be to, juos galima lengvai perkelti iš vienos vietovės į kitą.

Dronai statybose ir kasyboje

Prognozuojama, kad dronų naudojimas statybose ir kasyboje ilgainiui gali tapti 28,43 mlrd. EUR vertės pasauline rinka. Šiose pramonės šakose dirbančios įmonės pasitelkia dronus tam, kad galėtų lengviau laikytis jiems taikomų įstatymų ir taisyklių, susijusių su darbuotojų sauga. Įstatymai numato, kad statybų bendrovės privalo reguliariai apžiūrėti savo statybvietes ir užtikrinti, kad jos būtų saugios darbuotojams. Šis procesas dažnai trunka daugybę valandų, kai tuo tarpu dronai tai gali atlikti vos per 15 minučių.

Ir tai tik kelios dronų panaudojimo sritys iš daugybės galimų, todėl nenuostabu, jog šiandien dronai sulaukia tokio didelio populiarumo visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kaip atkurti ištrintą programą telefone

Norėdami pasiekti trūkstamą paslaugą, turite žinoti, kaip atkurti ištrintą programėlę telefone. Kartais pakanka įvesti aplanką su ištrintais failais. Tačiau daugeliu atvejų procesas užtrunka ilgiau. Ieškokite atsarginės medžiagos Kai kuriuose įrenginiuose visi vartotojo veiksmai yra automatiškai dubliuojami arba išsaugomi, kad juos būtų galima greitai pasiekti sistemos gedimo atveju. Įskaitant failų ištrynimą. Atkurti duomenis šiuo atveju lengva. […]

Kokia Google reklamos nauda?

Šiuolaikiniame pasaulyje internetas yra labai svarbi priemonė, padedanti pasiekti klientus ir dalytis su jais savo prekės ženklu. Todėl svarbu naudoti veiksmingą reklamos strategiją. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – Google reklama, tai yra puikus sprendimas bet kuriai įmonei ar smulkiam verslui, norinčiam padidinti savo matomumą. Tačiau, kokie yra šio pasirinkimo privalumai? Pirmasis ir akivaizdžiausias […]