Kaip atsirado meksikietiška burita?

Turbūt kiekvienas sutiktų, kad maistas – vienas didžiausių malonumų pasaulyje. Todėl žmonės stengiasi mėgautis juo ir pažinti naujus skonius. Šiandien, kai beveik neturime užvertų kelių ir galime laisvai dalintis produktais su visu pasauliu, itin populiaru išbandyti kitų šalių virtuvę. Viena populiariausių virtuvių visame pasaulyje – meksikiečių. Jų virtuvė patinka mėgstantiems aitresnius ir ryškesnius skonius, o daugelį patiekalų galima patiekti kaip gatvės maistą. Bene dažniausiai sutinkamas meksikietiškas gatvės maistas – burita. Kaip ji gaminama ir kokia šio patiekalo istorija?

Kaip atsirado burita?

Burita – tai vienas pagrindinių „Tex-Mex“ patiekalų, kuris sparčiai išplito ir išpopuliarėjo Jungtinėse Valstijose, o vėliau – ir visame pasaulyje. Nors ispanų kalboje žodis burrito reiškia „asiliuką“, ši patiekalo pavadinimo reikšmė niekur nepatvirtinta ir nėra teisinga. Visiems oficialiai žinoma pavadinimo burita istorija yra tokia, kad vyras iš Meksikos, vardu Juan Mendez, pardavinėjo maistą iš vežimo, pakinkyto asilo. Sakoma, kad jis norėjo maistą išlaikyti šiltą, todėl jį apvyniojo miltinėmis tortilijomis. Taip atsirado burita, kuri greitai išpopuliarėjo dėl patogumo ją laikyti ir valgyti, ypač per Meksikos revoliuciją.

Yra manančių, kad ir ši istorija neteisinga. 1895 m. išleistas meksikiečių žodynas buritą apibūdina lygiai taip pat, kaip ją gaminame šiandien ir lygina su kitu gerai žinomu meksikietišku patiekalu – takos. Čia rašoma, kad burita buvo itin populiari Gvanachuato valstijoje (centrinė Meksika), todėl ir patiekalo atsiradimą kildina būtent iš čia.

Kaip burita gaminama?

Šiandien burita yra pakankamai universalus patiekalas ir turi ne vieną būdą ją paruošti. Visgi esmė išlieka ta pati – pagrindą sudaro miltinis, kukurūzų ar kitoks pageidaujamas paplotėlis ir įdaras. Viduje gali būti įvairi mėsa, sūriai, daržovės, ryžiai ir kiti produktai. Čia taip pat svarbus padažas. Galima pasigaminti ir vegetarišką buritos versiją, kurios įdare nėra mėsos. Dažniausiai tokią buritą sudaro daržovės ir įvairios kruopos. Jei norite šį patiekalą pasigaminti patys, rekomenduojame tiesiog paieškoti jo receptų internete. Norintiems originalios buritos reikėtų naršyti po užsienietiškus maisto gamybos puslapius ir ieškoti konkretaus meksikietiškos buritos recepto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Karpų šalinimui – inovatyvūs metodai bei priemonės

Karpa yra nedidelis, gerybinis odos išauga, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas (ŽPV). Karpos gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, tačiau dažniausiai būna baltos, rudos ar rausvos spalvos. Jos gali būti lygios arba šiurkščios, o kartais gali sukelti skausmą ar niežulį. Karpų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas labai įvairiais metodais. Kiekvienai situacijai yra parenkamas labiausiai […]

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]