Kaip atsirado meksikietiška burita?

Turbūt kiekvienas sutiktų, kad maistas – vienas didžiausių malonumų pasaulyje. Todėl žmonės stengiasi mėgautis juo ir pažinti naujus skonius. Šiandien, kai beveik neturime užvertų kelių ir galime laisvai dalintis produktais su visu pasauliu, itin populiaru išbandyti kitų šalių virtuvę. Viena populiariausių virtuvių visame pasaulyje – meksikiečių. Jų virtuvė patinka mėgstantiems aitresnius ir ryškesnius skonius, o daugelį patiekalų galima patiekti kaip gatvės maistą. Bene dažniausiai sutinkamas meksikietiškas gatvės maistas – burita. Kaip ji gaminama ir kokia šio patiekalo istorija?

Kaip atsirado burita?

Burita – tai vienas pagrindinių „Tex-Mex“ patiekalų, kuris sparčiai išplito ir išpopuliarėjo Jungtinėse Valstijose, o vėliau – ir visame pasaulyje. Nors ispanų kalboje žodis burrito reiškia „asiliuką“, ši patiekalo pavadinimo reikšmė niekur nepatvirtinta ir nėra teisinga. Visiems oficialiai žinoma pavadinimo burita istorija yra tokia, kad vyras iš Meksikos, vardu Juan Mendez, pardavinėjo maistą iš vežimo, pakinkyto asilo. Sakoma, kad jis norėjo maistą išlaikyti šiltą, todėl jį apvyniojo miltinėmis tortilijomis. Taip atsirado burita, kuri greitai išpopuliarėjo dėl patogumo ją laikyti ir valgyti, ypač per Meksikos revoliuciją.

Yra manančių, kad ir ši istorija neteisinga. 1895 m. išleistas meksikiečių žodynas buritą apibūdina lygiai taip pat, kaip ją gaminame šiandien ir lygina su kitu gerai žinomu meksikietišku patiekalu – takos. Čia rašoma, kad burita buvo itin populiari Gvanachuato valstijoje (centrinė Meksika), todėl ir patiekalo atsiradimą kildina būtent iš čia.

Kaip burita gaminama?

Šiandien burita yra pakankamai universalus patiekalas ir turi ne vieną būdą ją paruošti. Visgi esmė išlieka ta pati – pagrindą sudaro miltinis, kukurūzų ar kitoks pageidaujamas paplotėlis ir įdaras. Viduje gali būti įvairi mėsa, sūriai, daržovės, ryžiai ir kiti produktai. Čia taip pat svarbus padažas. Galima pasigaminti ir vegetarišką buritos versiją, kurios įdare nėra mėsos. Dažniausiai tokią buritą sudaro daržovės ir įvairios kruopos. Jei norite šį patiekalą pasigaminti patys, rekomenduojame tiesiog paieškoti jo receptų internete. Norintiems originalios buritos reikėtų naršyti po užsienietiškus maisto gamybos puslapius ir ieškoti konkretaus meksikietiškos buritos recepto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]