5 mažesnio biudžeto kelionių idėjos

Nors dauguma iš mūsų svajojame keliauti po visą pasaulį (ar bent jau keliems mėnesiams ištrūkti iš darbo ir leistis į ilgą kelionę), tai anaiptol ne kiekvienam tampa įmanoma. Pastaruoju metu labai dažnai yra kalbama apie ilgai trunkančias keliones po pasaulį, kurių metu taip pat yra dirbama nuotoliniu būdu, tačiau suprantama, kad toks gyvenimo būdas nėra tinkamas kiekvienam ir tikrai ne kiekvienas gali tuo mėgautis. Tačiau taip pat reikia suprasti, kad keliauti po pasaulį nėra jau taip sudėtinga – be to, tai nėra pernelyg brangu.

Ir net jei jūs nesate pasiruošę keletą mėnesių ar netgi keletą metų trunkančiai kelionei, kasmet turėtumėte leisti sau paatostogauti bent kelias savaites. Todėl jei jūs iki šiol buvote įsitikinę kad atostogauti yra brangu, pateiksime jums keletą idėjų mažesnio biudžeto kelionėms.

IDĖJA NR. 1: Leiskite sau pabūti „vietiniu turistu“

Kaip dažnai jūs aplankote įvairias turistines vietas savo mieste? Greičiausiai to apskritai nedarote, ar ne? Tiesą sakant, yra ne vienas Niujorko gyventojas, kuris per savo gyvenimą niekada nėra gyvai matęs Laisvės statulos, ar Bostone gyvenančių žmonių, kurie niekuomet nevaikščiojo „Freedom Trail“ keliu. Ir tai tik vos keli pavyzdžiai iš daugelio.

Gyvendami mums įprastoje vietoje, mes tiesiog susigyvename su tuo, ką matome kasdien, ir nebejaučiame potraukio leistis po įvairias lankytinas vietas, kurios galbūt savo įdomia istorija gerokai pranoksta tas vietas, kurias stengiamės aplankyti nukakę tūkstančius kilometrų į visiškai kitą pasaulio kraštą. Be to, tokiais atvejais mes visuomet galvojame, kad tai galėsime padaryti „rytoj“, „kitą mėnesį“ ar „kitąmet“, galiausiai taip ir neaplankydami savo mieste esančių gražių turistinių vietų. Todėl jei jūs turite nedaug laisvo laiko ar nenorite kelionėms išleisti daug lėšų, pats metas pavaikštinėti po savo miestą, bent sekundėlei tampant „vietiniu turistu“.

IDĖJA NR. 2: Keliaukite po Lietuvą

Kelionės padeda mums atitrūkti nuo kasdienių vargų ir rūpesčių. Tai padeda mums atsipalaiduoti ir atsigauti. Kelionių metu galime aplankyti mūsų išsvajotas ar tik kino ekranuose matytas vietas. Dėl šių priežasčių labai nedaug žmonių atsigręžia į tai, ką turi savo šalyje. Todėl jei jus šią akimirką domina kelionių idėjos, nepamirškite, ką jūs turite Lietuvoje. Šiandien vietinis turizmas po Lietuvą išgyvena aukso amžių.

Jūs galite aplankyti Birštoną, kuriame pastaruoju metu daugėja įvairių pramogų, yra nuolatos tobulinama infrastruktūra, daugiau investuojama į lankytinų vietų priežiūrą ir kuriami nauji turistams pritaikyti sprendimai. Taip pat Žagarės regioniniame parke galite aplankyti Mūšos tyrelio pažintinį taką, kurio ilgis yra daugiau nei 3,6 km. Ukmergėje galite leistis į pažintinę kelionę „Dvarų žiedo“ maršrutu ir aplankyti apšviestą Ukmergės piliakalnį. Rokiškyje jūsų laukia smagus pasivaikščiojimas Nepriklausomybės aikšte. Mosėdyje galite aplankyti V.Into sodybą ir akmenų muziejų, pamatyti patį didžiausią mūsų šalyje riedulį ar užsukti į Šauklių tundrą. Nereikėtų pamiršti ir didžiausios Lietuvoje salos Rusnės, į kurią galima patekti automobiliu, pėsčiomis ar netgi laivu. Vardinti Lietuvoje esančias lankytinas vietas galima dar labai ilgai, todėl niekada nepamirškite minties pakeliauti ir po savo gimtąjį kraštą.

IDĖJA NR. 3: Aplankykite nacionalinius parkus

Nacionalinių parkų lankymas yra vienas iš pigiausių ir šauniausių sprendimų kelionėms. Dažniausiai tai galima daryti visiškai nemokamai arba sumokėjus labai nedidelį ir simbolinį mokestį (pvz., jei norima pasinaudoti gido paslaugomis). Lietuvoje verta apsilankyti Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos ir Trakų nacionaliniuose parkuose. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie keliones po užsienio šalis. Įprastai nacionalinių parkų lankymas būna pigi ir labai smagi pramoga. Be to, užsienyje nacionaliniuose parkuose galima pasinaudoti ir kempingo paslaugomis, pvz., kempingas JAV nacionaliniuose parkuose už naktį gali kainuoti vos 15 USD, Kanadoje – 15-40 CAD, Australijoje – 17-22 NZD ir kt.

IDĖJA NR. 4: Užsisakykite paskutinės minutės kruizą (arba tai padarykite kuo anksčiau)

Įprastai kruizai yra labai brangus malonumas, kuomet vos už 7 dienas trunkantį kruizą vienam žmogui gali tekti sumokėti ir kelis tūkstančius eurų (nesimėgaujant pernelyg didele prabanga). Ką jau kalbėti apie tai, kad jei jūs į kruizą leidžiatės vieni, jums gali tekti mokėti dvigubą kainą, nes ne visi kruiziniai laivai siūlo kajutes vienam žmogui. Tačiau jei jūs esate vienas iš paskutiniųjų keleivių, kuris įlaipinamas į kruizinį laivą, galite gauti puikų kainos pasiūlymą.

Kruizinių laivų kompanijos dažnai siūlo labai patrauklius paskutinės minutės pasiūlymus. Kadangi niekas nenori palikti uostą esant pilnai neužpildytam laivui, tokiais atvejais bilietai būna parduodami pusvelčiui, pvz., už naktį mokant nedaugiau kaip 30 EUR. Žinoma, tą patį galima pasakyti ir apie išankstines rezervacijas. Kuo anksčiau užsisakysite vietas kruiziniame laive, tuo mažesnė kaina jums bus pasiūlyta.

IDĖJA NR 5: Galvokite originaliau

Pamirškite Meksiką ir pasirinkite Gvatemalą. Šalin „nustumkite“ Paryžių ir keliaukite į Budapeštą. Pamirškite apie Italiją ir vykite pamatyti Graikiją (tai padaryti iš tikrųjų gali būti labai pigu!). Vietoje Brazilijos pamatykite Boliviją. Sąrašą galima tęsti dar ilgai, tačiau to visiškai pakanka, kad suprastumėte, kad yra daugybė nebrangių krypčių jūsų kelionėms.

Nevykite ten, kur vyksta „visi“. Pasirinkite keliones ne sezono metu. Nesivaikykite madų ir galėsite labai nebrangiai bei ramiai pakeliauti, nesibaimindami dėl eilių, didžiulių grūsčių, didelių kainų ir kitų nepatogumų, su kuriais įprastai tenka susidurti šalyse, kurias yra pamėgę turistai iš viso pasaulio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Karpų šalinimui – inovatyvūs metodai bei priemonės

Karpa yra nedidelis, gerybinis odos išauga, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas (ŽPV). Karpos gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, tačiau dažniausiai būna baltos, rudos ar rausvos spalvos. Jos gali būti lygios arba šiurkščios, o kartais gali sukelti skausmą ar niežulį. Karpų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas labai įvairiais metodais. Kiekvienai situacijai yra parenkamas labiausiai […]

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]