10 patarimų sklandesnei kelionei po pasaulį

Kelionė aplink pasaulį yra daugelio žmonių būsimų darbų sąraše, tačiau tiems, kurie šiuo metu bando tai paversti realybe, pateikiame ne vieną patarimą kelionei aplink pasaulį. Nepaisant to apie kokią kelionę jūs galvojate – riboto biudžeto ar labai prabangią – žemiau pateikti patarimai turėtų užtikrinti, kad jūsų kelionė bus nepamirštama.

1. Informuokite savo banką

Jei nusprendėte leistis į kelionę aplink pasaulį, būtų išmintinga susisiekti su savo banku ir informuoti juos apie jūsų kelionės planus. Tai leis išvengti įvairių nemalonių nesusipratimų, kurie galėtų iškilti savo banko kortelėmis atsiskaitant įvairiose užsienio šalyse.

2. Pakuokitės „lengvai“

Net jei leidžiamasi į vos kelių savaičių trukmės kelionę, labai svarbu savęs neapsunkinti ir užtikrinti, kad kelionės bagažas būtų lengvas. Nors kiekvienas turi savo asmeninę nuomonę apie tai, kas yra „būtina“, tačiau jei dėl tam tikrų daiktų jūs nesate tikri, jų tiesiog neimkite. Dėdami daiktus į savo kelioninį lagaminą arba krepšį, visuomet pabandykite įsivaizduoti, kaip tai gali jus paveikti jūsų kelionės metu.

3. Tai, ką pasiimti būtina

  • Spynelė – labai praverčia viešbučiuose ir kitose vietose, kuriose reikia apsaugoti savo asmeninį turtą.
  • Sarongas – labai universalus ir naudingas daiktas, kurio pagalba vietiniams parodysite, jog gerbiate jų kultūrą. Neabejotinai pravers keliaujant po Pietų Aziją ir Okeaniją.
  • Žibintuvėlis – niekuomet negalite žinoti, kada jums jo gali prireikti, tačiau galite būti tikri, kad jį tikrai panaudosite.
  • Ausų kištukai ir akių kaukė miegui – padeda užtikrinti gerą ir ramų miegą – tiek moteliuose, tiek ir lėktuvuose ar traukiniuose.

4. Keliaukite ten, kur nukreipia palankūs pasiūlymai

Tiems, kurių kelionės aplink pasaulį biudžetas yra ribotas arba tiems, kurie nori kuo daugiau sutaupyti, pigių skrydžių pasiūlymai yra puikiausia išeitis ir idealiausias vadovas, nukreipiantis teisinga linkme. Pasinaudokite pigių skrydžių paieškos ir palyginimo portalais. Taip pat stenkitės būti lankstūs datų ir laiko atžvilgiu. Skrydžių bilietų įsigijimo metu sutaupytus pinigus galėsite gerokai prasmingiau paskirstyti nuvykus į vietą.

5. Pasiskiepykite

Savo kelionės metu užsikrėsti vietinėmis ligomis tikrai nėra malonu. Todėl iki jūsų išvykimo likus bent aštuonioms savaitėms, turėtumėte pasirūpinti būtiniausiais skiepais, atsižvelgdami į kiekvienoje šalyje, kurias esate numatę aplankyti savo kelionės metu, paplitusias ligas.

6. Pagalvokite apie atostogas dirbant

Jei planuojate po pasaulį keliauti ilgesnį laiko tarpą ir vis dar nesate tikri dėl savo biudžeto, visuomet verta pagalvoti apie atostogas dirbant. Žinoma, tai nėra prieinama kiekvienam, kadangi kiekvieno iš mūsų darbo pobūdis yra skirtingas. Tačiau jei tokios galimybės jūs neturėsite, šį klausimą gali išspręsti ir savanorystė.

7. Turėkite dokumentų kopijas

Kelionės metu prarasti savo batus ar laikrodį nėra pati maloniausia patirtis, tačiau palyginti su savo asmens ir kelionės dokumentų praradimu – tai vieni juokai. Turite iš anksto pasirūpinti visų svarbiausių dokumentų fizinėmis kopijomis ir taip pat jų kopijomis, kurias išsaugotumėte savo telefone.

8. Pasirūpinkite kelionių draudimu

Žinoma, prieš leisdamiesi į kelionę jūs tikrai negalvojate apie patį blogiausią! Tačiau iš tikrųjų pasirūpinti savo saugumu nėra sudėtinga – tam tereikia užsisakyti kelionių draudimą.  Jei tai padarysite, kelionės metu sau ne vieną kartą padėkosite.

9. Būkite pasiruošę blogiausiam

Tai skamba labai pesimistiškai, tačiau būtų labai nerealistiška tikėtis, kad jūsų kelionėje aplink pasaulį neiškils jokių nesklandumų – net ir kruopštus bei atsakingas kelionės planavimas galiausiai gali pasibaigti nemaloniais netikėtumais. Atsipalaiduokite, skriskite pavėjui ir nekaltinkite savęs, kai reikalai susiklosto ne taip, kaip tikėjotės. Prabėgus kuriam laikui, jūs iš viso to tik smagiai pasijuoksite.

10. Pramokite kalbą

Niekas nesitiki, kad tobulai įvaldysite kiekvieną užsienio kalbą, kuria yra kalbama jūsų aplankyti numatytose šalyse, tačiau bent keli baziniai žodžiai skirtingomis užsienio kalbomis gali turėti didžiulės reikšmės jūsų kelionei. Tai padeda daug lengviau įgyti vietinių pasitikėjimą, parodo pagarbą aplinkiniams ir leidžia paprasčiau pralaužti ledus bendraujant su naujai sutiktais žmonėmis. Be to, vietiniai visuomet gali pasidalinti įvairiomis „paslaptimis“, susijusiomis su įdomiausiomis lankytinomis vietomis, puikiausia virtuve pasižyminčiais restoranais ar nepamirštamomis pramogomis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]