Ką būtina žinoti šiltinant perdangą?

Jei gyvenate nuosavame name ar bute, tai ko gero norite, kad jūsų būstas atrodytų nepriekaištingai, o jame viešintys svečiai jaustųsi jaukiai ir šiltai. Šiluma – tai dažnai nevertinama, tačiau pati svarbiausia jaukių namų dalis. Pastovi šiluma leis mums atsipalaiduoti ir nesirūpinti temperatūrų kaitomis. Jei norime šitokio stabilumo, privalome pasirūpinti tinkamu būsto apšiltinimu. Blogai apšiltintos ar išvis neapšiltintos perdangos ir lubos sukelia daugiausiai streso, nes būtent per jas pasprunka didžiausias kiekis namų šilumos. Šiltesniam orui kylant į viršų, dėl neužsandarintos perdangos prarandame labai didelį šilumos kiekį. Jei nepasirūpinsime nepriekaištingu lubų bei perdangos apšiltinimu, šildymo kainos nuolat bus didelės, o šildymo suteikiama šiluma niekada nepateisins mūsų lūkesčių. Tinkamas būsto apšiltinimas yra tiesiog privalomas norint gyventi malonų, pilnavertį gyvenimą. Tačiau ką turėtų žinoti namų šeimininkas, neturintis jokios patirties su šiltinimo darbais. Kaip reikia tinkamai apšiltinti lubas bei perdangą.

Kaip jau minėjome, dėl to, kad per lubas ir perdangą pasprunka didžiausias kiekis šilumos, šių namo dalių apšiltinimas yra pats svarbiausias. Tinkamas perdangos bei lubų užsandarinimas ir apšiltinimas padės pašalinti su šilumos nepakankamumu susijusias problemas. Jei tinkamai atliksime svarbiausius šiltinimo darbus, nebeliks plyšių, pro kuriuos lengvai pasprunka šiluma. Gerai atlikti darbai rodys rezultatus akimirksniu: vos ne dvigubai sumažės šildymo kainos, o namo energinis efektyvumas bus kur kas geresnis. Suteikite savo mylimam būstui padorią šilumos izoliaciją. Apšiltinę perdangą jūs ne tik užkirsite kelią šilumos pasprukimui, bet ir apsaugosite būsto konstrukcijas nuo namams kenksmingos drėgmės bei kito žalingo aplinkos poveikio. Jei norite kuo geriau apšiltinti namų perdangą, šiems darbams labiausiai tiks gamo termovata. Ši moderni medžiaga sulaukia vis didesnio namų šeimininkų susidomėjimo dėl savo neregėto universalumo ir įspūdingo efektyvumo. Su šia medžiaga atliekami apšiltinimo darbai padės jums ne tik tinkamai apšiltinti perdangą, bet ir pasirūpinti bet kokio kito namų paviršiaus šilumos izoliacija. Jei galite skirti daugiau lėšų šiltinimo darbams, būtinai pasirinkite gamo termovatą.

Dar viena perdangos šiltinimo darbams tinkanti medžiaga – mineralinė akmens vata. Šios medžiagos didelis populiarumas ir lankstumas leidžia ją naudoti bet kokiems šiltinimo darbams. Plačiai žinoma ir vertinama dėl puikaus kainos ir kokybės santykio, akmens vata yra populiariausių medžiagų viršūnėje būtent dėl šių savybių. Nors ši medžiaga pasižymi nedideliu drėgmės pralaidumu ir kokybiškumu nusileidžia gamo termovatai, mineralinė akmens vata – tai puiki alternatyva norintiems sutaupyti.

Perdangos sandarinimo ir apšiltinimo darbai turi būti atlikti su nepriekaištingu atsargumu. Jei patikėsite šiuos darbus profesionalams, jau netrukus jus nustebins ženkliai sumažėjusios šilumos kainos. Jei gerai izoliuosite savo perdangą, tai ne tiks sukursite geresnę šilumos izoliaciją, bet ir apsaugosite būstą nuo triukšmo ir perkaitimo.

Parašykite komentarą